České dráhy spustily nový ekologický i ekonomický stabilní umývač železničních kolejových vozidel
V rámci příprav na sobotní Národní den železnice v Českých Budějovicích byl dnes slavnostně spuštěn nový stacionární umývač železničních kolejových vozidel Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2018 v 21:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 20. 09. 2018

Související články

České dráhy uvádějí do provozu nový podúrovňový soustruh pro údržbu železničních vozidel
České dráhy uvádějí v pražském centru údržby do provozu moderní podúrovňový soustruh pro údržbu kol a brzdových kotoučů železničních vozidel. Unikátní technické zařízení, které je v České republice naprosto ojedinělé svým provedením a komplexností využití, zrychlí a zlevní údržbu železničních vozů a lokomotiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy otevřely v Rakovníku novou halu pro opravu a údržbu kolejových vozidel
Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv, a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu dnes v Rakovníku otevřely České dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy vyhlásí zakázky na desítky nových vozidel
Sedm veřejných zakázek na dodávky desítek nových vozidel chtějí nejlépe ještě do konce roku vyhlásit České dráhy. Celkem budou poptávat přes 160 vozidel pro dálkovou a regionální dopravu v předpokládané hodnotě kolem 20 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vyjížďky historickými vlaky i pohled do železniční historie
Tuto sobotu 6. května si přijdou v Olomouci na své obdivovatelé starých drážních strojů. Do hanácké metropole a po okolí se mohou svézt historickými parními a motorovými vlaky. České dráhy také zpřístupní expozici olomouckého ČD Muzea. V tzv. deponii historických kolejových vozidel jsou k vidění jedinečné exponáty železniční historie z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. Vystaveny budou například nákladní lokomotivy Sergej nebo Kremák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmani žádají příslib, že obdrží peníze na opravy silnic II. a III. tříd, s vládou chtějí proto uzavřít memorandum
Obnova silnic a kolejových vozidel patří k hlavním prioritám všech krajů. V roce 2015 schválila Vláda ČR modernizaci železničních kolejových vozidel s příspěvkem z Operačního programu Doprava (OPD). Ministerstvo dopravy, které bylo pověřeno realizací záměru, původně vyčlenilo na pořízení nových vlaků finanční prostředky ve výši 17,85 miliardy korun, doposud nezajistilo ani polovinu z tohoto objemu financí. Krajům rovněž i nadále chybí prostředky ve výši minimálně 4 miliard korun. Rada Asociace krajů ČR proto Vládě ČR předloží memorandum, které by regionům garantovalo víceleté financování na opravy silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nově nainstalovaná technologie zlepší prevenci závažných železničních nehod v České republice
ČD - Telematika spolu se společnostmi Elektrizace železnic a Starmon úspěšně dokončila a předala projekt Diagnostika jedoucích železničních vozidel (DJŽV). Cílem první části projektu byla instalace diagnostických zařízení měřících vybrané parametry všech náprav projíždějících železničních vozidel na celkem 42 lokalitách po celé České republice, na čemž se podílela právě ČD - Telematika. Druhou fází projektu byla dodávka řídícího systému. Hlavním důvodem nasazení této inovativní technologie je prevence závažných nehod na železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Železniční depo k České Třebové neodmyslitelně patří a mělo by být zachováno
Depo kolejových vozidel v České Třebové bylo ve čtvrtek odpoledne cílem dalšího zastavení hejtmana Pardubického kraje při cestě po regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Regionální svátky železnice v sobotu slavnostně završí Národní den železnice v Českých Budějovicích
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí v sobotu 22. září Národním dnem železnice v Českých Budějovicích. Tradiční oslava kolejové techniky zavítá do střediska oprav kolejových vozidel v jihočeské metropoli. Těšit se můžete na klasické rozložení do tří světů. Na akci vypraví České dráhy tři zvláštní vlaky – včetně nově zrekonstruované jednotky SC Pendolino. Nevšedním zážitkem bude večerní světelná show s historickými lokomotivami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Praha se stala hlavním městem evropské železnice
V Praze se sešli generální ředitelé (CEO) nejvýznamnějších evropských železničních společností a asociací na plánovaném summitu, aby diskutovali o aktuálních trendech v železniční dopravě. Summitu se účastní 17 šéfů drážních organizací. Pořadatelem této mezinárodní akce jsou tentokrát České dráhy, a.s., a Správa železniční dopravní cesty, s.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČD: Legendární „žabotlama“ se představí v Košicích, v minulosti tam zajišťovala regionální dopravu
České dráhy vyšlou na letošní ročník tradičního setkání železničních vozidel v Košicích „Rušňoparáda 2017“ neobvyklého zástupce v podobě muzejní jednotky 451.045/046 přezdívané „emilka“, „pantograf“ nebo také „žabotlama“. Jednotky řady 451 začínaly před 50. lety svou kariéru také na východním Slovensku, kde zajišťovaly regionální osobní dopravu v okolí Košic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist