Válková (ANO): Ráda bych zaměřila na ohrožené děti, seniory a hendikepované osoby
Vláda na zasedání v pondělí 6. května 2019 jmenovala novou zmocněnkyní pro lidská práva prof. JUDr. Helenu Válkovou, CSc. Nová zmocněnkyně se funkce ujala v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Kaňkovský (KDU-ČSL): Poukázky místo peněz na živobytí? Změna, která šikanuje seniory a hendikepované
Nový systém vyplácení části dávek na živobytí formou poukázek má nepříznivý dopad na hendikepované nebo seniory. Často totiž absolvují zbytečné cesty kvůli základním potravinám nebo nemohou poukázky uplatnit vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Poznáváli jsme systém péče o ohrožené děti v Nizozemí
Pardubický kraj se už několik let inspiruje v péči o ohrožené děti v zemích, kde s moderními metodami mají již víceleté zkušenosti – ve Velké Británii, Francii, ve Skandinávii nebo teď aktuálně v Nizozemsku, odkud se právě vrátila skupina složená z pracovníků odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví a hlavně z ředitelů jednotlivých zařízení péče o ohrožené děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj je průkopníkem v transformaci péče o ohrožené děti
V Dětském centru Veská se uskutečnilo jednání, jehož cílem bylo seznámit zástupce státu s průběhem transformace péče o ohrožené děti v Pardubickém kraji a dále pak debatovat o budoucnosti zdravotnických služeb v rámci dětských center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Na Program pro ohrožené děti a mládež se rozdělilo přes padesát milionů
Ministerstvo financí a Ministerstvo práce a sociálních věcí uspořádaly závěrečnou konferenci k programu CZ04 „Ohrožené děti a mládež“. Program byl zaměřen na zlepšení a změny v systému péče o ohrožené děti a mládež. Díky fondům EHP 2009-2014 bylo podpořeno 14 projektů a 3 doprovodné aktivity. V období 2014-2017 bylo rozděleno 54, 2 mil. Kč, které přispěly ke změnám v pobytové péči o děti na systém účinné sítě ambulantních a terénních preventivních a podpůrných služeb; zvýšení informovanosti dětí a mládeže o jejich právech a zapojení do rozhodování ve věcech, které se jich týkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město
Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Je třeba odstranit vyplácení části dávek formou poukázek
Poukázky místo peněz na živobytí - změna, která šikanuje některé lidi v tíživé životní situaci. Zejména seniory a hendikepované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj vyhlašuje další dotační programy
Rada kraje odsouhlasila vyhlášení dalších dotačních programů pro rok 2019. Peníze půjdou na podporu jednotek požární ochrany, sportovní akce, tělovýchovnou činnost dětí a mládeže, ozdravné pobyty pro hendikepované občany či na hospodaření v lesích. Celková částka, určená na dotační programy, je letos 108 200 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
SOS dětské vesničky: Péče kojeneckých ústavů je drahá a dětem škodí
Měsíční pobyt dítěte v kojeneckém ústavu stojí veřejné zdroje 55 tisíc korun. Preventivní pomoc rodině, která se potýká s problémy a hrozí jí odebrání dítěte, vyjde za měsíc na 7 tisíc korun za dítě. Stát přitom do prevence investuje jen 8% z celkového objemu peněz určených na ohrožené děti. Vyplývá to z nové Analýzy financování systému péče o ohrožené děti v ČR, kterou vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rychtecký (ČSSD): V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření
Ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, která v Pardubicích funguje již třetím rokem, se osvědčila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MPSV: Letos poprvé zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace
Poprvé v letošním roce zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace. Mezi hlavní body zasedání patřily informace o práci na navazujícím strategickém materiálu politiky stárnutí na období 2018 až 2022 či souhrnná zpráva o plnění Národního akčního plánu Alzheimer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist