Baxa z ODS vítal v Plzni americké veterány: Já se ještě ve škole učil, že osvobození Američany neexistovalo. Říkalo se, že to byli Sověti převlečení do amerických uniforem
REPORTÁŽ Dvanáct amerických a belgických válečných veteránů, vesměs devadesátníků, ale někteří i v požehnaném věku 95 let, opět přijelo na Slavnosti svobody, na připomenutí si osvobození Plzně. Zúčastnili se besedy s občany a byla to za mnoho let nejotevřenější diskuse. Hovořilo se o postavení černošských vojáků v armádě i společnosti, o špatném rozhodnutí válčit ve Vietnamu a samozřejmě se vzpomínalo na dobré i špatné. Především však na pohnuté osudy. Třeba na nepředstavitelný masakr spojeneckých západních vojsk při vylodění v Normandii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2019 v 12:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 05. 05. 2019

Související články

Baxa z ODS vítal v Plzni americké veterány: Já se ještě ve škole učil, že osvobození Američany neexistovalo. Prý to byli Sověti převlečení do amerických uniforem
REPORTÁŽ Dvanáct amerických a belgických válečných veteránů, vesměs devadesátníků, ale někteří i v požehnaném věku 95 let, opět přijelo na Slavnosti svobody, na připomenutí si osvobození Plzně. Zúčastnili se besedy s občany a byla to za mnoho let nejotevřenější diskuse. Hovořilo se o postavení černošských vojáků v armádě i společnosti, o špatném rozhodnutí válčit ve Vietnamu a samozřejmě se vzpomínalo na dobré i špatné. Především však na pohnuté osudy. Třeba na nepředstavitelný masakr spojeneckých západních vojsk při vylodění v Normandii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
V Plzni si připomínali osvobození Američany. Dorazil "konvoj svobody"
Centrum Plzně zaplnily v sobotu v rámci Slavností sovobody tisícíe lidí, kteří potleskem a vlajkami vítali konvoj více než dvou stovek kusů historické vojenské techniky Convoy of Liberty. Nechyběli ani američtí a belgičtí veteráni, kteří přijeli na čestných místech konvoje v autech vyzdobených šeříky. Tato připomínka osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945 je pro mnoho obyvatel města velmi významnou událostí, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: Obdivuji vitalitu veteránů, setkání s nimi je velmi emotivní
Oslavy 72. výročí osvobození americkou armádou se v Plzni uskuteční od pátku 5. do pondělí 8. května. Slavnosti svobody 2017 nabídnou řadu tradičních akcí, jako jsou vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, setkání s veterány, Convoy of Liberty, prezentace Armády České republiky a další, ale také mnoho atraktivních novinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Američtí a belgičtí veteráni vyučovali studenty v Plzni: Zůstali jsme na severu, abychom mohli osvobodit Prahu dříve než Rusové. Ale zónu jsme museli opustit...
REPORTÁŽ Beseda středoškoláků s americkými a belgickými veterány, kteří se bezprostředně zúčastnili osvobození Plzně, ukázala jednak rozdílnosti k přístupu války, ale na druhé straně skončila varovným mementem, aby si mladá generace uměla bránit svoji svobodu a nepřipustila případné špatné vedení státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda povýšila čtyři veterány zraněné při misi v Afghánistánu
Armáda dnes povýšila čtyři novodobé válečné veterány, kteří byli v posledních letech zraněni v misích v Afghánistánu. In memoriam byl povýšen i praporčík Jaroslav Mevald, který nečekaně zemřel v první polovině listopadu. Vojáci byli povýšeni na začátku každoročního velitelského shromáždění za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Desítky těžkooděnců, slzný plyn, granáty. Albánci v Kosovu začali řádit, západní média i politici o tom mlčí
Okupace. Teroristé převlečeni do uniforem. Brutální provokace. Nejtěžší kriminální čin. Takto ostrá slova volí v posledních dnech nejvyšší představitelé srbského státu včetně prezidenta Vučiće. V pondělí totiž na severu Kosova došlo k bezprecedentnímu zásahu tzv. kosovské policie proti srbským politikům. Ozvala se i srbská ambasáda v Praze. Média ale šokující incident většinou přešla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Plzni američtí veteráni školili děti: Dnes se vracejí mračna, musíte každý den bojovat za svobodu
REPORTÁŽ Apelem na udržení svobodné společnosti stejně jako vyzdvižením hluboké lásky Plzeňanů k Američanům a naopak se vyznačovala beseda veteránů druhé světové války s veřejností a žáky a studenty místních škol, která se uskutečnila v rámci oslav osvobození krajské metropole americkou armádou. Přítomni byli také belgičtí veteráni a poprvé za novodobou historii oslav také zástupce československých veteránů. Jeden z bývalých amerických vojáků také s omluvou vysvětlil, proč USA za vlády komunistů nemohly československému lidu více pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Plzni rozumíme a chceme ji posunout ještě víc dopředu
Občanští demokraté včera odstartovali hlavní část své předvolební kampaně pro plzeňské komunální volby. Celá kampaň „modrých“ se ponese ve znamení hesla „Věříme v Plzeň,“ které se už v rámci předkampaně objevilo na řadě míst našeho města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Plzni, Č. Budějovicích a Jablonci zasednou nová zastupitelstva
V Plzni, Českých Budějovicích a Jablonci nad Nisou se dnes poprvé od říjnových obecních voleb sejdou nová zastupitelstva. Na ustavující schůzi budou zastupitelé mimo jiné volit primátora. V Plzni by se jím měl stát Martin Baxa z ODS, v Jablonci Milan Kroupa z ANO. V Českých Budějovicích má primátorem zůstat Jiří Svoboda (ANO). V Liberci dnes vítězní Starostové pro Liberecký kraj podepíšou s ANO a ODS programové prohlášení koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Kdybychom skutečně byli demokratickou zemí...
Stále sním o tom, jak by to u nás vypadalo, kdybychom byli skutečnou demokracií, takovou, jaké nás učil a jakou u nás též kdysi prosadil T.G. Masaryk, jak je zřejmo i z jeho slavného výroku: „“Takže demokracii už bychom měli, teď už jen nějaké ty demokraty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist