Klause vykopli ze školského výboru
ODS dosáhla svého cíle a s podporou vládních stran dosáhla odvolání Václava Klause juniora ze školského výboru poslanecké sněmovny. Hra na odbornost skončila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.4.2019 v 09:40, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 18. 04. 2019

Související články

Sněmovna by měla rozhodnout o odvolání Klause ze školského výboru
Poslanci by dnes měli schvalovat vládní novelu, kterou chce opoziční ODS využít pro odklad opětovného proplácení náhrad i v prvních třech dnech nemoci. Budou se zabývat také personálními změnami ve výborech a komisích. Mohou se dotknout i Václava Klause mladšího, kterého chtějí občanští demokraté odvolat ze školského výboru, jemuž předsedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Je rozumné sesazovat z čela školského výboru někoho, kdo dobře rozumí školství?
ODS se pokouší sesadit z čela školského výboru Poslanecké sněmovny Václava Klause mladšího, kterého ze svých řad nedávno vyloučila. Její dnešní první pokus však skončil nezdarem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Nepotopila Klause. Je tupá! řekl o ní Šafr. A Kalousek se modlil za Petra Fialu
S dnešním odvoláním Václava Klause ze školského výboru Poslaneckou sněmovnou, která tak vyhověla ODS, se vyrojila řada různorodých reakcí. V jedné z nich se pořádně rozepsal i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Vyjádřil obavu o předsedu ODS Petra Fialu. A neopomněl se vyslovit ani k poslankyni ODS Zuzaně Majerové Zahradníkové, která dnes nehlasovala pro odvolání Klause z čela školského výboru a oznámila, že vystoupí z poslaneckého klubu občanských demokratů. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Samková (Alternativa pro Česko): Tak nám odvolali Václava Klause jr. z vedení školského výboru
Komentář na facebookovém profilu k odvolání Váklava Klause mladšího
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fialovy čistky pokračují. I Zuzana Majerová má letět ze všech sněmovních výborů
Poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové reálně hrozí, že bude odvolána ze školského a také ze zahraničního výboru. Vyplývá to z usnesení sněmovní volební komise. Do školského výboru za ni ODS nominovala Bohuslava Svobodu a do zahraničního pak Marka Bendu. Majerová Zahradníková ve středu též upřesnila, za jakých okolností se bude zabývat nabídkou Klause mladšího o vstup do jeho nové strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pokud Klause nechce odvolat výbor, mohla by to udělat sněmovna, navrhuje Dolínek
V Poslanecké sněmovně vzniká záložní plán, jak zbavit Václava Klause mladšího funkce předsedy školského výboru.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Dvouleté děti ve školkách? Obce pro ně nemají kapacitu
Novela školského zákona (561/2004 Sb.) z dílny předsedy školského výboru Poslanecké sněmovny Václava Klause ml. nalézá podporu obcí. Ty totiž v mnohých případech nemají kapacitu vhodnou pro umístění dvouletých dětí do mateřských školek. Novela nyní míří do výborů Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší: Jsem pro, aby šla ODS do vlády s ANO
ODS nezvolila v uterý do funkce prvního místopředsedy Václava Klause mladšího. Nyní se prý na žádnou celostátní funkci už netřese. Poslanci však byl zvolen předsedou školského výboru, kterému se chce věnovat naplno. „Doufám, že budu mít možnost něco změnit ve školském výboru, kdybych byl zlý, tak řeknu, že by to chtělo zrušit všechna nařízení školského zákona za posledních pět let,“ řekl Václav Klaus mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci rozhodují o setrvání Klause mladšího v čele školského výboru, někteří váhají
Klause mladšího zajímalo, jestli jeho možný nástupce Baxa skončí jako primátor Plzně. Případná kumulace funkcí se nelíbí ani pirátům.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Je to tady. ODSka na Klause nasadila nejtěžší váhu. Monstrplán, který zatřese Sněmovnou. Jenže do hry právě vstupuje Okamura
ODS není ani zdaleka v úzkých, jak by se mohlo zdát. Ačkoli se jí doposud nepodařilo vyšachovat Klause juniora ze školského výboru, své snažení rozhodně nevzdává. Pokud by totiž nevyšel ani druhý pokus na zvolení jiného předsedy výboru, nastává takzvané krizové řešení. A do něj se už zástupci občanských demokratů zákulisně pustili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist