Petr Němec: Nejdražší tendr v historii armády provázejí pochybnosti. Proč ministr obrany protěžuje ztrátový podnik?
Povinné zapojení státního podniku VOP CZ do tendru na nákup bojových pásových vozidel za více než 50 miliard korun bylo nečekaným překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 25. 04. 2019

Související články

Petr Němec: Ministerstvo obrany protěžuje svůj podnik. Ten ale podmínky státního podniku už neplní
Státní podnik ministerstva obrany VOP CZ byl založen proto, aby zabezpečoval potřeby české armády. V současnosti se ovšem místo armády věnuje spíše potřebám automobilového průmyslu. Přesto i nadále dostává od ministerstva zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Největší tendr v historii armády provázejí problémy. Upozorňovali jsme na to, shodují se poslanci.
Nákup bojových pásových vozidel za rekordních 52 miliard korun je v ohrožení. Poslanci výboru pro obranu, kteří se kvůli tomu tento týden sešli, se dokonce obávají, že harmonogram stanovený ministerstvem obrany se nemůže stihnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Rýsuje se nejdražší zakázka v historii české armády
Ministerstvo obrany plánuje nákup 210 obrněných pásových transportérů. Stát mají zhruba padesát miliard a armáda by je měla dostávat od roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Z manažera státním úředníkem. Radek Němec si ve funkci na ministerstvu obrany vyřizuje účty
Neúspěšný manažer VOP CZ, za kterým zůstal rozpad vojenské výroby státního podniku, dnes sedí v Sekci vyzbrojování ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Babiš protěžuje Američany. Vrtulníky pro armádu budou o 5 miliard dražší
Když v březnu letošního roku navštívil Andrej Babiš s manželkou Bílý dům, nikdo netušil, že ČR zaplatí za neobvykle dlouhé přijetí prezidentem Trumpem tak vysokou daň. Zřejmě na osobní zásah premiéra totiž ministerstvo obrany od té doby jedná o nákupu vrtulníků výhradně s Američany, ačkoliv italský výrobce Leonardo nabízí stroje o 5 miliard levnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Brněnský dopravní podnik je nejhorší a nejdražší - cestující kolabují vedrem
Dopravní podnik města Brna způsobuje kolapsy svých platících cestujících ve svých vozech bez klimatizace za 40°C veder a spoje na sebe nenavazují. Jde o nejhorší dopravní podnik v EU a nikdo s tím nic nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOHS pozastavil tendr na modernizaci letiště v Budějovicích
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil tendr Jihočeského kraje na modernizaci letiště v Českých Budějovicích. Má pochybnosti o zákonném postupu kraje, řekl dnes ČTK předseda úřadu Petr Rafaj. Postup kraje prošetřuje i policie. Podle informací ČTK se úřad případem zabývá na základě podnětu společnosti Hochtief, která podala nejnižší cenu, z tendru za více než 400 milionů korun ale byla vyřazena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Rok 2019 bude ve znamení výrazných změn naší armády
Ve čtvrtek 7. února se v budově Generálního štábu AČR v Praze uskutečnilo setkání ministra obrany Lubomír Metnara a náčelníka GŠ AČR armádního generála Aleše Opaty s médii. Nejvyšší představitelé resortu obrany na něm představili své priority, zásadní plány Armády ČR na rok 2019, jakož i úspěšně realizované projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Kontroverzní náměstek odešel. Armádní zakázky ale stále stojí
Ačkoli se na sklonku roku mohlo zdát, že se na ministerstvu obrany blýská na lepší časy, situace není stále uspokojivá. Náměstek Daniel Koštoval, kritizovaný za zdržování armádních zakázek, sice odešel, ale harmonogramy jsou nejasné a hrozí velká zpoždění. Přitom z rozpočtu letos do armády rekordních 66 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hodně divná zakázka pro armádu. Jde o bojová vozidla a největší nákup v historii. Jen se podívejte, jak dopadly výsledky střelby na cíl
Historicky největší zakázka české armády vzbuzuje emoce. Dvaapadesát miliard korun na 210 bojových vozidel pěchoty. Ministerstvo obrany nejdříve vyžadovalo bezosádkové věže, tedy bez posádky, nyní o sto osmedesát stupňů otočilo a navzdory světovým trendům chce věže osádkové. Tuto změnu navíc ohlásilo až na tiskové konferenci, čímž prakticky vyloučilo největšího favorita. ParlamentníListy.cz se o celý tendr detailně zajímaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist