Vysoký důstojník: Zeman a občané podepsali papír. Úředníci EU se kvůli tomu zamkli. Jde o bezpečnost. A vaši politici?
ROZHOVOR Ve skutečně demokratických zemích, a Česká republika takovou je, by se nemělo bránit slušným, skutečně prověřeným občanům v tom zbraň získat, používat a případně ji nosit. Prezident nového spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v.v., upozorňuje, že petice proti směrnici Evropské komise, jež výrazně zasahuje do svobod a práv občanů podepisují i lidé, kteří ani nemají zbrojní průkazy. Tuší ale, že zákazy zbraní to zakazování z Bruselu neskončí. Jde o to, co nám naservírují příště. Evropská unie dnes paradoxně hubí sama sebe vlastními nesmysly a regulací čehokoli, sama dnes vyrábí nepřátele jistě původně velmi dobré evropské myšlence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 13:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 19. 09. 2018

Související články

Pirátům radí elitní policejní důstojník ve službě. ANO chce mimořádné jednání výboru pro bezpečnost
Poslanci hnutí ANO požadují svolání mimořádného jednání sněmovního výboru pro bezpečnost. Vadí jím, že Pirátům radí důstojník Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmída, je to podle nich na hraně zákona, píše server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úředníci Babišova ministerstva skončili. Kvůli tomu, že upozornili na nepravosti
Server Neovlivní.cz připomíná kauzu z roku 2016, kdy tehdejší úředníci Ministerstva financí, Martina Uhrinová a Ladislav Janák, zjistili, že jedna z jejich podřízených pokoutně zjišťovala informace v Bruselu ohledně kauzy Andreje Babiše Čapí hnízdo. Upozornili na to náměstka resortu... A – čekalo je kárné řízení a ve svých funkcích skončili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátní výbor si kvůli novičoku pozval tajné služby i ministryni
Zprávou tajných služeb o jedu novičok, kterou dostal prezident Miloš Zeman, se dnes bude zabývat senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Pozval si kvůli tomu šéfy Vojenského zpravodajství a Bezpečnostní informační služby a také ministryni obrany v demisi Karlu Šlechtovou (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Felcman (Zelení): Úředníci i politici v kauze domu na Papírovém náměstí lhali
Klíčové pro posouzení role jednotlivých aktérů je, zda bylo nutné respektovat původní územní rozhodnutí o umístění domu z roku 2009. Právní předpisy jasně tvrdí, že nikoliv. Úředníci a primátor ovšem o této záležitosti úmyslně lhali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Hasičský seriál pro vaši bezpečnost
Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze - 1. díl
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Hasičský seriál pro vaši bezpečnost
Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze - 2. díl
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Policie chce Babiše a Faltýnka. Kalousek si je kvůli tomu v ČT vychutnal
Šéfa ANO Andreje Babiše a jeho prvního zástupce v hnutí chce začít stíhat policie. Podle informací České televize je to kvůli kauze firmy Čapí hnízdo. Jde o předvolební boj, nebo o závažná zjištění policie, která musejí prověřit orgány činné v trestním řízení? Politici k tomu říkají...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová nechce tajit zprávu OLAF. Dokonce kvůli urychlení odvolala úředníky z dovolené
Ministryně financí Alena Schillerová dala najevo, že nehodlá zatajovat zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). Hodlá dodržet zákon a tlačí na úředníky, aby text uveřejnili co nejdříve. Prý kvůli tomu někteří úředníci i přerušili dovolenou a opět jsou v plné práci. Informuje o tom Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Stropnického chorý mozek. Vítač islámu Pelikán vystrčil zadek.“ Babišovi ministři odporují tomu, abyste měli ústavní právo se bránit teroristům. Toto řekli Bělobrádek, Keller či kníže
ANKETA Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila dle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany. Co na to čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Varování: Padá pojistka vaší svobody. Stát a zločinci budou vědět vše. EU má plán, jak vám brát peníze, už proběhla příprava
ROZHOVOR Proti omezování hotovostních plateb vystupuje Juraj Karpiš, analytik Institutu ekonomických a společenských analýz a autor slovenského ekonomického bestselleru Zlé peníze – průvodce krizí. Hotovost je podle něj pro lidi stále pojistkou před zlovůlí státní moci, navíc užíváním platebních karet za sebou člověk zanechává elektronickou stopu, jako kdyby se při každém nákupu identifikoval občanským průkazem. Hrozí, že shromážděné informace budou státní úředníci prodávat různým skupinám, ať už to jsou politici, nebo kriminální živly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist