Ministerstvo zahraničí: Rada Evropy slaví 70. výročí svého vzniku
Rada Evropy a jejích 47 členských zemí slaví 70. výročí vzniku této klíčové regionální organizace na podporu lidských práv, demokracie a vlády práva. Radu Evropy ustavilo 5. května 1949, čtyři roky po ničivé válce, deset evropských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Lidovci letos slaví sté výročí vzniku, čeká je změna vedení
Sté výročí vzniku si 5. a 6. ledna připomene KDU-ČSL. Jako Československá strana lidová byla založena na počátku roku 1919 sloučením několika katolických stran a fungovala od té doby s přestávkou pouze v době druhé světové války. Oficiálně lidovci oslaví sto let existence strany 31. března v Brně, den po skončení svého sjezdu, který rozhodne o novém vedení. Nynější předseda strany Pavel Bělobrádek na sjezdu nebude funkci obhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Konference ke 100. výročí vzniku československé diplomacie
Ministři zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček a Slovenska Miroslav Lajčák společně zahájí v Černínském paláci konferenci věnovanou 100. výročí vzniku československé diplomacie. Konference pořádaná Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenska v Praze se uskuteční ve čtvrtek 25. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta republiky si připomíná 100. výročí svého vzniku
V roce 2019 si Kancelář prezidenta republiky připomíná 100. výročí svého vzniku, které připomene celá řada akcí. Mezi nimi i venkovní výstava Veritas Vincit, instalovaná od jara letošního roku na nádvořích Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice: Tři fakulty letos slaví výročí
V letošním roce slaví hned tři fakulty Univerzity Pardubice významná výročí. Před pětadvaceti se v Litomyšli začalo s výukou restaurování a stejný počet let uplynul i od vzniku Dopravní fakulty Jana Pernera. Nejmladším „oslavencem“ je Fakulta elektrotechniky a informatiky, která vznikla před deseti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček v Chicagu vyzdvihl roli Spojených státu při vzniku Československa
Ministr zahraničí Jan Hamáček na pátečním galavečeru uspořádaném v Chicagu u příležitosti 100. výročí oslav vzniku Československé republiky ocenil krajany, kteří se zasloužili o česko-americké vztahy. Ve svém projevu vyzdvihl historickou roli Spojených států při vzniku ČSR a historické vazby mezi oběma zeměmi. Hamáček se v Chicagu, kde působil Tomáš Garrigue Masaryk, zúčastnil několika slavnostních akcí a sešel se s krajany. Oznámilo to dnes ministerstvo zahraničí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin zahajuje výstavu k 90. výročí svého založení
Státní tiskárna cenin slaví v letošním roce 90 let od svého vzniku. Při této příležitosti pořádá výstavu, která veřejnost seznámí s historií a výrobou bankovek, osobních dokladů, akcií a dalších cenin. Výstava otevře své brány návštěvníkům v prostorách zimního refektáře Strahovského kláštera v pátek 6. dubna a potrvá až do 31. května 2018. Otevřeno bude denně od 9:30 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Centrum Paraple pomáhá už 25 let. Oslavy zahájilo setkáním s významnými podporovateli
Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy s návratem do běžného života, slaví letos 25 let od svého založení. Za dobu své činnosti už Paraple pomohloformou sociálně rehabilitačních pobytůvíce než 1300 lidem na vozíku a dalším tisícům lidí poskytlo poradenské služby ambulantně. 25. výročí svého vzniku si v průběhu roku připomene řadou akcí a setkání, první z nich se v prostorách Centra konalo včera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí selhalo v zabezpečení, přišli na něj hackeři. A pak svůj průšvih ještě vyžvanilo
Ministerstvo zahraničí podle expertů další svou chybou pozvalo hackery, píše reportér MF Dnes Lukáš Valášek ve svém textu zveřejněném na serveru iDNES.cz. Analýzu svého mizerného zabezpečení prý zveřejnilo ministerstvo na webu. Byla součástí žádosti o stomilionovou evropskou dotaci, kterou chtělo ministerstvo čerpat na posílení svého IT. Mizerně jsou na tom podle informací MF Dnes i další ministerstva. Zdá se, že skandál kolem Huawei je jen špičkou ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman citoval ze židovské modlitby. A za rok v Jeruzálémě, zakončil svůj projev k výročí Izraele
Stát Izrael v těchto dnech slaví 70. výročí svého vzniku. Vzhledem k tomu, že Českou republiku pojí se Státem Izrael hluboké přátelství, část oslav probíhá i na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman u příležitosti oslav pronesl projev, v němž zdůraznil, že je přítelem Izraele a dokazuje to konkrétními kroky. Mnozí Evropané ho za jeho snahy kritizují, ale Zeman si z toho nedělá těžkou hlavu. Tyto Evropany, a nejen Evropany, označuje za zbabělce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Lítačka slaví sto let Československa novým designem
U příležitosti stoletého výročí Československa oblékla Lítačka nový kabát. Karta z limitované edice s motivem pražských Hradčan může sloužit jako unikátní památka na kulaté výročí vzniku státu. Od dnešního dne si o ni mohou zájemci zažádat zdarma ve Škodově paláci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist