Výborný (KDU-ČSL): V tuto chvíli je v Řecku 3680 nezletilých uprchlíků
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 6. prosince 2018 - interpelace premiéra Babiše ve věci přijetí nezletilých uprchlíků bez doprovodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2018 v 17:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 06. 12. 2018

Související články

Smáli se mi, že jsme přijali jen 12 uprchlíků, naříká český student
Studenti z olomoucké Vyšší odborné školy Caritas mají povinné cesty do zahraničí, kde je jejich úkolem pomáhat těm, kteří to potřebují. František Pethö a Lenka Zelená zde studují obor sociální a humanitární práce a na svých tříměsíčních stážích v Řecku a v Austrálii tentokrát zacílili na pomoc migrantům. „V Řecku se smějí, že jsme přijali jen dvanáct uprchlíků,“ prozradil svůj poznatek z cest v rozhovoru pro server Aktuálně.cz Pethö.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Němci ho přijali jako nezletilého uprchlíka. Chtěl se jim odměnit potoky krve
V roce 2015 do Německa dorazilo přes milion uprchlíků. Naši západní sousedé jim otevřeli brány s odůvodněním, že jde často o lidi prchající před válkou v Sýrii, kterým je třeba pomoct. Bylo mezi nimi i obrovské množství nezletilých uprchlíků. Jeden z nich se teď chtěl Němcům za pomoc odměnit vražděním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velvyslanec: Azylová řízení v Řecku trvají dlouho
Počet nově příchozích uprchlíků v Řecku se vloni oproti roku 2017 mírně zvýšil, hlavní pozornost by se ale měla věnovat nárůstu počtu migrantů přicházejících z Turecka přes řeku Evros a také otázce zdlouhavého azylového řízení a neradostných podmínek v řeckých uprchlických táborech. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec v Aténách Jan Bondy. Poznamenal také, že Česko s migrací pomáhá od začátku materiálně, což považuje za dobrý směr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Příležitost přeje připraveným, řekl Bondy k investování v Řecku
Důvěra v řecký trh je stále velmi nízká a investice zatím nepřicházejí. Příležitost nicméně přeje připraveným a příležitosti pro české investice v Řecku jsou, zejména pak v lázeňském oboru, ale také například pivovarnictví. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec v Řecku Jan Bondy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V Řecku podmínečně odsoudili dva Čechy na dva a půl roku vězení
Soud v Řecku dnes uložil podmínečný trest dvou a půl roku vězení s odkladem na tři roky dvěma Čechům, kteří byli původně obviněni ze špionáže. Případ Martina Pezlara a Ivana Buchty byl nakonec překvalifikován z trestného činu na přečin, sdělila ČTK Kateřina Skalická, která se jako známá obou souzených dnešního řízení v Řecku zúčastnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): BIS v tuto chvíli nemá informace o vlivu cizích služeb v kauze Adreje Babiše mladšího
Novinářům to po dnešním jednání sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostních informačních služeb (BIS) řekl její předseda Pavel Bělobrádek. BIS v tuto chvíli nemá žádné informace o vlivu žádných zpravodajských služeb cizího státu na kauzu Andreje Babiše mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Řecko chce spolupracovat s ČR ve věci dětských uprchlíků, hlásí Šojdrová
Řecké úřady chtějí spolupracovat s Českou republikou ve věci dětských uprchlíků bez doprovodu, uvedla dnes europoslankyně Michaela Šojdrová, která iniciovala přijetí 50 syrských sirotků do Česka. V úterý a dnes jednala v Řecku, výsledky své návštěvy chce nejdřív sdělit premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). Babiš v minulosti trval na tom, že dětem je třeba pomoci mimo Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Evropa „na poslední“ chvíli opět Řecku půjčí
Asi málokoho překvapí, že Řecko dostalo „na poslední chvíli“ balík peněz ze záchranného fondu a zřejmě i od MMF za úspěšné plnění reformního programu, aby mohlo dostát svým závazkům vůči věřitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SYNOT spustil své stroje v Řecku!
První videoloterní terminály skupiny SYNOT jsou v provozu v Řecku. Tato země totiž po letech prohibice, která způsobila rozmach nelegálního hazardu, opět povoluje legální provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čerstvé zprávy o celkovém počtu uprchlíků v Česku. Tady je to černé na bílém
Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí hlásí, že v tuto chvíli eviduje na 203 žadatelů o mezinárodní ochranu. Jsou mezi nimi Číňané, Ukrajinci, Kubánci či Arméni. Zařízení neočekává, že by v dohledné době měl počet žadatelů o ochranu dramaticky vzrůst. V dalších zařízeních je situace podobná. V Česku tedy panuje klid, jenže v jiných koutech EU zdaleka takové štěstí nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist