Lesy ČR: Asi milion stromů poškodila ve státních lesích vichřice Eberhard
V porostech spravovaných státním podnikem Lesy České republiky poškodila víkendová vichřice asi milion metrů krychlových dřeva, tedy přibližně tolik stromů. Největší škody jsou v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Ztrátu na zpeněžení dřeva podnik odhaduje na půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 16:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 03. 2019

Související články

Lesy ČR: Vichřice Herwart poškodila ve státních lesích jeden a půl milionu m3 dříví
Říjnová vichřice Herwart poškodila ve státních lesích spravovaných podnikem Lesy ČR jeden a půl milionu metrů krychlových dříví. Nejvíce jsou postiženy porosty v Karlovarském kraji a v Kraji Vysočina. Těžba bude pokračovat i na jaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Silný vítr poškodil podle prvních odhadů asi milion stromů ve státních lesích
Podle prvních hrubých odhadů včerejší silný vítr poškodil, vyvrátil, nalomil nebo zlomil až milion metrů krychlových dříví ve státních lesích, tedy milion stromů. Většinou jde o rozptýlené lesní polomy. Rozsah kalamity budeme upřesňovat v následujících dnech a týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Páteční silný vítr zásadní škody ve státních lesích nezpůsobil
Běžná zimní příhoda, tak hodnotí páteční silný vítr lesníci ze státního podniku Lesy ČR. Podle odhadů poškodila větrná bouře Doris ve státních lesích více než sto tisíc metrů krychlových dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VLS: Vichřice Eberhard nezpůsobila u Vojenských lesů rozsáhlejší škody
Vichřice Eberhard způsobila na lesních porostech ve správě Vojenských lesů a statků ČR podle prvních odhadů škodu v rozsahu přibližně 100 tisíc metrů krychlových dřeva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Hanušovicko a Orlickoústecko – Místo holých ploch zase lesy
Silný vítr poškodil počátkem července 2015 ve státních lesích na Hanušovicku 190 tisíc m3 dříví a na Orlickoústecku 55 tisíc m3 dříví. Na bezmála 480 hektarech bylo třeba vysadit dva miliony stromů. Státní podnik Lesy ČR nyní zalesňuje poslední holé plochy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích padají větve i stromy poškozené vichřicí, nevstupujte tam
Větve i nalomené stromy padají od nedělní vichřice v lesích. Na nebezpečí důrazně upozorňujeme a doporučujeme všem, aby dnes ani v následujících dnech nevstupovali do lesních porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Vítr poškodil na Moravě 60 tisíc m3 dříví. V lesích není bezpečno
V posledních dvou dnech poškodil silný vítr 60 tisíc metrů krychlových dříví ve státních lesích spravovaných podnikem Lesy ČR na jihu Olomouckého kraje a také severně od Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sto lip republiky vysadí v Podkomorských lesích podnik Lesy ČR
Sto lip bude lemovat jednu z lesních cest na území Lesnického parku Podkomorské lesy u Brněnské přehrady. Alej českých národních stromů má připomínat výročí založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Arboristé ošetří lesy u Zbrašovských aragonitových jeskyní
V lesích u Zbrašovských aragonitových jeskyní nedaleko Teplic nad Bečvou v Olomouckém kraji budou od letošního září do dubna příštího roku působit arboristé. Národní přírodní památka se kvůli bezpečnosti po celou dobu uzavře veřejnosti. Lesníci tu vysadí více než čtyři tisíce stromů i keřů. Projekt Lesů České republiky spolufinancovaný Evropskou unií z Operačního programu Životní prostředí vyjde podle všeho na 2,1 milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Víkendová vichřice vyvrátila v Národním parku Šumava desítky tisíc stromů
Polomy, které způsobila víkendová vichřice Herwart na území Národního parku Šumava, jsou podle prvních odhadů lesníků Správy v objemech do 50 tisíc metrů krychlových. Nejvíce vyvrácených stromů je přitom v nejjižnější části Národního parku v okolí Stožce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist