České dráhy spustily nový ekologický i ekonomický stabilní umývač železničních kolejových vozidel
V rámci příprav na sobotní Národní den železnice v Českých Budějovicích byl dnes slavnostně spuštěn nový stacionární umývač železničních kolejových vozidel Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2018 v 21:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 20. 09. 2018

Související články

České dráhy uvádějí do provozu nový podúrovňový soustruh pro údržbu železničních vozidel
České dráhy uvádějí v pražském centru údržby do provozu moderní podúrovňový soustruh pro údržbu kol a brzdových kotoučů železničních vozidel. Unikátní technické zařízení, které je v České republice naprosto ojedinělé svým provedením a komplexností využití, zrychlí a zlevní údržbu železničních vozů a lokomotiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy otevřely v Rakovníku novou halu pro opravu a údržbu kolejových vozidel
Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv, a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu dnes v Rakovníku otevřely České dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy vyhlásí zakázky na desítky nových vozidel
Sedm veřejných zakázek na dodávky desítek nových vozidel chtějí nejlépe ještě do konce roku vyhlásit České dráhy. Celkem budou poptávat přes 160 vozidel pro dálkovou a regionální dopravu v předpokládané hodnotě kolem 20 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
NKÚ: Více než třetina vlaků Českých drah slouží přes 30 let. Navzdory dotacím
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na peníze poskytované dopravcům na obnovu železničních kolejových vozidel v letech 2012 až 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Speciální zážitková turistika v roce 2019
Dopravní podnik ve spolupráci s Klubem železničních cestovatelů připravil pro všechny fanoušky dopravy a především kolejových vozidel Speciální zážitkovou turistiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vyjížďky historickými vlaky i pohled do železniční historie
Tuto sobotu 6. května si přijdou v Olomouci na své obdivovatelé starých drážních strojů. Do hanácké metropole a po okolí se mohou svézt historickými parními a motorovými vlaky. České dráhy také zpřístupní expozici olomouckého ČD Muzea. V tzv. deponii historických kolejových vozidel jsou k vidění jedinečné exponáty železniční historie z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. Vystaveny budou například nákladní lokomotivy Sergej nebo Kremák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmani žádají příslib, že obdrží peníze na opravy silnic II. a III. tříd, s vládou chtějí proto uzavřít memorandum
Obnova silnic a kolejových vozidel patří k hlavním prioritám všech krajů. V roce 2015 schválila Vláda ČR modernizaci železničních kolejových vozidel s příspěvkem z Operačního programu Doprava (OPD). Ministerstvo dopravy, které bylo pověřeno realizací záměru, původně vyčlenilo na pořízení nových vlaků finanční prostředky ve výši 17,85 miliardy korun, doposud nezajistilo ani polovinu z tohoto objemu financí. Krajům rovněž i nadále chybí prostředky ve výši minimálně 4 miliard korun. Rada Asociace krajů ČR proto Vládě ČR předloží memorandum, které by regionům garantovalo víceleté financování na opravy silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nově nainstalovaná technologie zlepší prevenci závažných železničních nehod v České republice
ČD - Telematika spolu se společnostmi Elektrizace železnic a Starmon úspěšně dokončila a předala projekt Diagnostika jedoucích železničních vozidel (DJŽV). Cílem první části projektu byla instalace diagnostických zařízení měřících vybrané parametry všech náprav projíždějících železničních vozidel na celkem 42 lokalitách po celé České republice, na čemž se podílela právě ČD - Telematika. Druhou fází projektu byla dodávka řídícího systému. Hlavním důvodem nasazení této inovativní technologie je prevence závažných nehod na železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy: Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Jihomoravském kraji
V neděli 9. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2019. Regionální doprava na jižní Moravě bude v příštím roce provozována na 723 kilometrech železničních tratí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy spustí největší výletní portál v zemi
České dráhy v polovině měsíce spustily největší výletní portál a mobilní aplikaci svého druhu Vlakem na výlet. Hned od první chvíle nabídne více než 600 tipů na výlety pro nejrůznější cílové skupiny ve všech regionech České republiky. Výletníci získají nejen tip na samotné cílové místo výpravy, ale také množství praktických informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist