Německá propaganda! Historik naložil Havlovi a těm, co prý lžou o 2. světové válce
Archivář Vojtěch Šustek se v rozhovoru pro server Lidovky.cz rozhovořil o tom, jak se Němci šest let dopouštěli násilí na Češích, a proto je srovnávání s odsunem demagogií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Ukrajinský historik prozrazuje, o co jde ve válce s Ruskem
Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války, zůstane na Ukrajině středem debaty o ukrajinské identitě bez ohledu na to, kdo v neděli vyhraje prezidentské volby, míní historik Volodymyr Vjatrovyč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ukrajjinský historik prozrazuje, o co jde ve válce s Ruskem
Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války, zůstane na Ukrajině středem debaty o ukrajinské identitě bez ohledu na to, kdo v neděli vyhraje prezidentské volby, míní historik Volodymyr Vjatrovyč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Válka na území ČSR skončila až 9. 5. 1945
Toto je fakt, který se dnes snaží vymazat z naši historie fanatici amerikanizace porážky Německa v druhé světové válce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nový ukrajinský velvyslanec v Praze: Propaganda, to je ruská zbraň hromadného ničení
Ruská propaganda je podle nového ukrajinského ambasadora v Praze Jevhena Perebyjnise zbraní hromadného ničení. Uvedl to v rozhovoru pro Deník.cz, kde se zmínil také o válce na Donbase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil je do nového roku optimista: Velmoci se dráždí, ale ke světové válce je ještě daleko
Politolog Zdeněk Zbořil se ve své analýze pro PrvníZprávy.cz vyjádřil k tomu, že světové velmoci se sice dráždí, ale k válce ještě máme daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nadáváte na Merkelovou? Prý je to nejvstřícnější lídr Německa, s jakým jsme se dosud setkali
Německá kancléřka Angela Merkelová se postarala o to, že se v některých českých politicích začala vařit krev. Prohlásila, že pro vyhánění německy mluvícího obyvatelstva z domovů po druhé světové válce neexistuje morální ospravedlnění. Netrvalo dlouho a o slovo se přihlásili prezident Miloš Zeman či Tomio Okamura. Na hlavu německé kancléřky chrlili oheň a síru. Ale skutečně je Merkelová tak strašná? Bez ní by prý mohlo být mnohem hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zápach zloby zavanul z Berlína
Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce údajně neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury. Při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Srpen 1968 v Československu, Podkarpatská Rus, Krym... Historik pro PL zcela jasně popsal ruskou strategii zabírání cizího území
ROZHOVOR „Američané měli v té době svých problémů dost. Zájem konflikt eskalovat tu nebyl,“ říká v rozhovoru k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 historik z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Milan Bárta. „Lze předpokládat, že i kdyby naše strana žádala o pomoc, tak by se jí ze strany Západu nedostalo,“ dodává Bárta. USA byly z událostí Pražského jara podle Bárty „poměrně dost rozpačité“. „USA to zkrátka braly tak, že po druhé světové válce došlo k rozdělení zón vlivu a dle této logiky Československo patřilo na Východ, tedy do zóny vlivu Sovětů,“ upřesňuje historik. Rusové podle Bárty, když jde o připojení nějakého cizího území, v současnosti používají totožné metody jako v šedesátém osmém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Polsko: Němci chtějí vymazat z historické paměti, jak nám za 2. světové války ublížili
Polský ministr obrany Antoni Macierewicz obvinil politické vůdce Německa a Francie z pokusů “vymazat z historické paměti Evropy” to, co si Polsko během Druhé světové války vytrpělo ze strany Německa. Macierewicz to poznamenal během své návštěvy městečka Sulejow ve středním Polsku při příležitosti oslav 78. výročí jeho rozbombardování silami Luftwaffe na počátku války. Napětí mezi polskou konzervativní vládou a představiteli Německa a Francie tak dále houstne. Situaci zhoršuje i názor Poláků, že by od Německa měli být za materiální škody utrpěné během Druhé světové války odškodněni, v minimální výši bilionu dolarů. V 50. Letech tehdy socialistické Polsko přitom od nároku na válečné reparace upustilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenský historik o válce a dnešku: Nejnebezpečnějším tvorem na světě je člověk
Právě dnes si připomínáme 73. výročí konce druhé světové války. Více než sedm desítek let od jatek, která postihla celý svět, na tom prý česká armáda není nijak slavně. Situace se ale v poslední době zlepšuje. Česká armáda se prý dostává do stavu, ve kterém měla už dávno být. Stehlík si hodně slibuje od nového náčelníka Generálního štábu Armády ČR Aleše Opaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist