Ministr Kněžínek: Návrh zákona o hromadných žalobách míří do meziresortního připomínkového řízení
Ministerstvo spravedlnosti plní svoje závazky, které vyplývají z Plánu legislativních prací vlády na rok 2019, a předkládá k připomínkám dlouho očekávaný návrh zákona o hromadných žalobách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 18:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 03. 2019

Související články

MSp: Ve Vídni se uskutečnila konference o potřebnosti hromadných řízení ve spotřebitelských sporech
Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v přípravách návrhu zákona o hromadných žalobách a zástupkyně legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti Anežka Janoušková v této souvislosti zúčastnila mezinárodní konference o kolektivní ochraně spotřebitelských práv v soudním řízení. Závěry této konference ukazují, že při přípravě návrhu zákona o hromadných žalobách se ministerstvo vydalo správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Na komára s houfnicí, hodnotí návrh zákona o hromadných žalobách zástupce spotřebitelů
ROZHOVOR Užitečný, ale rizikový, tak vidí věcný záměr zákona o hromadných žalobách, který připravuje ministerstvo spravedlnosti, předseda správní rady Spotřebitelské fórum Kryštof Kruliš. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, jaká vidí rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Kauce při odvolání nebo povolení stavby v jednom řízení urychlí výstavbu dálnic
Rychlejší přípravu a povolování dopravních staveb má za cíl novela zákona, kterou Ministerstvo dopravy poslalo do meziresortního připomínkového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Návrh zákona o hromadných žalobách se posouvá vpřed
Připravovaný zákon o hromadných žalobách, který má pomoci nejen českým spotřebitelům vymáhat svá práva a peníze, dostal podobu paragrafového znění. Největší česká spotřebitelská organizace dTest přináší do diskuze nad návrhem zákona zkušenosti zahraničních kolegů z jiných států Evropské unie. Ty ukazují, že hromadné žaloby mohou umožnit spotřebitelům získat náhradu škody v případech, v nichž sami neměli šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Novela zákona o EET jde do připomínkového řízení
Ministerstvo financí dnes předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh novely zákona o evidenci tržeb, která kromě reakce na rozhodnutí Ústavního soudu obsahuje i drobná upřesnění v návaznosti na dosavadní aplikační praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zákon o hromadných žalobách může být hotov začátkem příštího roku
Ministerstvo spravedlnosti připraví předlohu, která by v Česku umožnila podávání hromadných žalob. Novinářům to po dnešním jednání kabinetu v demisi, kde byl schválen věcný návrh předpisu, řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Zákon by chtěl předložit nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku, prosadit pak do příštích voleb. Zákon, který by lidem umožnil uplatnit stejné nebo podobné nároky v jediném soudním řízení, slíbil kabinet Andreje Babiše (ANO) ve svém programovém prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: U méně závažných přestupků se pokuty sníží
Ministerstvo dopravy poslalo do připomínkového řízení návrh změn bodového systému v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Doufám, že se objeví další návrhy na odkup OKD od seriózních investorů
Odkoupení společnosti OKD státním podnikem DIAMO, a to za jednu korunu, navrhuje Vládě ČR Ministerstvo průmyslu a obchodu v dokumentu, který na základě vládního usnesení předkládá do meziresortního připomínkového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra splnilo zadání vlády a vypracovalo novelu zákona o zbraních
Ministerstvo vnitra v pátek 10. listopadu 2017 poslalo do meziresortního připomínkového řízení novelu zákona o zbraních. Jde o novelu, jejíž vypracování uložila Ministerstvu vnitra vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přípravy na Sčítání lidu 2021 jsou v plném proudu
Sčítání lidu 2021 bude uživatelsky přívětivější a většina obyvatel se sečte on-line. Aktuálně probíhá celostátní terénní příprava sčítání formou sběru podkladů o území, v tomto týdnu pak statistici odeslali návrh zákona o sčítání lidu do meziresortního připomínkového řízení. Přestože se příští sčítání lidu uskuteční až za dva roky, Český statistický úřad se na tento významný celonárodní projekt připravuje již několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist