Kupka (ODS): Je neudržitelné, aby získání stavebního povolení trvalo 247 dnů
Komentář na facebokovém profilu k zjednodušení stavebního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 06:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 24. 09. 2018

Související články

Kupka (ODS): Drobná změna stavebního zákona ušetří lidem měsíce čekání
Místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka dnes podal návrh novely stavebního zákona, která ruší povinnost stavebníka získat závazné stanovisko orgánu územního plánování. Ruší více než sto tisíc zbytečných papírů a razítek ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Stavební řízení kolabují, lidé čekají na svá stavební povolení i měsíce
Vinou poslední novely stavebního zákona se po celé ČR prodlužují stavební řízení až o měsíce. Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo situaci urychleně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČMKOS žádá přepracování věcného záměru stavebního zákona
Zásadně musíme odmítnout tu část návrhu, která předpokládá „automatické" povolení stavby v případě, že stavební úřad nevydá povolení v závazné (naprosto nerealisticky krátké) lhůtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy zrušil stavební povolení na část D11 u Hradce Králové
Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) v úterý zrušil stavební povolení na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Předměřicemi. Stavební povolení, které bylo nepravomocně vydané 1. června 2017, napadlo rozkladem hnutí Děti Země a také jej napadly dvě majitelky některých dotčených pozemků v trase dálnice. Ministr povolení zrušil poté, co Ředitelství silnic a dálnic vzalo zpět svou žádost o vydání stavebního povolení. Vyplývá to z dokumentu na úřední desce ministerstva. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): O zjednodušení stavebního řízení vláda stále mluví, ale skutek utek
Vláda měla dnes mimořádnou příležitost podpořit zjednodušení stavebního řízení a vypustit zbytečnou administrativu v podobě tzv. závazného stanoviska orgánu územního plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Pracovní skupina nad elektronizací stavebního řízení projednala první návrhy
Dnes se na základě poslanecké iniciativy místopředsedy ODS Martina Kupky poprvé sešla na půdě sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj pracovní skupina pro elektronizaci stavebního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Labe má pravomocné stavební povolení na poldr Kutřín
Státní podnik Povodí Labe získal pravomocné stavební povolení na výstavbu poldru Kutřín, jehož výstavbu připravuje již od roku 2010. Vydáním stavebního povolení se rozběhly naplno práce na prováděcí dokumentaci, na které bude navazovat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Předpokládá se, že stavební práce budou zahájeny koncem roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Herman: Příběhy bezpráví X.: Podivná kolaudace továrny v Ivanovicích na Hané
Dne 29. 3. 2016 bylo podáno odvolání proti rozhodnutí č. 2/3/2016, č.j. 18/2015 o umístění stavby a o stavebním povolení. Byl tedy podán nesouhlas ohledně vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení pro stavbu továrny vedle rodinného domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura: Nemakají a nebude líp
Komentář na facebookovém profilu k délce vyřizování stavebního povolení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Co jsou to vlastně ty „národní zájmy“, posmívá se komentátor. Právo zlodějských taxikářů? Řádění Rusů, Číňanů a oligarchů?
Volby do Evropského parlamentu jsou za rohem a v České republice se znovu ozývají hlasy, které volají po posílení národní suverenity. Publicista Vilém Barák si však v páteční MF Dnes položil otázku, co všechno vlastně zahrnuje tu naši suverenitu – přežívání třídy zlodějských taxikářů, neodstranitelné billboardy kolem dálnic, lhůty pro získání stavebního povolení delší než ve Rwandě. O takovéto projevy suverenity bychom podle Baráka stát neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist