Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2019
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.181x, což odpovídá cca 113.801-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Výsledky inkluze: Učitelé děti s psychickými poruchami nezvládají, řeší se i fyzická napadení
Server iDnes.cz upozorňuje, že učitelé na základních školách se potýkají s novými problémy. Do běžných škol jsou dnes přijímány i děti s psychickými poruchami, jenže kantoři tápou, jak s nimi pracovat, aby jim to zároveň nerozbilo vyučovací hodinu. Mnozí kantoři podle serveru novou situaci příliš nezvládají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 04. 05. 2019

Související články

Expert: Inkluze udělá z dětí invalidy. Objeví se žaloby
INKLUZE POHLEDEM ODBORNÍKA Inkluze v českém školství podle předsedy Asociace speciálních pedagogů Martina Odehnala ve svém důsledku inkluzí vůbec není. Rozhodně tedy neprobíhá tak, jakou formu má začleňování zdravotně postižených dětí do běžné výuky v západních zemích. Inkluze v Česku podle Odehnala prakticky opomíjí roli speciálních pedagogů. Běžní učitelé nejsou schopni vyučovat děti s lehkým mentálním postižením ani po zaškolení, tvrdí Odehnal. Rodiče se tak za několik let mohou klidně domáhat finanční náhrady za zmaření životních šancí svých dětí prostřednictvím soudu. „Skončit to může klidně ve Štrasburku,“ upozornil ParlamentníListy.cz Odehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Postiženi inkluzí. Filmař chystá snímek, který ukazuje její temnou stránku. Záchvaty agrese, zoufalí rodiče i učitelé...
ROZHOVOR Dříve točil spíše nekonfliktní, pozitivně laděné snímky, nyní připravuje dokumentarista a kameraman Marek Tichý snímek o odvrácených stránkách inkluze v Česku. Široce pojatá inkluze tak, jak byla zavedena za ministryně školství Valachové, podle Tichého nefunguje a představuje „peklo pro všechny zúčastněné“, začleňované děti nevyjímaje. S příběhy pedagogů a rodičů, se kterými se během přípravné fáze projektu s názvem Postiženi inkluzí, setkává se Tichý, podělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Přidal i osobní zkušenost, která ho jako filmaře k potenciálně nepříjemnému tématu inkluze na českých školách vlastně dostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tento způsob inkluze zdá se mi poněkud nešťastným
Zatímco učitelé upozorňují, že současná podoba inkluze poškozuje děti, pracovníci neziskovek pozitivním změnám brání. Dá ministerstvo školství zapravdu učitelům, nebo podlehne tlaku lobbistů? Napište své zkušenosti s inkluzí...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.2.2019 v 07:40, zobrazit podobné
Třetina (TOP 09): Inkluze je rána pro české školství. Rozhodně nepomůže všem
Od loňského září platí v našich školách jiná pravidla pro vzdělávání dětí s různými druhy postižení. Inkluze. Slovo, při kterém se mnohým učitelům ježí vlasy na hlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Napadení telefonů nebezpečným virem
Krajští kriminalisté řeší již pět případů, které se objevily v republice. Uživatelé přišli v důsledku viru v telefonu a napadení bankovnictví o téměř dva milióny korun. Kriminalisté Odboru analytiky a kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se zabývají již pěti případy napadení mobilního telefonu s operačním systémem Android neznámým virem typem trojský kůň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vítková (KDU-ČSL): Výchova aneb Kdo za to může
Střediska výchovné péče a diagnostické ústavy jsou místa, kde dochází k výchově dětí zatížených problémy, za které často nemohou. Děti s poruchami chování představují sociální skupinu ohroženou negativními sociálními vlivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zločin na dětech, zhodnotila ostřílená pedagožka první rok inkluze. A pak nám vyprávěla, jak se dnes k učitelům chovají rodiče a o nápadech ombudsmanky Šabatové
ROZHOVOR Ředitelka základní školy Prodloužená-Polabiny v Pardubicích Jana Smetanová je pedagožkou s dlouholetou praxí. Podle Smetanové se situace ve školství pro učitele zhoršuje a kariérní řád, pokud by prošel, by odradil i to málo absolventů pedagogických fakult, kteří na učitelská místa nastupují. Zločinným pokusem na dětech je pak podle ní plošná inkluze, kvůli které mnoho inkludovaných dětí trpí, jak naznačují příběhy, které Smetanová zaslechla od rodičů. „Mentálně postižený žák do běžné třídy ZŠ nepatří. S maximální podporou v rodině a skvělým pedagogem ho protáhneme tak do 5. ročníku,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Učitelé chtějí stále zvyšovat platy. Ale za co?
Pár slov k demagogické propagandě a lžím, kterými krmí naše děti už učitelé na základních školách. Učitelé chtějí stále zvyšovat platy, ale za co??? Za to, že našim dětem vědomě lžou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Děti migrantů ve Švédsku nezvládají jazyk. Tak se místo toho začaly více učit arabštinu...
Ve Švédsku řeší problém související se studenty z imigrantských rodin. Ti totiž v tamních školách kvůli jazykové bariéře značně pokulhávají. Jejich integraci v tomto směru Švédi vzdali a rozhodli se, že naopak žákům přidají arabštinu, aby jim pomohli prohloubit výuku v jejich rodném jazyce. Kritici však bijí na poplach, že tím se propast ještě prohloubí, informuje deník MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Skoro půl miliardy na podporu inkluze. Ministr Štech na to chce vysát rozpočtovou rezervu
Vláda v pondělí projedná žádost ministra školství Stanislava Štecha (za ČSSD) o poskytnutí 400 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy na finanční zabezpečení inkluze v tomto roce. Ministerstvo je potřebuje na zajištění pomůcek a podpůrných opatření pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist