Bartošek (KDU-ČSL): Ministerstvo dopravy je jednoznačně nejslabším článkem vlády
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 14. března 2019 k Informaci vlády o výběrovém řízení na mýtný systém
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 16:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 03. 2019

Související články

Emanuel Šíp: Otevírání trhu železniční osobní dopravy v České republice? Spíš iluze než realita
Ministerstvo dopravy předkládá na dnešní jednání vlády ČR pravidelnou roční zprávu o postupu otevírání trhu veřejných služeb v přepravě cestujících v oblasti dálkové a nadregionální dopravy. Závěry zprávy, které mají získat souhlas vlády, jsou jasným důkazem toho, že ministerstvo nemá zájem o nové železniční dopravce a investory, a sleduje spíše cestu co největšího a nejdelšího uzavření českého železničního trhu. Otevírání trhu železniční osobní dopravy v ČR je tedy nadále spíš iluzí než realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy chce srovnat pravidla pro taxislužby
Ministerstvo dopravy připravuje návrh změny zákona, která by umožnila postavit na roveň mobilní aplikaci a klasický taxametr. Na přípravě nové legislativy ministerští úředníci pracují se zástupci provozovatelů alternativních taxislužeb. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Podrobnosti k legislativní změně včetně způsobu, jakým by stát kontroloval záznamy jízd a výši odvedené daně, by měly být zřejmější po čtvrtečním jednání pracovní skupiny na Úřadu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy se soudí s ÚOHS o flash disky s dokumentací k mýtné zakázce
Ministerstvo dopravy chce, aby mu antimonopolní úřad vrátil část flash disků, na kterých ministerstvo předávalo zájemcům o zakázku na výběr mýtného potřebnou dokumentaci a které si úřad vyžádal. Úřad je však Ministerstvu dopravy odmítl vrátit, a proto se ministerstvo obrátilo na soud, aby o jejich navrácení rozhodl. Podle informací ČTK, to dnes poslancům z kontrolního výboru řekl ministr dopravy Dan Ťok, když je informoval o stavu zakázky na výběr nového dodavatele mýtného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Zahájení stavby dalších 15,5 km D11 Hradec Králové – Smiřice
V úterý 2. října v 12:30 zahájí předseda vlády Andrej Babiš s ministrem dopravy Danem Ťokem a zástupci resortu dopravy, zhotovitele a místní samosprávy pokračování stavby dálnice D11 v úseku Hradec Králové – Smiřice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Žákovská (Zelení): Ministr Ťok lidem lhal
Ministerstvo dopravy je proti obnovení úseku železniční tratě Teplice – Lovosice v blízkosti kamenolomu Dobkovičky, poškozený masivním sesuvem půdy při výstavbě dálnice D8. Tímto prohlášením ministerstvo otevřeně porušuje svůj slib z předloňského roku, kdy jak ministr Ťok, tak i premiér Babiš jednoznačně potvrdili informaci, že tato železniční trať obnovena bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Skončí slevy na jízdné? Ťok se vyjádřil
Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce Ministerstvo dopravy zatím měnit nechce. Novinářům to dnes před jednáním vlády řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Náklady na slevy se podle něho zatím blíží k šesti miliardám korun za rok, což by naplnilo odhady Ministerstva dopravy před spuštěním slev. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nemilosrdný výzkum: Ťok z vlády ven. Hamáčka, Staňka nebo Schillerovou čísla potěší
ParlamentníListy.cz mají k dispozici aktuální průzkum na téma výměny ministrů. Jednoznačně nejvyšší procento negativních hodnocení získal ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Motorkáři už by neměli mít problém s prodlužováním STK
Ministerstvo dopravy Středočeskému kraji objasnilo postup obcí s rozšířenou působností při zápisu prodloužení technické způsobilosti vozidel kategorie L.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nesplavné úseky vodních cest chceme odstranit
Vodní doprava bude mít v České republice vůbec poprvé jednotnou koncepci. Dokument Koncepce vodní dopravy pro období 2016 - 2023 v pondělí Ministerstvo dopravy předložilo na jednání vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja přijal ministra dopravy Filipín
Náměstek člena vlády Václav Kolaja se 31. března 2017 setkal s Arthurem P. Tugadem, ministrem dopravy Filipín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist