Akademie věd bude více spolupracovat s Vojenským technickým ústavem
Akademie věd ČR podepsala nové memorandum o spolupráci v oblasti obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje. Partnerem se jí v tom stal Vojenský technický ústav, jehož zakladatelem je ministerstvo obrany. Podpis smlouvy se uskutečnil v sídle Akademie věd na Národní třídě v pondělí 6. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

Správa státních hmotných rezerv bude využívat výzkumné kapacity VTÚ
Memorandum o spolupráci mezi Vojenským technickým ústavem a Správou státních hmotných rezerv ČR podepsali ve středu 22. listopadu 2017 na ředitelství státního podniku ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva a předseda SSHR ČR Pavel Švagr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd na návštěvě nejbohatšího ústavu
Ústav organické chemie a biochemie v pražských Dejvicích má v rámci Akademie věd zvláštní postavení. A to nejen pro svoji velikost, úspěchy v mezioborovém výzkumu a okolnost, že od svých prvopočátků v polovině 40. let jedenáctkrát změnil své jméno – byl mimo jiné Ústavem technologie lučebnin organických a výbušných, Ústavem organické technologie či Ústředním ústavem chemickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR bude ještě více spolupracovat s Masarykovou univerzitou
Spolupráce Akademie věd ČR s českými vysokými školami intenzivně pokračuje. Nově byla podepsána dohoda s Masarykovou univerzitou v Brně, která se týká spolupráce při uskutečňování doktorských studijních programů. Tu vědeckým institucím ukládá nový vysokoškolský zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Budeme spolupracovat," dohodla se Akademie věd se svým izraelským protějškem
Stáže talentovaných studentů v Jeruzalémě či Tel Avivu, mezinárodní sympozia, vědecké konference a úzká spolupráce výzkumných týmů. To všechno bude nyní snazší díky memorandu, které v pátek 23. června 2017 podepsala Akademie věd ČR s Izraelskou akademií věd a umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd bude spolupracovat s Asociací výzkumných organizací
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a předseda Asociace výzkumných organizací (AVO) Libor Kraus podepsali Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci. Smyslem memoranda je zkvalitnění součinnosti mezi AV ČR a AVO v oblasti vědy, výzkumu a technologického vývoje v zájmu České republiky a jejích občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VoZP se prezentovala mezi tanky, kanóny a dělostřeleckou technikou
Oblohou nad Vojenským technickým muzeem v Lešanech prolétají stihačky Jas 39 Gripen. „Uniformovaní“ muži, kluci i malé slečny stojí v pozoru při tónech naší státní hymny. To je, filmově řečeno, úvodní scéna Zahájení 22. sezony VTM v Lešanech v sobotu 27. 5. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR představil spolu s Vojenským historickým ústavem Praha výstavu Pod sokolskými prapory
Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin zahájil v úterý 26. června 2018 společně s velvyslancem Slovenské republiky v Praze Peterem Weissem před Lichtenštejnským palácem v Praze výstavu Pod sokolskými prapory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Talentová akademie pro středoškoláky
Letošní ročník Talentové akademie pro středoškolské studenty bude patřit tvorbě kvantových teček – krystalů o velikosti stovek atomů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Veletrh vědy představí rekordní počet expozic
Více než 80 vystavovatelů se bude letos prezentovat na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Během tří dnů nabídne veletrh přes sto interaktivních expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Habsburk: Střední Evropa by měla spolupracovat ještě více
Střední Evropa by měla spolupracovat ještě více než nyní, protože jde o kulturně a historicky spojený prostor. Navíc region spolupracujících menších států může být v Evropské unii protiváhou Německa či Francie, řekl dnes na přednášce studentům Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně Karel Habsbursko-Lotrinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist