Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2019
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.825x, což odpovídá cca 95.226-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Herman (KDU-ČSL): Před 74 lety skončila v Evropě druhá světová válka
Každý z měsíců v kalendářním roce obsahuje data, která připomínají události ze vzdálenější i nedávné historie. Na 8. květen připadá výroční den konce Druhé světové války v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 20:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 11. 05. 2019

Související články

Historik Krystlík řádil před kamerou: Rakouský žalář národů je blud. Kdyby Češi nechtěli svůj stát, nejspíš by nebyla druhá světová válka
„Kdyby si Češi mermomocí nepřáli vlastní samostatný stát nezávislý na Rakousku-Uhersku, což je vina buditelů národa od Jungmanna, Palackého po Masaryka, tak by pravděpodobně nebyla druhá světová válka. Mezi Ruskem, tedy Sovětským svazem, a Francií s Německem by bylo Rakousko-Uhersko jako mnohonárodnostní stát,“ konstatoval v Debatním klubu publicista Tomáš Krystlík. Ten vysvětloval i další třaskavě znějící záležitost. „V porovnání s Rakouským císařstvím měly české země v protektorátu větší míru autonomie než v Rakousku-Uhersku. To je strašná věc, když to řeknete, tak všichni nadskočí. Ale je to tak,“ sdělil a upozornil, co všechno zavedl v protektorátu Heydrich po svém příchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Nenávist až za hrob
Květen 1945. Radost a slzy, to byl květen před 72 lety, konec nejstrašnější války v Evropě. Válka skončila s přáním, že válečné hrůzy se nesmí již nikdy opakovat. Po této válce zůstaly hroby milionů padlých, jsou i u nás, téměř i v každé vesničce. Na jejich památku však mnohde padá stín, je cítit snaha, na jejich oběti a odkaz zapomenout,. jejich památku znevážit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Osmičkové výročí, které se moc nepřipomíná. Právě před osmdesáti lety začali Hitler s Henleinem utahovat šrouby
ČESKÉ OSMIČKY Na území Československa by podle „karlovarských požadavků“ fungovaly dva režimy. Jeden demokratický, druhý nacistický. Po návštěvě u Adolfa Hitlera předložil takové požadavky na klíčovém sjezdu Sudetoněmecké strany z jara 1938 Konrád Henlein. Dějiny se poté vymkly z kloubů, nastala druhá světová válka. Nyní si ovšem někteří Češi sypou pořád a pořád popel na hlavu se vzpomínkou na naši vinu při poválečném odsunu Němců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Třetí světová válka je o krok blíž. USA chtějí bez mandátu OSN "řešit" Severní Koreu
Očekávání k prezidentovi USA Trumpovi se bohužel hrubě nenaplňují. USA jsou stále extrémně agresivní a reálně hrozí, že vojensky napadnou KLDR. Co pak udělá Čína a Rusko, lze jen spekulovat, ale 3. světová válka je opět o krok blíže ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stín Miroslava Pelty poznamenal návštěvu Zemana v Číně. Jak?
REPORTÁŽ Druhá světová válka začala už v prosinci 1937 v čínském Nanginku. V památníku obětí zdejšího masakru to řekl prezident Miloš Zeman poté, co s první dámou uctil památku až 300 tisíc obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bašta varuje: Provokace představují pokus o vyvolání ozbrojeného konfliktu
Politik a diplomat Jaroslav Bašta se ve svém komentáři pro server PrvníZprávy.cz rozepsal o provokacích a dezinformacích v době postfaktické. Jak uvedl, on sám vyrůstal v době, kdy doznívala druhá světová válka a v kinech se většinou promítaly válečné filmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeské muzeum: První světová válka - léta zkázy a bolesti
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Jihočeský kraj zvou v souvislosti s oslavami 100. výročí konce 1. světové války a vzniku samostatného československého státu na výstavní projekt "První světová válka - léta zkázy a bolesti", který vzniká na celém druhém podlaží historické budovy Jihočeského muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Kurilské ostrovy – zátěž bipolární minulosti
Minulý týden se opět potkal ruský prezident Vladimír Putin s japonským předsedou vlády Šinzó Abem. Jejich státy spolu udržují velmi solidní vztahy, dokonce oba vrcholní představitelé jsou si osobně blízcí, takže není divu, že se scházejí často. Ale přesto mezi nimi existuje zádrhel, který vyhlíží dokonale paradoxně. Stín, jenž padá na rusko-japonské vztahy, je válka. A to nikoli válka ledasjaká, nýbrž druhá světová. Mezi oběma význačnými…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:41, zobrazit podobné
Češi učí Ukrajince, jak čelit ruské hybridní válce. Jejich šéf se rozpovídal na Šafrově fóru
Organizace Team4Ukraine učí vojáky i civilisty na východě Ukrajiny, jak bojovat v kybernetické válce. Ředitel této české organizace Petr Pojman v rozhovoru pro Forum24.cz varoval, že v Evropě probíhá otevřená válka. Nemá prý smysl zavírat před tím oči. Je to však trochu jiná válka než ta, na kterou jsme byli zvyklí ve 20. století. Je to válka vedená např. přes SMS zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist