Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.007x, což odpovídá cca 209.080-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Studenti v Česku se připojí k celosvětovému protestu na ochranu klimatu
Čeští studenti se dnes připojí k celosvětové protestní akci, která má za cíl přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise. Protestu se zúčastní mladí lidé z víc než stovky zemí světa v rámci iniciativy Friday for future, při níž studenti od loňského září protestují po vzoru šestnáctileté švédské studentky Grety Thunbergové. V Praze se středoškoláci setkají na Malostranském náměstí, odkud následně vyjde průvod kolem úřadu vlády. K akci se přidají středoškoláci z Ostravy, Olomouce, Liberce a dalších měst. Podle organizátorů záleží na zúčastněných, jakou formu protestu zvolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 15. 03. 2019

Související články

Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením
Po celém Česku dnes studentky a studenti středních škol vyšli do ulic a stávkují za důslednou ochranu klimatu. Připojili se tak k celosvětovému hnutí Fridays for Future, které vzniklo na popud šestnáctileté Švédky, aktivistky Grety Thunbergové. Jejich aktivitu mnozí vítají, především lidé z řad akademiků. K této iniciativě se pozitivně vyjádřil na Facebooku i marketingový odborník Martin Jaroš. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Máte čtrnáct dní! Jsou nás tisíce a nic nás nezastaví, hrozí stávkující středoškoláci politikům. Podpora jim přišla i z ODS
Tisíce studentů se včera v Česku zapojily do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí. Prahou prošlo více než dva tisíce středoškoláků, podobné akce se konaly v Liberci, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Rakovníku či Pelhřimově. Studenti chtějí, aby politici začali o ochraně klimatu jednat, jinak budou stávky pokračovat. Poslanecká sněmovna v souvislosti s akcí rozhodla, že se bude ochranou klimatu zabývat. Celosvětově se uskutečnilo více než 2000 protestů ve 123 zemích. A jak říká serveru Aktuálně.cz jedna ze studentek, politici dostali vskutku dva týdny na reakci. „Jít pouze na stávku nic nezmění,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michaela Pixová: Babiš odrazuje EU od ochrany klimatu!!! A média mlčí!
Andrej Babiš na právě probíhajícím summitu Evropské unie ukazuje svůj skutečný postoj k ochraně klimatu, a také k požadavkům studentů a studentek, kteří minulý týden demonstrovali po celé České republice na protest proti nedostatečné ochraně klimatu ze strany vlády. Činy českého premiéra dokládají, že skutečnost je ještě daleko horší. Přední představitelé české vlády se dokonce po vzoru prezidenta Trumpa pokouší úsilí o ochranu klimatu a tedy i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Pěnčíková (KSČM): Co si budeme povídat, životní prostředí není v našich vládách nikdy na prvním místě
ČR by měla do roku 2030 zdesateronásobit sumu vynakládanou na ochranu klimatu v rozvojových státech. Vyplývá to z materiálu Politika ochrany klimatu v ČR, který schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Odpady a přechod k nízkoemisnímu hospodářství
Vláda schválila nedávno novou strategii na ochranu klimatu, tzv. Politiku ochrany klimatu v České republice. Jejím cílem je kromě samotné ochrany i postupný přechod na nízko-emisní hospodářství do roku 2050.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Analytik hodnotí demonstraci za záchranu klimatu: Tisíce zfanatizovaných dětí v ulicích
Studenti z různých zemí po celém světě se rozhodli právě 15. března upozornit politiky, že je třeba konečně se vážně zabývat stavem klimatu. Mladým lidem se zdá, že politici rozhodně nedělají dost pro to, aby planetu ochránili. Zbrojní analytik Jaroslav Štefec poznamenal, že mu dnešní protest připomíná dětskou křížovou výpravu proti muslimům z roku 1212.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česko připravuje klíčový energetický plán. EU požaduje příspěvek k ochraně klimatu
Materiál, jenž by měl určit vývoj tuzemské energetiky na dalších dvanáct let dopředu, připravuje nyní Ministerstvo průmyslu a obchodu. Česko totiž musí do konce roku poslat do Bruselu své plány, jak přispět k evropským cílům na ochranu klimatu. Píše o tom server IHNED.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SFŽP: Nový pořad ČT „Klima mění Česko“ ukáže hrozby, ale i příležitosti klimatické změny
Globální klimatickou změnou, jejími dopady na život lidí i konkrétními aktivitami na ochranu klimatu v ČR se bude zabývat nová dokumentární mini-série České televize s názvem Klima mění Česko. Její vznik podpořil i Státní fond životního prostředí ČR, jenž řadu let poskytuje státní investice projektům, které na změnu klimatu reagují nebo se jí snaží předcházet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čerstvé zprávy o celkovém počtu uprchlíků v Česku. Tady je to černé na bílém
Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí hlásí, že v tuto chvíli eviduje na 203 žadatelů o mezinárodní ochranu. Jsou mezi nimi Číňané, Ukrajinci, Kubánci či Arméni. Zařízení neočekává, že by v dohledné době měl počet žadatelů o ochranu dramaticky vzrůst. V dalších zařízeních je situace podobná. V Česku tedy panuje klid, jenže v jiných koutech EU zdaleka takové štěstí nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Co to? Na Slovensku se mluví o nové revoluci. Zapojil se také herec proslavený i u nás
Velký protikorupční pochod projde dnes Bratislavou. Organizují jej studenti z gymnázia v Dubnici nad Váhom, k protestu však volá i známý herec Maroš Kramár. Informaci přinesl server ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist