Zemědělec, který se rozešel s hnutím ANO, promluvil o jeho zákulisí. Babišovy zavilé kritiky ale asi zklame...
ROZHOVOR Perspektivní mladý, nadšený farmář, který se po hlavě pustil do politiky. „Zakoketoval“ s ANO, v parlamentních volbách získal stovky hlasů, ale neuspěl. Na „slušnější“ místo na kandidátce, tedy do desátého místa, prý může zapomenout. A tak se Ota Zach s hnutím rozloučil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bez obalu hovoří o praktikách, které se ve „straně“ Andreje Babiše dějí na regionální úrovni. Jak hnutí kašle na jednotlivce a dá na kamarádíčkování. Mladý Zach z Plzeňska hovoří i o suchu a péči o půdu, kterou likvidují co nejtěžší stroje. To prý není zemědělství, ale zemědělský průmysl. A jak poznáte soukromě hospodařícího zemědělce – nešťastníka? Sice s novým kolosem – obrovským strojním mechanismem na bezútěšně vypadajícím dvoře s rozpadajícím se barákem a stodolou, která může jen vzpomínat na časy minulé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 22. 09. 2018

Související články

Pikantnosti ze zákulisí kampaně Horáčka a Drahoše. Zámecký pán jim chtěl pomoct a takto dopadl
Jan Berwid-Buquoy patří mezi kritiky prezidenta Miloše Zemana k nejostřejším. Proto chtěl v kampani před prezidentskými volbami podpořit jeho oponenty. Na svém blogu popsal, jak smutně tato jeho snaha dopadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš ví, kdo jsou jeho voliči a co chtějí. Politolog asi zklame naděje opozice
POLITOLOGOVÉ „Pro Andreje Babiše je zásadní, aby se dařilo ekonomice. Také nesmí ‚propadnout“ svým kauzám,“ říká politolog Jan Kubáček. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz vysvětlil, čím Andrej Babiš získává voliče ČSSD, KSČM a SPD a promluvil i ohledně důležitosti postoje premiéra vůči přijímání migrantů. Prozradil také, proč podle jeho názoru stoupají preference Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jedeme už cestou jako Maďarsko, kvůli mému hlasování mi teď vyhrožují, říká Petr Ježek, odpadlík od Babiše
Europoslanec Petr Ježek, který se rozešel s hnutím ANO, se v rozhovoru pro server Reflex.cz rozpovídal o současné situaci na české politické scéně a o jejím budoucím směřování. A vyhlídky prý optimistické dvakrát nejsou. Jsme na tom podle jeho slov ještě hůř než před Babišovým nástupem. „Česká republika se vydala stejnou cestou, kterou teď směřují Maďarsko a Polsko,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Zdrcující zpráva pro Martina Stropnického. Týká se jeho budoucí kariéry
Ministr, poslanec a předseda pražské organizace ANO Martin Stropnický bude muset počítat s novými šedinami a vráskami. Na jeho hlavu se totiž především v zákulisí Babišovy klaky snáší nejedno ostré slovo. Důvody jsou prosté. Nečekané a velmi podivné změny v rámci kandidátních listin, které se před několika dny dostaly na veřejnost. O nich mimochodem jako první informovaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zemědělec Rada, hvězda dokumentů proti Babišovi, píše poslancům. Popisuje gangsterské praktiky
Zemědělec Bohumír Rada, který vede spory s Agrofertem kvůli užívání zemědělských pozemků, se obrátil na poslance se žádostí o pomoc. Dopis poskytl také ČTK. Stěžuje si v něm na pokračování údajných gangsterských praktik ze strany svěřenského fondu, do něhož nyní Agrofert náleží, včetně fyzického napadení jeho syna. Svěřenský fond spravuje majetek nynějšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Agrofert nedávno na Radu podal trestní oznámení kvůli tomu, že údajně neoprávněně hospodaří na cizím pozemku. Aktuální vyjádření Agrofertu ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mýty o řepce, dotace, Babišovy firmy, živoření „nula od nuly“, politika v hospodě... Tyto věci řeší český zemědělec na venkově
ROZHOVOR Dva farmáři se zvládnou uživit na 200 hektarech půdy i bez „nadstandardních“ dotací, na které jsou zvyklé velké agropodniky. Jednatřicetiletý zemědělec Roman Opat v rozhovoru mimo jiné prozrazuje, jak fungují překupníci v zemědělství, jak mu platí „Babišovy firmy“ nebo co by mohli lidé udělat pro omezení dovozu z ciziny. Také komentuje mýty o řepce, která na jejich polích doplňuje pšenici a žito. Letos se chce poprvé zapojit do komunální politiky poté, co s rodinou zakotvil v osadě spadající pod malou obec Kryry na Lounsku: „Povídáním v hospodě nic nezměníme.“ Pokud nepřijde o iluze, nebojí se jít i dál. A nový ministr? Od toho moc neočekává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bolestný pláč paviána ukazuje, že Babišovy dny jsou sečteny. Toto k tomu sepsal Pavel Šafr
Zdá se, že Babišovy dny jsou pomalu sečteny. Podle novináře Pavla Šafra tomu nasvědčuje „bolestný pláč paviána“, který prý Andrej Babiš vydával během schůze Poslanecké sněmovny o jeho vydání k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Němcová: Já a prezidentka? Nevylučuji. Chci nadbíhat pravdě a lásce, pane Klausi
Miroslava Němcová promluvila v Prostoru X. Jednak o Václavu Klausovi mladším a jeho vyloučení, kde uvedla, že Klaus se rozešel s programem ODS a jeho názor už není v mantinelech strany. A také o prezidentu Zemanovi, který podle ní bude ještě bezohlednější v nadcházejícím období. A prý když v Poslanecké sněmovně mluví komunisté jazykem 50. let o restitucích, tak jí buší srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lidé z vesnic nejsou hloupí. Brání se. Aktivista, který vítal konvoj USA a rozešel se s „kocábovci“, překvapivě vystupuje
Lidé z vesnic nejsou hloupí. Lpí na tradičních rodinných hodnotách, na které jsme pro samé „posouvání na Západ“ zapomněli. Tak hovoří marketingový expert a v posledních letech pilný aktivista Jakub Pitron. Ten se angažoval například v akci Červená karta pro Miloše Zemana, účastnil se rovněž akce „Hi, Friends!“, která vítala projíždějící konvoj USA. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz objasňuje, proč se víceméně rozešel s Kroměřížskou výzvou iniciovanou Michaelem Kocábem, a dává najevo, jak by si představoval budoucnost České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist