Exekuční vyklízení Kliniky na Žižkově bude dnes pokračovat. Aktivisté stále odmítají dům opustit
Druhým dnem bude dnes pokračovat exekuční vyklízení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově, kde neoprávněně funguje Autonomní sociální centrum Klinika. Ve čtvrtek byli aktivisté několikrát vyzváni k opuštění budovy, kterou vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), ale výzvy neuposlechli a zůstali v předním křídle domu. Dnes v 10:00 se exekutor k budově vrátí a vyhodnotí, zda požádá o pomoc bezpečnostní službu nebo policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 06:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 11. 01. 2019

Související články

Aktivisté z Kliniky ignorují rozhodnutí soudu. Veřejně oznámili, že se nevystěhují
Aktivisté zůstanou v Klinice v pražské Jeseniově ulici i přes rozhodnutí soudu, že ji musí opustit. Oznámili to na tiskové konferenci. Dnes jim vypršela exekuční lhůta pro odchod, kterou stanovil soud, a ve čtvrtek mají dům předat majiteli, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). SŽDC dává přednost nesilovému řešení situace a opětovně vyzvala aktivisty k vyklizení domu, sdělila ČTK mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aktivisté okupující pražskou Kliniku odmítají budovu opustit. Bude se protestovat
Kolektiv Autonomního centra Klinika nadále odmítá opustit budovu v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která objekt vlastní, ho podle členů kolektivu nepotřebuje. Zástupci Kliniky to dnes řekli novinářům. O budovu podle nich projevilo zájem hlavní město, podle informací ČTK nicméně na případném převzetí ve vedení Prahy nepanuje shoda. Pokud by mohli zůstat, chtěli by aktivisté v budově zřídit centrum pro ženy bez domova. SŽDC plánuje nechat dům exekučně vyklidit ve čtvrtek, převod na Prahu podle organizace není možný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dnes dopoledne to začne. V deset se bude vyklízet Klinika
Dnes v 10:00 by měl exekutor zahájit vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Zástupci centra nadále odmítají objekt opustit a na 09:00 svolali příznivce na nenásilný happening, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Víte, jak Klinika zkomplikuje své vyklizení? Pomohou tuleni, lachtani a velryby
Nadešel „Den D“. Komunitní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově má být vyklizeno. Aktivisté, kteří dlouhodobě pobývají v objektu v rozporu se zákonem, ho odmítají opustit. Budova patří Správě železniční dopravní cesty a jejímu řediteli Jiřímu Svobodovi došla trpělivost. Před kamerami popsal, co se stane dnes dopoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Injekční stříkačky kolem základní školy. Exstarosta byl u vyklízení Kliniky, aktivisté na něj vytáhli netradiční zbraň
Ve věci Kliniky byl aktivní i bývalý starosta Prahy 3 za ODS Alexander Bellu. Podal trestní oznámení v souvislosti se znásilněním, kterého se měl dopustit Jiří (Marie) Feryna, a také se snažil, aby bylo vymoženo právo SŽDC na budovu. Proto se u příležitosti vyklízení Kliniky média snažila získat jeho reakci. Aktivisté z Kliniky jim k tomu foukali bublifuk a natáčeli se přitom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Aktivisté sestoupili ze střechy bývalé kliniky na Žižkově
Skupina aktivistů dnes odpoledne sestoupila ze střechy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. ČTK to řekl zástupce Kliniky Arnošt Novák. Upozornil na to Seznam Zprávy. Na střeše byla skupina asi pěti lidí od čtvrtka minulého týdne. Byli jediní, kteří budovu po zásahu exekutora neopustili. Nevyužívaný dům aktivisté obsadili v roce 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Janderová (ODS): Aktivisté z Kliniky nejsou víc než ostatní
Žijeme v právním státě a měli bychom si toho náležitě považovat. Aktivisté, kteří nelegálně obývali budovu bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově, nám to znovu připomněli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Aktivista Jan Cemper ocenil smysl Kliniky na Žižkově. Pak ale dopsal něco, co aktivisty vůbec nepotěší
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. Vykonavatel pak musel nadvakrát žádat přítomné, aby nemovitost opustili, zároveň si na místo přizval policii. I tak zůstali aktivisté na střeše objektu. Celou věc okomentoval publicista a aktivista Jan Cemper.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC
Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: Vypadněte do 11:30, vyzval exekutor
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist