Ombudsman Křeček: Ženy a muži jsou jiní. Homosexuální páry a manželství? Mažeme evropské tradice. A děti v těchto párech...
„Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejní. Proto ani svazek homosexuálů nemůžeme nazývat manželství,“ tvrdí Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, že žena nemůže zplodit dítě a muž ho nemůže donosit. Nelze se prý tvářit, že antropologické konstanty člověka neexistují. Svazek lidí stejného pohlaví však nechce zakazovat, jen by měl patřit pod jinou kategorii právních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 05. 10. 2018

Související články

Poslankyně Hnyková promluvila o homosexuálech, Romech, islámských imigrantech a pak těch, kteří o Češích píší, že jsou xenofobové
ROZHOVOR „Ať žijí spolu dva muži či dvě ženy, tak mají tyto páry při výchově dětí řadu hendikepů, o tom přece vyšla i řada odborných studií,“ konstatuje k problematice výchovy dětí homosexuálními páry poslankyně Jana Hnyková, která je také lídrem strany Realistů v Libereckém kraji. „A pokud tito lidé chtějí děti, které mají svěřené, dobře vést, tak jim pak stejně musí říct, že normální rodina se skládá z otce a matky a kromě toho, že pak i fungují homosexuální výjimky,“ dodává ještě severočeská politička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Balšínek se rozpálil do běla, když došlo na téma adopcí dětí homosexuály. Zde jsou jeho vlastní slova
Šéfredaktor časopisu Echo Dalibor Balšínek se vložil do sporu o to, zda je partnerství homosexuálních párů možné označit za manželství a zda mají homosexuální páry právo na to adoptovat děti. Balšínek upozorňuje, že dítě není rohlík nebo pes. A v návaznosti na toto upozornění předkládá jasný závěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Manželství gayů: Mnohoženství a sňatky s nezletilými, obává se advokátka. ,,Homoadopce”? Zapomněli jsme se na to dívat očima těch dětí
ROZHOVOR "Jednak se tím otevírá možnost adopce dětí pro tyto „manželské“ páry, což nevnímám jako pozitivní. Druhým problémem je určité narušení našeho smyslu pro právo a chápání pojmů," říká k otázce případného manželství stejnopohlavních párů advokátka Monika Čírtková. Manželství vnímá jako svazek určený primárně k výchově dětí a považuje za důležité neměnit jeho obsah. Nároky některých členů homosexuální menšiny označuje za přehnané a stále se stupňující, odmítá ovšem i přehnanou hysterii některých zástupců opačného tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Manželství homosexuálů? A co svazek se psem? Primátor Hřib narazil
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jednoznačně podpořil uzákonění práva uzavřít manželství i pro homosexuální páry. Registrované partnerství prý nestačí. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Manželství pro homosexuály? Poslanci to znovu proberou
Poslanci by se dnes měli vrátit k debatě o možném uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry. Zároveň projednávají také novelu, která by naopak ústavně zakotvila manželství výhradně jako svazek muže a ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček varuje před nejnovějším nápadem nové, lepší a pokrokovější levice. Lidé z něj budou mít v hlavě hokej
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se postavil proti snahám vykreslovat svazek homosexuálů jako totožný se svazkem mužem a ženy. Někteří lidé dokonce tvrdí, že homosexuální svazky znovu navrátí manželství lesk. Křeček tento argument zpochybňuje. Podle jeho názoru spíš zažijeme pořádný hokej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Trampoty pražského lidovce Čižinského. Podpořil tradiční rodinu a po pár dnech se spěšně omlouvá
V Poslanecké sněmovně proti sobě teď stojí dva nesmiřitelné tábory poslanců. Jeden tábor by rád prosadil možnost, aby mohly klasická manželství uzavírat i homosexuální páry. Druhý tábor chce ústavně ochránit manželství jako svazek mezi mužem a ženou. Poslanec Jan Čižinský (zvolený za KDU- ČSL) se původně přidal ke druhému táboru. Jenže teď totálně otočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ať žije gender
Přiznám se, že v poslední době mi naskakuje husí kůže, když slyším debaty o genderové vyváženosti. Holky jsou přece holky a kluci jsou jednou pro vždy kluci. Muži jsou muži a ženy zase ženy. Nic mezi Tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Manželství homosexuální osob a právo
Nikdo dnes přece nebrání homosexuálním párům, aby si uspořádali něco co připomíná svatbu, ale to zřejmě nebude stačit.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:40, zobrazit podobné
VIDEO Pozor, poslanci: Umělci zase mají téma! Herečka, Pošta pro tebe, Pavel Novotný...
Manželství pro všechny podporují mnozí umělci i politici. V rámci kampaně Jsme fér se snaží přesvědčit Poslaneckou sněmovnu, aby do manželských svazků mohly vstupovat i homosexuální páry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist