Pieter (SLK): Nové označníky již zdobí zastávky příměstské autobusové dopravy
Kraj připravil projekt na označení všech autobusových zastávek včetně údajů o tarifu IDOL. Předpokládané náklady jsou odhadovány na 11 milionů korun. Projekt uvažuje s výměnou a osazením zhruba 2.800 kusů dopravního značení na 1.377 zastávkách. V rámci rekonstrukcí krajských silnic již bylo umístěno 28 kusů nového značení, dalších 43 bude nasazeno ještě letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 25. 09. 2018

Související články

Pieter (SLK): Novinkou pro letošní školní rok je prodloužení spojů
Na začátek nového školního roku se pečlivě připravují nejen školy, i dopravci a ostatní personál veřejné dopravy. Po letních prázdninách se na autobusové a vlakové zastávky vrátí školáci. Právě ti mají nejvyšší čas vyřídit si žákovské a studentské průkazy, karty Opuscard, a další záležitosti potřebné k výhodnějšímu cestování veřejnou dopravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o dočasném přemístění zastávky Koleje Strahov
Z důvodu opravy chodníku v prostoru zastávky dochází od pondělí 21. srpna 2017 (od zahájení denního provozu) do čtvrtka 24. srpna 2017 (do ukončení denního provozu) k dočasnému přemístění zastávky Koleje Strahov pro autobusové linky číslo 143 a 149.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Chytré zastávky lidem usnadní život a zvýší kvalitu cestování MHD
Téměř sedmdesát chytrých zastávek by mělo být do konce května k dispozici v Kladně. Tzv. elektronické označníky budou ukazovat skutečné příjezdy autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Lepší využívání volného pohybu v rámci Schengenského prostoru
Příhraničí Libereckého kraje a sousedního Německa propojí každý víkend od neděle 10. června do konce září nové autobusové spoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
SŽDC: Výpravní budova v Sokolově slouží nově železnici i autobusové dopravě
Kompletní rekonstrukce nádražní budovy v Sokolově je hotová. Objekt bude nově sloužit jako společný terminál pro cestující železniční i autobusové dopravy. Investorem stavby byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), práce za 25,3 milionu korun realizovala společnost SWIETELSKI stavební. Oprava budovy trvala necelý rok, její slavnostní otevření proběhlo právě dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
KORID: Co nového v jízdním řádu od neděle 3. září?
S novým školním rokem přicházejí novinky v jízdních řádech autobusové dopravy. Koordinátor veřejné dopravy upozorňuje na zánik některých komerčních spojů v dálkové dopravě, ale zároveň budou zavedeny i spoje nové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy
Do včerejška mohli uchazeči o zajišťování veřejné linkové dopravy podávat své nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: V neděli se otevřou pro veřejnost dvě nové železniční zastávky
V neděli 10. prosince 2017, kdy začne platit nový jízdní řád, se otevřou pro veřejnost železniční zastávky Tábor-Měšice a Veselí nad Moravou-Milokošť. Dojde tak ke zlepšení dopravní dostupnosti pro obyvatele městských částí, kterými vlaky dosud jen projížděly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Náhradní doprava i informace pro cestující. Jihomoravský kraj se připravuje na čtvrteční stávku řidičů autobusů
Ve čtvrtek (6. dubna) se musí cestující v Jihomoravském kraji připravit na omezení veřejné autobusové dopravy. K celostátní stávce, k níž vyzval Odborový svaz dopravy a která se uskuteční od půlnoci do půlnoci, se přidá velká část řidičů jezdících v závazku veřejné služby v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK). Dopravci doručili na krajský úřad informaci o tom, které autobusové spoje nevyjedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje
Jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pokračují. Krajský úřad obdržel dokumenty s informacemi o nákladových cenách a organizuje schůzky se zástupci dopravních firem. První jednání se uskuteční 18. a 20. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist