Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.312x, což odpovídá cca 172.815-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Scéna v ČT, kterou probíral soud: Jde i o Babišova oblíbence Šlachtu. Máme rozsudek
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta podle všeho asistoval u televizního rozhovoru, ve kterém jeho podřízený Jiří Komárek předloni v létě nařkl policejního prezidenta z brutálního úniku informací. Vyplývá to z rozsudku pražského krajského soudu, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Někdejší vedoucí ostravské pobočky policejního útvaru Komárek, původně potrestaný podmínečným trestem, byl na základě odvolání osvobozen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 14. 08. 2018

Související články

A máme tě, Šlachto! Orgán týrá Babišova oblíbence. Hrozí mu tři roky vězení
Někdejšímu řediteli ÚOOZ a současnému náměstku celní správy Robertu Šlachtovi možná hrozí stíhání. A to kvůli údajně neoprávněným jízdám služebním vozidlem z loňského června. Případ bude posuzovat Generální inspekce bezpečnostních sborů. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Soud ve středu podruhé rozhodne v Rathově kauze
Krajský soud v Praze ve středu podruhé vynese rozsudek v kauze bývalého poslance Davida Ratha obžalovaného z ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků. Stane se tak téměř tři roky poté, kdy Ratha potrestal 8,5 roku vězení. Rozsudek později zrušil Vrchní soud v Praze. Rath vinu odmítá, očekává však, že soud rozhodne stejně jako v prvním případě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zásadní rozsudek pro finanční správu: Soud jasně řekl, že si nemůže dělat, co se jí zlíbí
Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal firmy Vyrtych, které finanční správa nepřiznala nárok na odpočet daně kvůli údajnému zapojení do podvodného řetězce. Podle soudu jde o zásadní rozsudek pro daňovou oblast. A především pro Finanční správu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Rozsudek V Kabelíkově
Spravedlivý soud by měl smést absurdní obžalobu. V našich podmínkách ale absurdita obžaloby nevylučuje možnost, že po ní padne neméně absurdní rozsudek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Soud zřejmě vynese rozsudek nad Rittigem a Nečasovou v kauze vyzrazení informace z BIS
U pražského městského soudu dnes zazní závěrečné řeči a pravděpodobně i rozsudek v kauze vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby. Podle obžaloby navedli lobbista Ivo Rittig a tehdejší poradce ministra zemědělství Tomáš Jindra někdejší šéfku sekretariátu premiéra Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), aby jim prostřednictvím právníka prozradila obsah zprávy, kterou obdržel premiér. Obvinění to odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu společnosti RWE
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost a potvrdil tak pokutu ve výši téměř 40 milionů Kč, kterou uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen ÚOHS) společnosti RWE Supply & Trading CZ, a.s. za zneužití dominantního postavení na velkoobchodním trhu dodávek zemního plynu. O tom, že stěžovatelka skutečně zneužila svého dominantního postavení, rozhodly správní soudy již dříve (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 28. března 2014 č. j. 5 Afs 15/2012-102). Nejvyšší správní soud tak nyní posuzoval jen samotnou pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dva kluci z Afghánistánu se opili a vyrazili do města. Ve vlaku ale potkali mladou ženu a...bylo zle
Soud v rakouském Grazu včera vynesl rozsudek nad dvěma mladými afghánskými migranty, kteří se v loňském roce pokusili znásilnit mladou ženu. Dohromady „dostali“ pět let, ale rozsudek je zatím nepravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Úřady musejí zpřístupnit informace o řešení škod způsobených zaměstnanci a jména členů škodní komise
Nejvyšší správní soud vydal rozsudek navazující na přístup tohoto soudu zastávající co největší transparentnost veřejné správy. Potvrdil totiž rozsudek krajského soudu, který nařídil Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen „ÚOHS“) zpřístupnit interní směrnici o zjišťování, projednání a rozhodování o škodách na majetku a seznam členů škodní komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Odvolací soud znovu zprostil viny bývalého primátora Českých Budějovic Thomu
Odvolací pražský vrchní soud dnes znovu osvobodil bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu, který čelil obžalobě ze zneužití pravomoci. Vyhověl mužovu odvolání a změnil rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, jenž mu uložil pětiletý trest, stejně dlouhý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí a povinnost uhradit městu škodu 12,5 milionu. Zprošťující rozsudek je pravomocný, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Celkem sto let pašerákům lidí. Sedmdesát jedna imigrantů nechali uvařit v kamionu
V Maďarsku byl vynesen rozsudek v hojně sledovaném případu vraždy 71 migrantů, za kterou nesou zodpovědnost pašeráci. Čtyři z nich byli odsouzeni celkem na 100 let. Rozsudek je však zatím nepravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist