Sněmovna by měla dnes schvalovat změny v evidenci tržeb a e-neschopenky
Sněmovna by dnes měla schvalovat vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb (EET) do dalších podnikatelských odvětví. Ještě před tím by měli poslanci hlasovat ve finále o elektronických neschopenkách a o novele, která upravuje podmínky vedlejší práce policistů, hasičů nebo celníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 06:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

Sněmovna by měla schvalovat změny v EET a e-neschopenky
Sněmovna by měla v pátek schvalovat vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb (EET) i do dalších podnikatelských odvětví, například služeb řemeslníků, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla schvalovat reformu financování škol
Sněmovna by dnes měla schvalovat změny v kontrole zpravodajských služeb a reformu financování obecních a krajských škol. V úvodním kole by se poslanci mohli zabývat například návrhem zákona o zahraniční službě a změnami v pohřebnictví. Na programu je rovněž poslanecká ústavní novela, která by v některých případech usnadnila vysílání vojáků do zahraničních misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna ani dnes neposunula zákon o EET do druhého čtení
Sněmovna ani dnes nedokončila první čtení vládní předlohy, která má upravit fungování elektronické evidence tržeb (EET). Sněmovna o ní začala jednat ve středu, jednání ale přerušila. K debatě se vrátí zřejmě příští týden. Dnešní více než dvouhodinová rozprava se nesla ve znamení kritických projevů opozičních poslanců. Přeli se s poslanci ANO, kteří evidenci tržeb naopak hájili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla schvalovat posílení armádních misí
Plán vlády ANO v demisi na posílení některých zahraničních misí české armády a nové působení vojáků v Pobaltí by měla dnes schvalovat Sněmovna. K posouzení do Senátu by poslanci mohli poslat novelu o mezinárodní justiční spolupráci, která zavádí evropský vyšetřovací příkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o elektronické evidenci tržeb
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu na zrušení zákona o evidenci tržeb. Norma, kterou ještě v minulém volebním období zpochybnilo 41 opozičních poslanců, upravuje elektronickou evidenci tržeb (EET), ale také třeba účtenkovou loterii, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna opět neposunula novelu EET do dalšího čtení
Sněmovna dnes ani na čtvrtý pokus nedokončila první čtení vládní novely zákona o elektronické evidenci tržeb, která má například umožnit drobným podnikatelům evidovat tržby bez připojení k internetu a snižuje DPH u části zboží a služeb. Také rozšiřuje evidenci tržeb na další odvětví. Jednání o novele začalo minulou středu a prodlužují ho projevy poslanců i spory mezi mezi kritiky a zastánci EET. Opoziční ODS si za to minulý týden dokonce od premiéra Andreje Babiše (ANO) vysloužila obvinění z obstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci se znovu vrátí k debatě o vládních změnách v EET
Sněmovna by dnes mohla dokončit úvodní kolo debaty o vládních změnách v elektronické evidenci tržeb. Poslanci také budou schvalovat novelu, jež rozšiřuje finanční kontroly ve veřejné správě na dobrovolné svazky obcí, jejich příspěvkové organizace a na Správu železniční dopravní cesty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Podnět ke zrušení Zákona o evidenci tržeb č. 112/2016 Sb. – otevřený dopis
Komu: Poslanecká sněmovna PČR, Senát PČR, ČSSD, ANO, KSČM, TOP 09, ODS, KDU-ČSL, Úsvit-NK - Podávám podnět ke zrušení Zákona o evidenci tržeb č. 112/2016 Sb. z následujících důvodů:
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2017 v 21:40, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat úpravy v poskytování některých dávek
Sněmovna by měla dnes hlasovat o úpravách povinného poskytování části příspěvku na živobytí v poukázkách místo peněz a o širší technické novele volebních zákonů. Poslanci budou schvalovat také senátní návrh, který by změnil poskytování příspěvku na mobilitu pro postižené lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat růst příspěvků na péči o postižené lidi
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst příspěvků na péči některým skupinám postižených lidí. Poslanci by mohli také dokončit finální čtení předlohy o toleranci alkoholu u vodáků. Před schvalováním je rovněž novela, která by doplnila pojmenování státního svátku 17. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist