Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2019
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.319x, což odpovídá cca 173.181-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
„Ty český pse!“ Jak nás Němci mlátili a vyháněli. Vyšla zlá svědectví o době Mnichova
Právě v dnešních dnech, kdy si český stát připomíná významné 80. výročí sudetoněmeckého puče a následného Mnichovského diktátu, vychází kniha vzpomínek „Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938“. Přesto, že se vláda rozhodla nevěnovat připomínce tomuto zločinu- vyhnání Čechů Němci- ani zdaleka takovou pozornost, jako třeba operaci Dunaj v roce 1968, tzv. Sudetoněmecký landsmančaft a jeho domácí milce, kteří chtějí měnit dějiny, kniha příliš nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:35, prečteno: 14x

nejlepší články ze dne: 25. 09. 2018

Související články

VIDEO Svědek, kterého Němci nutili pohřbívat mrtvé z Lidic: Tady budete kopat hrob! řekl nám SSák. Mrtvoly jsme museli zout, prošacovat. Mlátili nás, jíst nám nedali
Je to 76 let od chvíle, kdy Němci jako odvetu za smrt říšského protektora Reinharda Heydricha nechali vypálit obce Lidice a Ležáky a zmasakrovali jejich obyvatelstvo. Při té příležitosti je dobré si připomenout hrůzné svědectví pana Viktora Laše (1923-2004), který byl členem otrockého komanda, které muselo pohřbívat oběti lidického masakru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mlátili to hlava nehlava, skoro se nedalo dýchat. Pamětnice vzpomíná, co prováděli kolegové poslance Ondráčka, šéfkontrolora GIBS
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz získaly exkluzivní výpověď ženy, která se nacházela 17. listopadu 1989 v davu studentů na Národní třídě, který zmlátili příslušníci pohotovostního pluku předlistopadové SNB. Nadě Roberts bylo tehdy patnáct let a po revoluci se odstěhovala do Spojených států. Pořádkoví policisté, dle jejího svědectví, demonstranty nejdřív natlačili do podloubí, vůbec je nešetřili a mlátili je „hlava nehlava“. V davu se podle ní téměř nedalo dýchat. To, že by měl komunista Zdeněk Ondráček jeden z těch, kteří tehdy proti protestujícím zasahovali, sedět v čele sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů považuje Roberts za „smutnou frašku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 69. díl. Nová Evropa
Knihu „Nová Evropa: stanovisko slovanské“ psal Tomáš Garrigue Masaryk v posledních měsících světové války, to se ještě nečíslovala, neboť se nevědělo, že dvacet let po ní propukne druhá, ještě hroznější. Masaryk text začal psát při svém pobytu v Rusku zjara 1918, také tu vyšla její část, ale jako celek ji autor dokončil v měsících následujících a česky vyšla až dva roky po válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Byl to planý poplach, pachatel zadržen. Rozruch kolem rychlíku do Mnichova ustal
Kvůli hrozbě bombou zasahovali policisté v Berouně v rychlíku, který mířil do Mnichova. Policie evakuovala cestující, provoz na trati byl několik desítek minut zastavený, nyní je obnoven. Jak se však ukázalo, šlo o planý poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Historik Krystlík: Posselt má pravdu, Zbořil lže. A vůbec, Češi byli vždy mnohem větší nacionalisté, než Němci
Historik Tomáš Krystlík se jal rázně hájit sudetské Němce. Český nacionalismus byl podle Krystlíka vždy silnější, než ten německý. Čeští Němci se prý dlouho snažili o dosažení autonomie v rámci Československa, ale Češi, kteří v nové republice ani neměli většinu, odmítali na jejich návrhy přistoupit, obul se historik do vlastního národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Brutální začátek roku: Rychlík do Mnichova zastaven u Berouna, podezření na bombu
Kvůli hrozbě bombou zasahují policisté v Berouně v rychlíku, který míří do Mnichova. Policie evakuovala cestující, provoz na trati byl několik desítek minut zastavený, nyní je obnoven. Vlak, který policie prohledává, stojí u berounského hlavního nádraží na koleji, na níž neblokuje provoz. Na místo byl povolán i pes cvičený na vyhledávání výbušnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Němečtí rodáci odhalili v Krnově pamětní desku německým obětem poválečného odsunu. A český pamětník křičí: Mě mlátili ve škole Hitlerjugend a pak...
Česko–německé vztahy jsou v současné době, podle názoru řady našich politiků, na velmi solidní úrovni; možná je jen trochu kazí přístup Berlína k povinným uprchlickým kvótám. V ekonomické a společenské rovině jsou ale stále na vysoké úrovni, která v poválečné historii snad ani nebyla nikdy lepší. Dvacet let už také funguje společný Fond budoucnosti, který řeší i nápravu křivd z II. světové války a napomáhá k lepším vztahům a vzájemným projektům na obou stranách hranice. Nicméně pokud se objeví akce, jež připomene tragické události z období let 1938 až 1945, vždy to probudí velké emoce u veřejnosti, a to zvláště u pamětníků, kteří tuto dramatickou dobu zažili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Zájemci o provozování letecké linky do Mnichova se mohou hlásit do 24. června
Do 24. června 2019 je prodloužena lhůta pro podávání nabídek na veřejnou zakázku „Výběr leteckého dopravce pro poskytování pravidelné letecké dopravy z letiště Brno-Tuřany do Mnichova II“. Po konzultaci s Ministerstvem dopravy tuto úpravu udělala 8. dubna 2019 Rada Jihomoravského kraje. Nemění se přitom doba možného počátku zahájení letecké dopravy, tj. 27. 10. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Jak Němci civilizovali Čechy a založili téměř všechna města v Království českém
... aneb Co vám žádný český soudobý historik neprozradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Terorista s tmavou pletí naprosto chladnokrevně bodal do jednoho muže. Otřesná svědectví z Londýna vyplouvají na povrch
Britský deník Daily Mail přináší několik svědectví přímých účastníků teroristických útoků v Londýně. Mnozí z nic unikli před smrtí jen o vlásek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist