NP Šumava: Jaká elektrokola a elektrokoloběžky mohou na cyklostezky a komunikace národního parku?
Rozvoj elektromobility a tudíž i elektrokol a elektrokoloběžek je velmi překotný a začíná zásadně ovlivňovat také turistický ruch na Šumavě. Jenže ne s každým elektrokolem, či elektrokoloběžkou je možné se pohybovat po cyklostezkách nebo po účelových komunikacích Národního parku Šumava. Některá jsou totiž zákonem považována za motorová vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

NP Šumava: Správa zveřejnila upravený návrh zonace
Více než sto podnětů k návrhu nové zonace dorazilo na Správu Národního parku Šumava od vlastníků pozemků na území Národního parku Šumava, návštěvníků, vědců i zapsaných spolků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Odstartovalo projednávání nové zonace Národního parku Šumava
Prvním seminářem, zorganizovaným pro Radu Národního parku Šumava, dnes ve Vimperku začal proces předjednávání nové zonace území NP Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Průvodci divočinou ještě nabízejí volná místa
Oblíbené výpravy s vyškolenými průvodci do nejrozsáhlejších území v Národním parku Šumava, které dodnes zůstaly domovem vzácných živočišných druhů, pokračují v září a v říjnu a stále je na výběr z mnoha výletů i termínů. Správa Národního parku Šumava projektem Průvodci divočinou zpřístupňuje klidová území národního parku a velkou část přírodních rezervací Chráněné krajinné oblasti Šumava v únosném režimu pro tato výjimečná místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava představila návrh klidových území
Správa Národního parku Šumava pokračuje v předjednávání nové zonace, která má minimálně na 15 let jasně stanovit, jak se o jednotlivé zóny budou starat především správci a vlastníci území v Národním parku Šumava. Představila také návrh klidových území, která budou usměrňovat pohyb návštěvníků na přírodně nejcennějším území Národního parku Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Víkendová vichřice vyvrátila v Národním parku Šumava desítky tisíc stromů
Polomy, které způsobila víkendová vichřice Herwart na území Národního parku Šumava, jsou podle prvních odhadů lesníků Správy v objemech do 50 tisíc metrů krychlových. Nejvíce vyvrácených stromů je přitom v nejjižnější části Národního parku v okolí Stožce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výukové programy v Národním parku Šumava
Střediska environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava zahájila nový školní rok 2017/2018 s velkou odezvou ze strany škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Národní park Šumava zve do divočiny i na desítky programů
Může se zdát, že nabídka Národního parku Šumava, co se týče přírodních zajímavostí, se už desítky let nemění, ale není tomu tak. Dynamika šumavské přírody je úžasná a mnohdy i nepředvídatelná. Příroda, které jsme na určitém prostoru národního parku (cca 24%) ponechali maximální svobodu s tím, že do jejího vývoje nebudeme aktivně zasahovat, ukazuje, co umí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Správa parku věnuje letošní rok problematice ochrany ptactva
Rok 2019 je v Národním parku Šumava věnován ptactvu v rámci „Ptačího roku“. Správa Národního parku Šumava chce tak přiblížit široké veřejnosti vývoj populací jak známých chráněných druhů, jakou jsou tetřevi, tetřívci či sokoli, tak problematiku méně známých a méně viditelných druhů ptáků, kterým ubývá přirozeného prostředí pro jejich život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Správa parku vypsala výběrové řízení na práce v lesích na další dva roky
Správa Národního parku Šumava zveřejnila nadlimitní veřejnou zakázku na služby s názvem „Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2019 - 2021 území NP a CHKO Šumava“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Od 1. dubna budou uzavřena všechna informační centra, za vlky a rysy ale vyrazit můžete
Stejně, jako každý rok, se od 1. do 30. dubna uzavírají všechna informační a návštěvnická centra Národního parku Šumava. Důvodem je nutnost provedení nejrůznějších oprav v těchto zařízeních, absolvování přednášek a nutných školení pracovníků infocenter a také úklid odpadků v některých částech Národního parku, které po sobě zanechali někteří návštěvníci v zimě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist