Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2019
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.460x, což odpovídá cca 180.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Petr Pelikán tvrdě: Izrael neměl vůbec vzniknout. Dlouhodobě se neudrží
ROZHOVOR „Izrael neměl vůbec vzniknout. Důvody, proč k tomu došlo, byly iracionální a mechanismus neuvážený,“ říká arabista Petr Pelikán v druhém dílu rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz věnovaném Íránu, Izraeli a Blízkému východu. Podle Pelikána se Izrael v dlouhodobém horizontu v regionu neudrží. Představuje v dané oblasti příliš cizorodé těleso, nemá ve svém bezprostředním okolí žádného skutečného spojence a je závislý na ochraně a podpoře příliš vzdálených států, dodává arabista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

Petr Pelikán o sankcích USA: Nejde jen o Írán. Ale o každého, kdo s ním obchoduje. Odstřihnou ho odevšad
ROZHOVOR Na Írán tvrdě dopadají ekonomické sankce uvalené po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pro běžné Íránce je v zemi draho. Střední třída čekala, že se pro ni svět otevře, což se ovšem nestalo, říká v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz arabista Petr Pelikán po návratu z této islámské republiky. „Naopak byly přijaty mnohem tvrdší sankce, které jsou opravdu účinné. Nepostihují totiž jenom Íránce, nýbrž i každého, kdo s nimi obchoduje,“ dodává. Izrael to v současné době podle Pelikána s Íránem nemá vůbec lehké. „Íránu se podařilo dostat pod svůj vliv snad všechny síly v oblasti, které znepříjemňují Izraeli život,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Co když americký prezident kecá, uvažoval v ČT arabista Pelikán
Arabista Petr Pelikán se pro ČT24 vyjádřil k napjatým vztahům USA a Íránu. „Těžko říct, jak to dopadne, ale je pravda, že kdyby došlo ke konfliktu, tak by neprospěl vůbec nikomu,“ uvedl Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pelikán to schytal od státního zástupce: Taková slova vůbec nesmí vyslovit
Ondřej Šťastný, státní zástupce a mluvčí Unie státních zástupců, se pořádně obul do ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), který prý říká věci, jaké by ministr spravedlnosti demokratické země vůbec neměl vyslovit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Nový civilní soudní řád chce zrychlit a zefektivnit řízení
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a doc. Petr Lavický dnes představili teze k novému občanskému soudnímu řádu, který bude moderní a jednoznačnou koncepcí civilního řízení. Na nových pravidlech se bude vůbec poprvé podílet i veřejnost na zvlášť vytvořené webové stránce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Sýrie sestřelila ruské letadlo, a může za to Izrael
Tak to by snad nevymyslel ani Jára Cimrman. Rusko obvinilo Izrael, že může za sestřelení jeho průzkumného letadla IL – 20. Skutečným viníkem je však Sýrie, která dlouhodobě ohrožuje Židovský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura se podle Rychetského neměl stát místopředsedou Sněmovny
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sněmovny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který označil Okamurovy veřejné postoje za neonacistické. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) řekl, že ho mrzí, že se po volbách ostatní strany nespojily proti SPD. Zároveň ale uvedl, že Okamuru do vedení Sněmovny volil, a neřekl, zda bude hlasovat pro jeho odvolání, jak nyní navrhují lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Pelikán pro PL: Nejsem příznivcem demokracie. Víc než po demokracii toužíme po spravedlnosti
ROZHOVOR „Je škoda, že nemáme více trestně stíhaných premiérů. Někteří by si to opravdu zasloužili,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz arabista a honorární konzul Súdánu Petr Pelikán. Pelikán podle svých slov není „příliš velkým příznivcem demokracie“ tak, jak tento systém v Česku v současné době funguje. Demokracie coby vláda lidu umí být i velmi krutá, říká Pelikán. Podle něj lidé ve skutečnosti netouží ani tolik po demokracii jako po spravedlnosti, a je přitom jedno, jestli principy spravedlnosti vymáhá a garantuje diktátor, monarcha nebo někdo, kdo je zvolený. „Nemám pocit, že demokracie coby systém volených zástupců by tuto spravedlnost nějak zásadně zajišťoval,“ dodává Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pelikán: To, že to s Čapím hnízdem před volbami dopadne takto, mi jistí lidé říkají už dva roky. Jmenovat nemůžu
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se v rozhovoru pro týdeník Respekt vyjádřil k policejní žádosti vydat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Rozhovor však vyjít neměl, jak poznamenává šéfredaktor Erik Tabery, ministr redakci vyzval, aby jej nepublikovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Pelikán šokuje: Migrace? Mnohem horší čísla, než nám říkají. Žádné extra zacházení s nezletilci. Bratři se žení se sestrami, aby oblafli úřady
Orientalista a arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Kupredudominulosti.cz. Hovořil o migrantech, kdy podle jeho slov jsou čísla o přicházejících uprchlících statistikami zachycených lidí, ale násobně větší množství osob se nikde nezaregistruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Když bude zle, půjdou proti nám. Petr Pelikán má jasno o islámských migrantech
Arabista Petr Pelikán se na serveru Kupředu do minulosti znovu vyjádřil k migrační krizi. Konstatoval mimo jiné, že u lidí nově přicházejících do Evropy je třeba očekávat, že budou loajálnější ke svému tradičnímu, zpravidla islámskému společenství. Stát, do kterého přijdou, pro ně zpravidla bude až na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist