Maláčová: Je nejvyšší čas na dohodu o rodičovském příspěvku
Vládní koalice má podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) nejvyšší čas na to, aby nalezla dohodu na podobě zvýšení rodičovského příspěvku. Jinak podle ní nebude jistota, že se opatření podaří prosadit včas bez zrychleného legislativního procesu ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

Udženija (ODS): Jednání o rodičovském příspěvku připomíná nepovedenou frašku
Komentář 1. místopředsedkyně ODS k vládnímu dohadování o navýšení rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: Dvojí výši rodičovského příspěvku nechceme
Zelení rozhodnutí vlády ČR zavést zálohové výživné, zvýšit důchody seniorům a přidat rodičům malých dětí na rodičovském příspěvku velmi vítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Změny v rodičovském příspěvku
Od 1. ledna se změnily podmínky pro čerpání rodičovského příspěvku. Některé změny iniciovala ombudsmanka na základě svých poznatků z praxe. Nejdůležitější změnou je možnost rodičů čerpat rodičovský příspěvek až ve výši 7 600 Kč měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová navrhuje výrazné zvýšení rodičovského příspěvku
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje zvýšení rodičovského příspěvku na dítě do čtyř let věku ze stávajících 220 tisíc na 260 tisíc korun pro rodiče s jedním dítětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Paní Maláčová, státní rozpočet není výherní automat. Poslanec ODS Munzar o tom, kam mizí vaše daně
ROZHOVOR „Na tanečcích kolem tohoto příspěvku je vidět, jak vláda dlouhodobě nedobře hospodaří s penězi daňových poplatníků,“ říká k plánovanému navýšení rodičovského příspěvku poslanec ODS Vojtěch Munzar. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je podle Munzara přebornicí ve zvyšování dávek, v čemž jí zdatně konkurují politici hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká republika se má skvěle, chválil Babiš rozpočet na tiskovce
Na tiskové konferenci dnes o přípravách státního rozpočtu pohovořili ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). Hovořilo se i o diskutovaném rodičovském příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vyšší rodičovskou pro ty, kteří ji budou k 1. lednu 2020 brát
ČSSD vládě 20. května navrhne, aby zvýšený rodičovský příspěvek dostaly všechny rodiny, které ho budou k 1. lednu 2020 pobírat. Budou ho čerpat podle věku dítěte, důležité také bude nastavení rodičovského příspěvku. Novinářům to dnes řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Příspěvek se podle ní zvýší o 80 000 na 300 000 korun. Větší šanci na maximální vyčerpání příspěvku budou mít podle Maláčové rodiny s mladším dítětem. Sociální demokracie původně požadovala zvýšení příspěvku pro všechny bez ohledu na to, zda už rodičovský příspěvek vyčerpali. Nový návrh Maláčová označila za ústupek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Ministři se o návrhy hádají jak na tureckém trhu
Občanští demokraté kritizují nekoncepční a nahodilé rozhodování vlády a jednotlivých ministrů o důchodech a rodičovském příspěvku. ODS naopak na programové konferenci představila konkrétní, a hlavně koncepční návrhy, které chce začít prosazovat co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorská ubohost. Jejich úroveň... Zeman se Soukupem si spolu sedli a už to jelo...
Týden s prezidentem na TV Barrandov probíhal tentokrát z Karlovarského kraje, kde je nyní prezident na několikadenní návštěvě. Jako vždy došlo na diskusi nad aktuálními tématy. Mluvilo se jak o rodičovském příspěvku, brexitu, tak o Turecku či muslimské obci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: „Rodina je pro mne vším“, kasá se Maláčová na sociálních sítích. U kulatého stolu s koaličními partnery si ovšem neumí bouchnout do stolu
Doslova bouři nevole na sebe strhla v těchto dnech ČSSD a zvláště ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která údajně dlouhodobě usilovala o zvýšení rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist