Ministerstvo životního prostředí chce zvýšit pokuty firmám za přestupky s emisními povolenkami
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) navrhuje zvýšit pokuty firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu povolenek v rámci evropského systému. Při nákupu velkého množství povolenek se firmám nyní vyplatí spíš zaplatit pokutu, než emise správně vykázat. Vyplývá to ze zprávy MŽP, jež navrhuje změny zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Horní hranice pokuty je dva miliony korun, MŽP ji chce desetinásobně zvednout. Vláda bude o návrhu jednat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 11. 05. 2019

Související články

Ministr Brabec v Bruselu jednal o obchodování s emisemi, odpadech či hodnocení států v aplikaci unijních zákonů o životním prostředí
Ministři životního prostředí evropské osmadvacítky v úterý jednali o revizi evropského systému obchodování s emisními povolenkami (EU ETS). Na jednání v Bruselu, kde Českou republiku zastupoval ministr Richard Brabec, zástupci evropské osmadvacítky diskutovali také o hodnocení Evropské komise k provádění unijních právních předpisů v oblasti životního prostředí (EIR) [1] či o plnění Akčního plánu pro oběhové hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Nový systém dotací sníží administrativní zátěž
Ministerstvo životního prostředí pro rok 2018 vyhradilo 13,5 milionu korun na projekty pro nestátní neziskové organizace působící na poli ochrany životního prostředí. Neziskovky mohou podávat své projektové žádosti na MŽP ode dneška až do 16. října 2017. Podporu lze získat na projekty, které přispějí k naplňování cílů Státní politiky životního prostředí a dalších státních strategických dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Na kampaně zaměřené na ochranu životního prostředí míří 20 milionů
Upozornit na aktuální ekologická témata, jakými jsou důsledky klimatických změn, boj se suchem, ochrana ovzduší, přírody a ohrožených druhů či prevence vzniku odpadů, a zapojit veřejnost do ochrany životního prostředí – to je hlavním smyslem zcela nové dotační výzvy, kterou spustí 19. srpna Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Počítáme s půlmiliardou na materiálové využití odpadů
Dvě nové dotační výzvy z Operačního programu Životní prostředí vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR. Obcím, městům, firmám a dalším zájemcům nabízí celkově 1,3 miliardy korun na projekty zaměřené na odpadové hospodářství, recyklaci a opětovné využití komunálního odpadu. Příjem žádostí v obou výzvách startuje 3. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
DPP zcela mění systém vymáhání pokut od černých pasažérů
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne sám vymáhat nezaplacené pokuty za jízdu načerno a další přestupky proti přepravnímu řádu. Změní se tak často kritizovaná praxe z minulosti, kdy Dopravní podnik pohledávky prodával externím firmám, které buď pokuty samy vymáhaly, nebo s pohledávkami dále obchodovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŽP: Tříletý dotační plán nabídne obcím 8 miliard korun
V nejbližších letech půjdou na ochranu životního prostředí miliardy korun z národních zdrojů. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR představilo tzv. rámec Národního programu Životní prostředí na příští tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Vláda schválila novelu zákona o obchodování s emisními povolenkami
Vláda dnes schválila novelu zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů, která reaguje na revizi evropské směrnice. Návrh zachovává podporu pro programy energetických úspor jako je Nová zelená úsporám a zcela nově zavádí i tzv. Modernizační fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Startují poslední výzvy v tomto roce
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlašují tři nové výzvy k podávání žádostí o dotace z EU fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Odstartovala pilotní výzva na inovativní finanční nástroje
Rezort životního prostředí nabízí zcela nový typ finanční podpory. Jde o výhodné půjčky dotované z EU fondů. Ministerstvo životního prostředí poskytuje tuto alternativní formu podpory ke standardním dotacím, zprostředkovává je Státní fond životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí očekává podněty k aktualizaci Státní politiky životního prostředí ČR
MŽP zahájilo v roce 2019 práce na přípravě nové verze Státní politiky životního prostředí ČR. Tento dokument je národní strategií s dlouhodobým plánem a konkrétními kroky k efektivní ochraně životního prostředí. Platnost stávající Státní politiky končí v roce 2020, proto zahájilo ministerstvo přípravu návrhu její nové verze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist