Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2019
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.014x, což odpovídá cca 105.088-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Brambory? Všechno bude dražší. Jan Veleba o děsivém stavu českého zemědělství, ukazuje i na viníky
ROZHOVOR „Míra naší potravinové soběstačnosti je alarmující. Kdyby se teoreticky zavřely hranice, tak budeme hladovět,“ říká bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba a dodává, že například vepřového masa vyprodukujeme pouze 36 až 38 procent toho, co se u nás spotřebuje. Porovnal dnešní potraviny s těmi, které byly na našich pultech před sametovou revolucí a nevynechal ani alarmující cenu brambor. Poukázal také na zajímavá čísla ohledně „bruselských“ dotací pro zemědělce v zemích EU. „Naši zemědělci dostávají cca 224 eur na hektar, kdežto například Belgie 400, Nizozemí 393 eur na hektar,“ říká bývalý senátor. Velmi rázně se vyjádřil i v souvislosti s Nejvyšším kontrolním úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 14:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 05. 2019

Související články

Brambory dražší než banány: Soudruzi plánovali, dnes se pěstuje podle dotací z EU, říka šéf svazu farmářů. Takhle je to s českým jidlem
ROZHOVOR „Je cosi shnilého ve státě… bruselském? Od roku 2017 jde už o třetí komoditu, se kterou je problém, a to znamená, že existuje systémová chyba.“ Ivan Hrbek, farmář a producent bio mléčných výrobků, předseda Svazu faremních zpracovatelů, který jde do evropských voleb jako nezávislý na kandidátce Alternativy pro Českou republiku, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje nejen to, proč spotřebitelé platí za brambory víc než za banány. „Za ‚eurosocialismu‘ se přece bude vyrábět to, na co nám dají soudruzi z Bruselu nikoliv ‚pokyn‘, ale ‚dotace‘,“ podotýká odborník s téměř třicetiletou praxí v zemědělství a potravinářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Šunka za 30? Dělník má za 10 a stydí se. Farmářské trhy... Brambory, to je takhle. Zemědělec po zánětu srdce „zavřel krám“ a promlouvá
Začal farmařit v malém a koketovat s ANO. Nevyšlo to. Především kvůli lidem. Ukázka toho, proč se mladí lidé do zemědělství nehrnou. Ota Zach z Plzeňska v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o rozloučení se „stranou“ Andreje Babiše i s komunální politikou. Ukazuje nevratné změny v hospodaření s půdou a zemědělskými plodinami a připomíná nenormálnost situace, kdy v jedné ulici je i několik prodejen večerek. V zemědělství chybějí desetitisíce lidí, ale zapomeňme na Ukrajinu. Zajímavý názor má mladý muž také na levné potraviny – pod mediální masáží kolem bio a farmářských trhů zapomínáme na většinu národa, která si dražší věci prostě nemůže dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zpráva o stavu zemědělství 2016: rekordní produkce obilovin a mírný nárůst stavů skotu
V roce 2016 se českému zemědělství podařilo udržet růst a celková produkce zemědělského odvětví proti roku 2015 vzrostla o 2,1 %. Počasí bylo s výjimkou dubnových mrazů, které poškodily zejména sklizeň ovoce, příznivé a úroda většiny pěstovaných základních plodin byla velmi dobrá. Uvádí to Zpráva o stavu zemědělství České republiky za rok 2016, kterou dnes schválila vláda. Materiál každoročně představuje a hodnotí vývoj českého zemědělství a potravinářství s důrazem na meziroční srovnání a změny v tomto vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Kvůli klimatickým změnám musíme změnit hospodaření
Hodnocení současného stavu a možnosti českého zemědělství byla témata dnešního Žofínského fóra v Praze. Ministr zemědělství Miroslav Toman na něm hovořil například o klimatických změnách, stavu půdy a pozemkových úpravách, kvalitě dozorových orgánů, glyfosátu a o vodním hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veleba už nechce do Senátu. Odstoupí i z čela SPO
Senátor Jan Veleba nebude na podzim obhajovat místo v horní komoře Parlamentu. Na konci března také odstoupí z čela Strany práv občanů (SPO). Veleba to dnes řekl ČTK. Věnovat by se chtěl například publikační činnosti v oblasti zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Místo brambor do škubánků banány?
Zkoušel jsem to, ale nechutná to ! Proč ten experiment ? Na trhu schází brambory. Cena brambor letí vzhůru, jsou už dražší než banány, pomeranče…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Viděl jsem, jak se Zaorálek objevil mezi lidmi, a stala se tato nehezká věc... A že zpíval Michal David u Babiše? Pokrytec Kalousek se Bursíka chytá. Jan Veleba hovoří
ROZHOVOR „Já osobně si nemyslím, že tu máme dnes demokracii, ale totalitu nového typu, kterou nepředstavuje vedoucí úloha jedné strany, ale peníze, majetek a globální zájmy monopolárního světa. Roli vedoucí úlohy jedné strany obstarává mainstream. Za tohoto stavu nepředstavuje Babiš ohrožení demokracie, ale spíše její částečnou renesanci. On bude po volbách v nové roli, bude chtít dokázat a plnit sliby a čím lepší volební výsledek, tím silnější a odpovědnější ta role bude,“ říká předseda SPO a senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Můj pohled na volby 2017
V naší zemi je po těchto volbách stav, z něhož nevidím zklidnění politické scény, naopak si myslím, že souboj o moc bude pokračovat a že to všechno skončí předčasnými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Maso se bude dál zdražovat. Máslo bylo drahé kvůli exportu
„Živočišná produkce českého zemědělství je ve stavu, kdy lze očekávat navyšování cen masa. Zdražování je způsobeno tlakem na vyšší kvalitu, růstem vstupních nákladů i celkovou situací na evropském trhu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Nežádoucí stav zemědělství má politickou ochranu v samém čele vlády
Komentář na facebookovém profilu ke stavu zemědělství a života na venkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist