Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 23x, což odpovídá cca 1.200-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Čeští politici odmítají zvýšení výdajů na obranu na čtyři procenta HDP
Ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) považuje za optimální hranici výdajů na obranu dvě procenta HDP. Napsal to ČTK v reakci na požadavek amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby se výdaje členských států NATO zvýšily na čtyři procenta jejich HDP. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) považuje Trumpovo vyjádření za dlouhodobý apel. Zopakoval, že českým cílem jsou dvě procenta HDP do roku 2024. Požadavek amerického prezidenta na dotaz ČTK odmítli i členové sněmovního výboru pro obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2018 v 21:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 11. 07. 2018

Související články

Čeští politici odmítají zvýšení výdajů na obranu na 4 procenta HDP
Ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) považuje za optimální hranici výdajů na obranu dvě procenta HDP. Napsal to ČTK v reakci na požadavek amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby se výdaje členských států NATO zvýšily na čtyři procenta jejich HDP. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) považuje Trumpovo vyjádření za dlouhodobý apel. Zopakoval, že českým cílem jsou dvě procenta HDP do roku 2024. Požadavek amerického prezidenta na dotaz ČTK odmítli i členové sněmovního výboru pro obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zvyšování výdajů na obranu – bude je mít ministerstvo skutečně za co utratit?
Čeští politici dlouhodobě volají po nutnosti zvýšit výdaje na obranu. Jejich hlasy ještě více zesílily v nedávné době. Jedná se o reakci na apel amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby členské země NATO dostály svých závazků.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:40, zobrazit podobné
„Američané jsou z nás zklamaní,“ naříkal Jakub Janda po summitu NATO. Pak spustil o Trumpovi
Jsme jedni z těch, kvůli kterým americký prezident Donald Trump říká, že aliance, na které česká bezpečnost plně závisí, by mohla být rozpuštěna, upozorňuje aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. Reaguje tak na požadavek prezidenta Donalda Trumpa, aby se výdaje členských států NATO na obranu zvýšily na čtyři procenta jejich HDP. Někteří čeští politici však něco takového důrazně odmítají. Například ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) je toho názoru, že dvě procenta jsou zcela optimální. Ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) zase připomněl, že českým cílem jsou dvě procenta HDP do roku 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Navýšení výdajů na obranu je v zájmu bezpečnosti naší země
KDU-ČSL vnímá dosavadní výsledky rezortu obrany z hlediska výdajů na obranu (nyní na hranici 1 % HDP) a rozvoje bojových schopností jako nedostatečné, neodpovídající ani našim závazkům v NATO, ani Dohodě koaličních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Stropnický: Vláda musí usilovat o splnění cíle obranných výdajů
Vláda musí udělat vše pro to, aby rozpočet na rok 2018 a výdajové rámce na další léta mířily ke splnění cíle, že Česko dá v roce 2020 na obranu 1,4 procenta hrubého domácího produktu. Dnes to na konferenci o národní bezpečnosti řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Podle rozpočtových rámců navržených Ministerstvem financí by Česko dávalo na obranu v roce 2020 jen 1,16 procenta HDP, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čeští politici odmítají násilí při katalánském referendu
Čeští politici odmítli tvrdý zásah španělské policie při nedělním referendu o nezávislosti Katalánska, po kterém zůstaly stovky zraněných lidí. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek označil incidenty se zraněnými za politováníhodné, věří, že se nebudou opakovat. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) v dnešní reakci pro ČTK uvedl, že spory se nemají řešit násilím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Stropnický chce zvyšovat vojenské výdaje. EU navzdory
Ministr obrany Stropnický se opět nechal slyšet, že Česká republika by do roku 2025 zvládla dávat na obranu dvě procenta HDP. Tentokrát to uvedl na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Předseda Evropské komise Juncker tamtéž uvedl, že by Evropa neměla podlehnout tlaku USA na zvyšování výdajů na obranu a měla by své peníze utrácet účelněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Navyšování výdajů na obranu jsou jen sliby, kterými nezarmoutíme
Komentář na facebookovém profilu k uzákonění výdajů na zbrojení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Překvapení: Sobotka vystoupil v USA spolu s Junckerem. A za Česko slíbil...
Premiér Bohuslav Sobotka a šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker ve společném článku v americkém listu The Wall Street Journal (WSJ) napsali, že Evropská unie musí převzít svou obranu do svých rukou. Podle nich se starý kontinent příliš dlouho spoléhal na vnější pomoc a potřebuje nový plán posílení spolupráce a zvýšení výdajů na obranu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dvě procenta HDP na zbrojení? Takto investujme. Expert na obranu sepsal podrobný návod. A nejsou v něm jen tanky
Exposlanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa, který byl v minulém sněmovním období místopředsedou výboru pro obranu, zaslal ParlamentnímListům.cz reakci k provokativním slovům pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka o zvyšování výdajů na zbrojení na dvě procenta HDP. Kromě Ferjenčíka ale kritizuje i jiné: „Úsměvná jsou i prohlášení některých zkušených, politikou protřelých politiků z ODS, Devíti nul, KDU-ČSL či ČSSD, těch, kteří jediné, co v oblasti obrany a bezpečnosti za 23 let předvedli, byla devastace ozbrojených sil na samou hranici směšnosti, likvidace domácího obranného průmyslu a nekonečná řada korupčních skandálů jak na Ministerstvu obrany, tak na Ministerstvu vnitra,“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist