CzechTrade: Český export do Ruska nabírá druhý dech
Ural, Sibiř a ruský Dálný východ se díky velkému průmyslovému potenciálu stále více dostávají do centra pozornosti tuzemských exportérů. České republice se v posledních měsících významně daří obchodovat hlavně v Uljanovské oblasti i Tatarstánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 03. 2019

Související články

Velvyslanec při EU má radost: Unie nabírá druhý dech, atmosféra je úplně jiná než vloni
Atmosféra v Evropské unii je ve srovnání s loňským rokem úplně jiná, ustoupilo riziko antievropského populismu i obavy z nakažlivosti Brexitu, míní český velvyslanec při EU Martin Povejšil. V rozhovoru pro ČTK uvedl, že sedmadvacítka dostává šanci nabrat druhý dech a přemýšlet, co bude dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Akcie jako na horské dráze, český průmysl ovšem nabírá druhý dech
Trhy zažívají návrat extrémní volatility.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Export do Německa roste, přibývá firem, které chtějí investovat
Za prvních sedm měsíců letošního roku vzrostl český vývoz do Německa v meziročním srovnání o 1,7 %. Agentura CzechTrade zaznamenala zvýšený zájem tuzemských firem o podporu při založení tamní pobočky nebo vyhledání partnera pro akvizici v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Export dosáhl vloni rekordní hodnoty
Apetit českých exportérů se stále zvyšuje. Podle agentury CzechTrade roste počet vývozců do zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Klientské centrum pro export pomáhá s expanzí na zahraniční trhy už čtvrtým rokem
Již čtyři roky pomáhá tuzemským firmám s expanzí na zahraniční trhy Klientské centrum pro export (KCE). Společný projekt agentury CzechTrade, Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV) a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO) v současnosti poskytuje poradenství ve více než 90 zemích světa. Za dobu své existence centrum dokázalo prostřednictvím jednotné zahraniční sítě, kterou tvoří zastupitelské úřady ČR a zahraniční kanceláře agentury CzechTrade, vyřídit více než 1 800 žádostí firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTrade otevírá novou kancelář v Lagosu
Agentura CzechTrade otevírá novou zahraniční kancelář v nigerijském Lagosu. Jejím vedoucím je Štěpán Ctibor Beneš. Nigerijská federativní republika je největším státem západní Afriky s nejrozvinutější ekonomikou v rámci regionu. V roce 2015 činil český export do této země 80 mil. dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jsme průmyslová země, proto vyvážíme primárně průmyslové výrobky, uvedl šéf CzechTrade Radomil Doležal
Pozvání do pořadu Rozhovor s…, který vysílá Regionalnitelevize.cz, přijal generální ředitel vládní agentury CzechTrade Radomil Doležal. Minulý rok český export zaznamenal rekord. Radomil Doležal prozradil jaké obory táhly, které země jsou pro nás klíčové nebo jaké komplikace má pro nás čínský trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Německý export byl loni rekordní. Podle agentury CzechTrade z toho těží i české firmy
Německý export dosáhl v uplynulém roce 1,21 bilionu eur, což je již třetí rok za sebou rekordní číslo a meziroční nárůst o 1,2%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Velkou Británií hýbe situace kolem brexitu, vývozu se však čeští podnikatelé bát nemusí
Vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie nese pro český export do této země značná rizika. Problematická je zejména varianta označovaná jako tzv. „tvrdý brexit“, protože obsahuje i riziko zavedení tarifních překážek obchodu. Agentura CzechTrade však nadále zastává názor, že není nutné se vývozu za kanál La Manche obávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Export do Německa vzrostl o tři procenta. Agentura CzechTrade vloni pomohla se vstupem na tamní trh nemalému počtu firem
Agentura CzechTrade v loňském roce zaznamenala významný nárůst zájmu o podporu při exportu do Německa. Za prvních jedenáct měsíců loňského roku tam tuzemské firmy vyvezly zboží za 1,19 bilionu korun, což je meziročně o 3 procenta více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist