Vnitro chce jednotný seznam voličů. Nyní si je vedou obce samy
Ministerstvo vnitra chystá nový informační systém správy voleb, jehož součástí má být i jednotný seznam voličů. V něm by byl údaj o omezení svéprávnosti hlasovat uveden pouze u těch osob, u nichž o tom výslovně rozhodl soud. Změnila by se tak dosavadní praxe, kdy si voličské seznamy vedou obce samostatně. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí Ministerstva vnitra Ondřej Krátoška v reakci na výtky veřejné ochránkyně práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 02. 2019

Související články

Není jednotný muslimský národ a jednotný islám. Kmoníček nabádá Čechy, aby nežili v mylné představě
Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček tvrdí, že mnozí Češi žijí v mylné představě, že existuje něco jako jednotný islámský národ a jednotný islám. Ani jedno prý není pravda. Podle Kmoníčka existuje minimálně 59 typů islámu. Některé jsou s naším způsobem života slučitelné, jiné nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman by s Drahošem prohrál, tvrdí průzkum pro Seznam
Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš v průzkumech stoupá. Podle posledního průzkumu společnosti Median pro Seznam Zprávy se ukazuje, že by jej v současné době v prvním kole prezidentské volby vážně zvažovalo volit 24 procent voličů. Dalších 31 procent z nich pak uvedlo, že by pro ně byl přijatelným kandidátem. Na druhé straně je pak prezident Miloš Zeman, u nějž roste podíl voličů, pro něž je nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Ať si to obce rozhodnou na svém území samy
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODS chce obce a kraje osvobodit od pokut kvůli GDPR
ODS chce, aby od sankcí za porušení nových unijních pravidel ochrany dat (GDPR) byly osvobozeny obce a kraje. Pro firmy chce pokuty zmírnit a zavést je příští rok. Těmito úpravami podmiňuje souhlas s vládním návrhem zákona o zpracování osobních údajů, který dnes kabinet schválil. Novinářům to řekl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
5x porsche, 10x luxusní BMW, tolik peněz nalilo vnitro do Transparency International. Konečně máme seznam těch neskutečných částek
Zabývat se korupcí vypadá jako ten nejlepší počin v oblasti podnikání. Alespoň to lze konstatovat na základě sum, které ParlamentníListy.cz postupně vydávají v souvislosti s neziskovkou Transparency International. Naší redakci se konečně podařilo získat i data Ministerstva vnitra, která nyní vydáváme. Souhrnně se přitom bavíme o téměř 15 milionech korun z resortu, kam spadají například policisté nebo hasiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Trestní řízení vedou orgány činné v trestním řízení, nikoliv poslanci
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Evropské dotace vedou k otroctví a neokolonialismu
Česká města a obce se rády chlubí tím, na co všechno jim přispěla „matička“ Evropská unie. Migrační krize ukázala, že ty peníze nebyly a nebudou zadarmo.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:40, zobrazit podobné
Babiš: Stát chce finančně motivovat obce, aby stavěly byty
Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu Výstavba, díky němuž lze získat na pětinu bytů od státu stoprocentní dotaci. Na dnešním setkání se středočeskými starosty a vedením Středočeského kraje v Praze to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Už je potřeba říct pravdu. Němci se vyjádřili k Angele Merkelové
Po několika málo dnech byl v Německu zveřejněn další průzkum veřejného mínění, který potvrzuje vytrácející se důvěru voličů v CDU/CSU. Křesťanské demokraty a jejich sesterskou stranu z Bavorska by nyní volilo méně než 30 % voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cikáni? Je víc slušných Čechů. Ale znám i čistotné cikány, říká Babišův poslanec, nyní posila zemanovců
Poslanec Bronislav Schwarz chce opětovně zasednout v Poslanecké sněmovně. Tentokrát kandiduje za SPO. Informaci přinesl server Seznam Zprávy, jenž připomenul i poslancovy známé výroky o Romech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist