Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.157x, což odpovídá cca 216.906-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Studenti v Česku se připojí k celosvětovému protestu na ochranu klimatu
Čeští studenti se dnes připojí k celosvětové protestní akci, která má za cíl přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise. Protestu se zúčastní mladí lidé z víc než stovky zemí světa v rámci iniciativy Friday for future, při níž studenti od loňského září protestují po vzoru šestnáctileté švédské studentky Grety Thunbergové. V Praze se středoškoláci setkají na Malostranském náměstí, odkud následně vyjde průvod kolem úřadu vlády. K akci se přidají středoškoláci z Ostravy, Olomouce, Liberce a dalších měst. Podle organizátorů záleží na zúčastněných, jakou formu protestu zvolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 15. 03. 2019

Související články

Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením
Po celém Česku dnes studentky a studenti středních škol vyšli do ulic a stávkují za důslednou ochranu klimatu. Připojili se tak k celosvětovému hnutí Fridays for Future, které vzniklo na popud šestnáctileté Švédky, aktivistky Grety Thunbergové. Jejich aktivitu mnozí vítají, především lidé z řad akademiků. K této iniciativě se pozitivně vyjádřil na Facebooku i marketingový odborník Martin Jaroš. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Studenti budou v květnu znovu stávkovat za ochranu klimatu
Studenti budou 3. a 24. května opět stávkovat v českých ulicích za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. Politici podle nich dostatečně nejednají. Druhá ze stávek bude mezinárodní. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci iniciativy Fridays For Future. Do května se ještě uskuteční k tomuto tématu lokální akce, například přednášky, workshopy či otevřená setkání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Máte čtrnáct dní! Jsou nás tisíce a nic nás nezastaví, hrozí stávkující středoškoláci politikům. Podpora jim přišla i z ODS
Tisíce studentů se včera v Česku zapojily do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí. Prahou prošlo více než dva tisíce středoškoláků, podobné akce se konaly v Liberci, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Rakovníku či Pelhřimově. Studenti chtějí, aby politici začali o ochraně klimatu jednat, jinak budou stávky pokračovat. Poslanecká sněmovna v souvislosti s akcí rozhodla, že se bude ochranou klimatu zabývat. Celosvětově se uskutečnilo více než 2000 protestů ve 123 zemích. A jak říká serveru Aktuálně.cz jedna ze studentek, politici dostali vskutku dva týdny na reakci. „Jít pouze na stávku nic nezmění,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Místo školy znovu protest. Stovky studentů se bouřily v Praze kvůli klimatu
Několik stovek mladých lidí se dnes v centru Prahy sešlo místo školy na protestu za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. Z Malostranského náměstí, kde přednesli své požadavky, se vydali na průvod centrem Prahy. Dnešní protestní akce navázala na podobnou akci z března, kterou se studenti připojili k celosvětové iniciativě Fridays for Future. Mladí lidé s ní od loňského září v pátečních dnech stávkují po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Klimatické šílenství už zasáhlo i děti a mládež
Informaci v našich médiích, že se v pátek 15. 3. 2019 tisíce studentů v Česku zapojily do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí, nebylo snad ani možné přehlédnout. A i když se při čtení zpráv dozvíme, že Prahou a dalšími našimi městy prošli středoškoláci – tedy podle zákona žáci – označení studenti zní tak nějak dospěleji, věrohodněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Michaela Pixová: Babiš odrazuje EU od ochrany klimatu!!! A média mlčí!
Andrej Babiš na právě probíhajícím summitu Evropské unie ukazuje svůj skutečný postoj k ochraně klimatu, a také k požadavkům studentů a studentek, kteří minulý týden demonstrovali po celé České republice na protest proti nedostatečné ochraně klimatu ze strany vlády. Činy českého premiéra dokládají, že skutečnost je ještě daleko horší. Přední představitelé české vlády se dokonce po vzoru prezidenta Trumpa pokouší úsilí o ochranu klimatu a tedy i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Pěnčíková (KSČM): Co si budeme povídat, životní prostředí není v našich vládách nikdy na prvním místě
ČR by měla do roku 2030 zdesateronásobit sumu vynakládanou na ochranu klimatu v rozvojových státech. Vyplývá to z materiálu Politika ochrany klimatu v ČR, který schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Odpady a přechod k nízkoemisnímu hospodářství
Vláda schválila nedávno novou strategii na ochranu klimatu, tzv. Politiku ochrany klimatu v České republice. Jejím cílem je kromě samotné ochrany i postupný přechod na nízko-emisní hospodářství do roku 2050.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Analytik hodnotí demonstraci za záchranu klimatu: Tisíce zfanatizovaných dětí v ulicích
Studenti z různých zemí po celém světě se rozhodli právě 15. března upozornit politiky, že je třeba konečně se vážně zabývat stavem klimatu. Mladým lidem se zdá, že politici rozhodně nedělají dost pro to, aby planetu ochránili. Zbrojní analytik Jaroslav Štefec poznamenal, že mu dnešní protest připomíná dětskou křížovou výpravu proti muslimům z roku 1212.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česko připravuje klíčový energetický plán. EU požaduje příspěvek k ochraně klimatu
Materiál, jenž by měl určit vývoj tuzemské energetiky na dalších dvanáct let dopředu, připravuje nyní Ministerstvo průmyslu a obchodu. Česko totiž musí do konce roku poslat do Bruselu své plány, jak přispět k evropským cílům na ochranu klimatu. Píše o tom server IHNED.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist