Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.312x, což odpovídá cca 172.815-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Pavel Hasenkopf: Ústavní postavení českého prezidenta po zavedení přímé volby. (6. díl: Vztahy ústavních orgánů v čs. a českém ústavním právu II. - prezident versus vláda)
Na začátku byl jeden dílčí problém: zda prezident má právo nevyhovět návrhu premiéra Babiše na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí. Nechal jsem se přesvědčit, abych rozebral jeden svůj krátký komentář na fb na toto téma, a nakonec je z toho sedmidílný seriál o právním postavení českého prezidenta. Šestý díl je dokončením dílu pátého, snad není stejně nudný, a rozebírá zbylý ze šesti základních vztahů, ten, který nás…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:41, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 16. 08. 2018

Související články

Pavel Hasenkopf: Ústavní postavení českého prezidenta po zavedení přímé volby. (5. díl: Vztahy ústavních orgánů v čs. a českém ústavním právu I.)
Na začátku byl jeden dílčí problém: zda prezident má právo nevyhovět návrhu premiéra Babiše na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí. Nechal jsem se přesvědčit, abych rozebral jeden svůj krátký komentář na fb na toto téma, a nakonec je z toho sedmidílný seriál o právním postavení českého prezidenta. Pátý díl rozebírá vztahy mezi lidem a parlamentem; lidem a prezidentem; lidem a vládou; parlamentem a prezidentem; a parlamentem a vládou…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 12.8.2018 v 10:41, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Ústavní postavení českého prezidenta po zavedení přímé volby. (4. díl: Politická a právní odpovědnost ústavních orgánů)
Na začátku byl jeden dílčí problém: zda prezident má právo nevyhovět návrhu premiéra Babiše na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí. Nechal jsem se přesvědčit, abych rozebral jeden svůj krátký komentář na fb na toto téma, a nakonec je z toho sedmidílný seriál o právním postavení českého prezidenta. Čtvrtý díl se věnuje odpovědnosti, zejména prezidentově neodpovědnosti politické a odpovědnosti právní.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:41, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Ústavní postavení českého prezidenta po zavedení přímé volby. (7. díl: Závěr: Nástin současného českého ústavního modelu)
Na začátku byl jeden dílčí problém: zda prezident má právo nevyhovět návrhu premiéra Babiše na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí. Nechal jsem se přesvědčit, abych rozebral jeden svůj krátký komentář na fb na toto téma, a nakonec je z toho sedmidílný seriál o právním postavení českého prezidenta. Závěrečné shrnutí představuje aktuální český ústavní model.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 31.8.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Porušuje prezident ústavu? (3.díl)
... aneb pokus o systematický, kontextuální výklad postavení českého prezidenta. Na začátku byl jeden krátký komentář na facebooku ... nechal jsem se přesvědčit, abych to trochu rozebral ... a nakonec je z toho pětidílný seriál o právním postavení českého prezidenta. Poté, co jsme si ve druhém díle vysvětlili podstatu parlamentního a prezidentského systému vlády, se konečně dostáváme k poloprezidentskému systému obecně, jeho vzniku a kontextu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:41, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Bez cizí pomoci část uprchlíků prostě zemře
Právník Pavel Hasenkopf na svém facebookovém profilu komentuje náš vztah k uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SPD jede v prosazování programu dále. Nově se s ANO shodla na posílení starostů a hejtmanů
Zástupci hnutí ANO a SPD se ve čtvrtek shodli na dalším posunu zastupitelské demokracie k té přímé. Hlavní změnou má pak být zavedení přímé volby starostů, primátorů a hejtmanů. Prosazování ústavní změny bude vycházet z návrhu od SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovna jen rozjednala zavedení renty pro bývalé ústavní soudce
Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo diskuse o zavedení renty pro bývalé ústavní soudce. Skupina poslanců v předloze rovněž navrhla, aby vzniklo kolegium emeritních ústavních soudců jako poradní orgán Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová se vyslovila k prezidentským volbám. Úplně jinak, než je dnes zvykem
Ekonomka Markéta Šichtařová volá po zrušení přímé volby prezidenta v České republice. Proti samotné volbě nic nemá, ale poukazuje na to, že se přímá volba ani trochu nehodí do našeho zavedeného systému parlamentní demokracie, kde prezident hraje v podstatě jen okrajovou roli. Zavedení přímé volby hlavy státu do naší parlamentní demokracie připomíná pohádku, ve které pejsek s kočičkou vařili dort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Přímá volba má i pozitiva
Mnoho českých politických komentátorů a politologů i ústavních expertů lamentuje nad tím, že u nás byla zavedena přímá volba prezidenta. Nabízejí přitom širokou škálu argumentů proti přímé volbě. Je to prý nesystémový prvek, který při faktickém zachování těch pravomocí, které měl prezident volený parlamentem, vytváří v celém ústavním systému nerovnováhy. Někteří experti proto argumentují, že když už byla zavedena přímá volba, měly se…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:41, zobrazit podobné
Michal Horáček je rád, že máme přímou volbu. Představa, že by prezidenta vybírali Okamura, Grebeníček a Koten jej děsí
Některé české osobnosti nejsou příliš nadšené z přímé volba prezidenta. U antropologa, hudebníka a spisovatele Michala Horáčka je tomu jinak. Je z přímé volby prezidenta nadšen, a to nejen proto, že sám kandiduje. Ve prospěch přímé volby hovoří prý i to, že díky ní klesá vliv takových poslanců, jako je Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist