Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 5.142x, což odpovídá cca 268.302-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Sněmovna by mohla navrhnout na státní vyznamenání Kisku nebo Robertsona
Sněmovna by mohla navrhnout na státní vyznamenání končícího slovenského prezidenta Andreje Kisku, bývalé náčelníky generálního štábu Jiřího Šedivého a Petra Pavla nebo někdejšího generálního tajemníka Severoatlantické aliance George Robertsona. Předběžný seznam osobností projednal příslušný sněmovní podvýbor. ČTK jej poskytl sekretariát místopředsedy dolní komory Vojtěcha Pikala (Piráti). Předběžný seznam čítá 48 jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 07:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

Kardinál Vlk nebo Martina Sáblíková. Poslanci sepsali, komu by chtěli dát státní vyznamenání
Sněmovna by mohla navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání kardinála Miloslava Vlka in memoriam, rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a folklórní zpěvačku Jarmilu Šulákovou in memoriam. Na předběžném seznamu, jenž čítá celkem 39 jmen a který dnes projednal organizační výbor, figurují také historik Petr Čornej, psychiatr Cyril Höschl nebo bývalý hokejový brankář Jiří Holeček. Sněmovna by měla o kandidátech hlasovat v červnu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Foldyna se raduje. Vyznamenání pro Kusturicu? Kiska má smůlu
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) ve čtvrtek sledoval, jak Sněmovna hlasuje o návrzích na státní vyznamenání, a rovnou o některých výsledcích informoval na sociální síti. Neskrýval spokojenost, že z předběžného seznamu kandidátů dolní komora Parlamentu vyškrtla bývalého generálního tajemníka Severoatlantické aliance George Robertsona, zato navrhla vyznamenat filmového režiséra, muzikanta a srbského patriota Emira Nemanju Kusturicu. Informoval i o tom, že Sněmovna vyškrtla také bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisku. Z dalších návrhů prošel například generál Petr Pavel, zatímco youtuber Karel Kovář (Kovy) nikoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOP 09 navrhuje na státní vyznamenání generála Petra Pavla
V den 20. výročí vstupu České republiky do NATO se TOP 09 rozhodla navrhnout na státní vyznamenání generála a bývalého předsedu vojenského výboru NATO Petra Pavla. Poslanecká sněmovna by návrh na udělení Řádu Bílého lva měla projednat již v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kdo dostane na Hradě medaili? Poslanci navrhli Rajko Dolečka nebo Ester Ledeckou
Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které by mohla sněmovna navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Vyplývá to z podkladů, které po dnešním jednání příslušného podvýboru poskytl ČTK místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátoři projednávají, koho navrhnout na státní vyznamenání
Senátoři projednávají seznam kandidátů na státní vyznamenání, který poté zašlou prezidentu Zemanovi. Jak informoval web iDNES.cz, na seznamu je pětadvacet jmen, mimo jiné chirurg Miroslav Ryska, který zahájil program transplantace jater, nebo Vladimír Feix, který zachránil firmu vyrábějící porcelánové „cibuláky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání
Plénum Senátu na následující schůzi rozhodne o návrzích na státní vyznamenání. Návrhy, které přicházely ze strany veřejnosti a senátorů, uspořádal Podvýbor pro státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Škoda, že paní Zdena Mašínová odmítla státní vyznamenání, mohlo být více spokojených
A nebyla sama, koho letos Senát, Poslanecká sněmovna, vláda nebo občané ČR navrhli vyznamenat. Navržena byla třeba i Jana Nagyová, teď Nečasová, a to za hrdinství.  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Vyznamenání jako polibek smrti?
Už to skoro tak vypadá. Státní vyznamenání v ČR uděluje či propůjčuje prezident republiky na návrh parlamentu ev. vlády, nebo jen podle vlastního uvážení, přičemž konečné rozhodnutí je výhradně na něm. A to je problém.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:40, zobrazit podobné
TOP 09 navrhne generála Pavla na vyznamenání Řádem bílého lva
Poslanci TOP 09 navrhnou armádního generála Petra Pavla na státní vyznamenání. Sněmovna by návrh na udělení Řádu bílého lva měla projednat začátkem června. Novinářům to dnes při příležitosti 20. výročí vstupu ČR do NATO řekli zástupci vedení strany, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Duka přebíral v Budapešti státní vyznamenání: Země „Visegrádu“ už jednou společně ubránily křesťanství proti Turkům, připomněl
Kardinál Dominik Duka převzal v Maďarsku státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky Jánose Ádera. Nejvyšší představitel katolické církve v České republice za vyznamenání ze srdce poděkoval. A promluvil o potřebě bránit křesťanskou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist