Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2019
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.201x, což odpovídá cca 114.845-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Česko představuje strategii rozvoje umělé inteligence
Česká republika se zařadila do klubu zemí, které mají jasný plán, jak uspět a prosadit se v technologii budoucnosti, a to v umělé inteligenci. Národní strategie umělé inteligence v ČR je základem podpory rozvoje a rovněž nezbytným předpokladem pro vznik evropského superhubu pro oblast umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

Vláda chce, aby Česko bylo modelovou zemí Evropy pro využití umělé inteligence
Česko má být do budoucna modelovou evropskou zemí pro využití umělé inteligence (AI). Počítá s tím Národní strategie umělé inteligence, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Mezi priority strategie podle něj patří mimo jiné bezpečnost a obrana nebo průmysl a výroba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Umělá inteligence je klíčová pro inovativní ekonomiku. Vláda chystá národní strategii
Moderní technologie stojí ve středu hospodářského vývoje všech vyspělých ekonomik. Systémy založené na umělé inteligenci zásadně ovlivní nejen další ekonomický vývoj, ale také běžný život každého člověka. Vláda se proto rozhodla vypracovat Národní strategii umělé inteligence, která určí způsob podpory vývoje nových technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda: Studie Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v ČR
Ve čtvrtek 31. ledna 2019 pořádá Úřad vlády ČR v Černínském paláci konferenci k výstupům odborné studie k potenciálu technologie umělé inteligence v České republice, která je určená širší odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš označil výzkum umělé inteligence za klíčový pro české hospodářství
Výzkum umělé inteligence je klíčový pro další rozvoj českého hospodářství. Na Evropském fóru pro vědu, výzkum a inovace v Drážďanech to dnes řekl premiér Andrej Babiš. V saské metropoli podle svých slov našel mimo jiné podporu pro vznik evropského centra umělé inteligence v Praze. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček avizoval, že Česko a Sasko vytvoří společnou inovativní platformu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš v USA jednal o prohloubení spolupráce u umělé inteligence
Premiér Andrej Babiš se dohodl na prohloubení spolupráce Marylandské univerzity s českými institucemi v oblasti umělé inteligence. Univerzita už nyní spolupracuje s pražským ČVUT. Podle Babiše by spolupráce s americkou univerzitou mohla pomoci tomu, aby v Česku vzniklo jedno z evropských středisek pro vývoj umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vnímejme AI jako příležitost, ne jako hrozbu, vyzývá studie vládu
Vliv umělé inteligence na trh práce. Samořiditelné automobily. Příležitost, jak prostřednictvím nových technologií napomoci konkurenceschopnosti České republiky a jejímu hospodářskému růstu. To jsou jen některá témata, kterých se dotýká studie „Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v ČR“, vypracovaná na žádost Úřadu vlády předními českými odborníky na umělou inteligenci (AI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Vědci budou zkoumat spojení žurnalistky a umělé inteligence
Proměna etických aspektů s nástupem žurnalistiky umělé inteligence (UI) je nový projekt, který staví na interdisciplinárním pojetí žurnalistiky a počítačových věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad vlády se připojil k memorandu o spolupráci na rozvoji umělé inteligence
Platforma pro umělou inteligenci Svazu průmyslu a dopravy ČR, která zahrnuje zástupce byznysu, akademické sféry a státní správy, se bude aktivně podílet na přípravě a naplňování národní strategie pro rozvoj umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČVUT: Praha má nejvýkonnější superpočítač pro výzkum umělé inteligence v ČR
Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze spojily své síly a založily Výzkumné centrum informatiky (Research Center for Informatics – RCI). V rámci projektu byl vybudován nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v ČR v hodnotě 41,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hlaváček: S dobrou strategií rozvoje metra můžeme lépe rozvíjet další území
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) na návrh náměstka pro dopravu Adama Scheinherra a náměstka pro územní rozvoj Petra Hlaváčka připraví dlouhodobou strategii rozvoje pražské sítě metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist