Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2019
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.460x, což odpovídá cca 180.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Sněmovna měla hlasovat o EET. Opozice připravila show, kvůli které se to nestihlo
Sněmovna dnes v závěrečném čtení jednala o návrhu vlády na zavedení EET pro drobné podnikatele. Během jednání došlo na velmi ostrá slova ze strany opozice: „Vnášíte do společnosti systém, který má lidem znechucovat podnikání,“ obviňoval koaliční strany poslanec ODS Vojtěch Munzar a pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík přítomným poslancům vmetl do tváře jejich dvojí metr: „Poslanecké restaurace jsou jediné restaurace v téhle zemi, kde EET nebude. To krásně ilustruje, jak se tady přijímají zákony.“ Na samotné hlasování nakonec vůbec nedošlo, jelikož se nestihlo kvůli protáhnutí diskuze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 10. 05. 2019

Související články

Sněmovna bude hlasovat o práci pilotů na živnostenské oprávnění
Sněmovna dnes bude hlasovat o novele, jejímž hlavním cílem je přispět ke snížení hluku na letištích. Poslanci v jejím rámci rozhodnou o pozměňovacím návrhu, podle něhož by piloti kvůli jejich nedostatku na pracovním trhu mohli létat pro aerolinky i na živnostenské oprávnění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla dnes schvalovat změny v evidenci tržeb a e-neschopenky
Sněmovna by dnes měla schvalovat vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb (EET) do dalších podnikatelských odvětví. Ještě před tím by měli poslanci hlasovat ve finále o elektronických neschopenkách a o novele, která upravuje podmínky vedlejší práce policistů, hasičů nebo celníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
O zrušení zákazu prodeje rozhodne Sněmovna asi až v březnu
Sněmovna zřejmě zruší zákon, který zakazuje prodej v obchodech o stanovených svátcích. Doporučil jí to hospodářský výbor, když projednával poslaneckou novelu, která má za cíl vyjmout z regulace prodejní doby velkoobchod. O poslanecké novele a vloženém pozměňovacím návrhu na zrušení zákona by Sněmovna mohla teoreticky hlasovat v pátek, podle informací ČTK by však schůze měla skončit již ve středu. Závěrečné hlasování se tak odehraje zřejmě až v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat úpravy v poskytování některých dávek
Sněmovna by měla dnes hlasovat o úpravách povinného poskytování části příspěvku na živobytí v poukázkách místo peněz a o širší technické novele volebních zákonů. Poslanci budou schvalovat také senátní návrh, který by změnil poskytování příspěvku na mobilitu pro postižené lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kontrolní komise by měla vést opozice, shodli se Piráti a ČSSD
Ve sněmovním mandátovém a imunitním výboru by měly mít zástupce všechny strany a kontrolní komise by měla vést opozice. V těchto komisích, které dohlížejí například na činnost tajných služeb, by navíc měl být vyrovnaný počet poslanců ANO a ostatních stran. Na dnešní schůzce se na tom shodli zástupci Pirátů a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla schvalovat změny v EET a e-neschopenky
Sněmovna by měla v pátek schvalovat vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb (EET) i do dalších podnikatelských odvětví, například služeb řemeslníků, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Smůla: Sněmovna odmítla řešit Rusko a Čínu. Ale že se Langšádlová snažila! Podívejte, co vše se dělo
Poslanci KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a Pirátů se sešli na tiskové konferenci k tématu zřízení komise, která by měla zvažovat vliv autoritářských režimů na vnitřní záležitosti Česka. Podle nich je bezpečnost Česka zanedbanou prioritou. Argumentovali zprávou BIS, ukradenými e-maily i chováním Hradu. Komise by se měla věnovat i dezinformacím, které podle Heleny Langšádlové z TOP 09 stály za spácháním teroristického činu. Leč Sněmovna měla jiné mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kolik hlasů pro odvolání vlády má opozice?
V  situaci, kdy ČSSD a KSČM „napínají“ média a nechtějí sdělit, jak budou hlasovat při hlasování o nedůvěře vládě, má opozice údajně „jistých“ 92 hlasů. Nic není ale tak, jak to na první pohled vypadá.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
„Vůbec nebudu reagovat na to, za co mě tu plísníte.“ Chvojka s Bendou si dávali v Partii zabrat kvůli schůzi k novičoku, která nedopadla
Pokus o mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana ke kauze novičok skončil fiaskem pravicové opozice. Když totiž měla schůze začít, v jednacím sále bylo pouhých 39 poslanců a Sněmovna nebyla usnášeníschopná. Výrazně k tomu přispělo i to, že ANO, SPD, KSČM a ČSSD o novičoku vůbec nechtěly mluvit. Na toto téma přišli do nedělního pořadu Partie na televizi Prima diskutovat poslanec ODS Marek Benda a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna projedná zřízení komise k možným únikům spisů policie
Sněmovna by dnes měla projednat návrh na vznik vyšetřovací komise k možnému úniku policejních spisů. Poslanci budou také hlasovat o pravidlech přechodu na nový formát pozemního digitálního vysílání televize, což podle odhadů přijde domácnosti zhruba na pět miliard korun za pořízení nových přijímačů. Schvalovat budou také rozšíření právní pomoci na útraty státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist