Čísla o soběstačnosti ČR v zemědělství jsou katastrofální, hrozí se premiér Babiš
Jako katastrofální označil dnes český premiér Andrej Babiš (ANO) údaje o potravinové a zemědělské soběstačnosti České republiky. Na sněmu Agrární komory v Brně uvedl, že Česko dováží vepřové i kuřecí maso, ale i vejce a další zemědělské produkty. Prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek novinářům řekl, že soběstačnost země ve výrobě vepřového masa se pohybuje mezi 36 až 38 procenty, u drůbežího je to 55 procent, u vajíček 60 procent a u mléka kolem 85 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 12. 05. 2019

Související články

Rozvoral (SPD): Vyvedeme naše zemědělství z područí Evropské unie k soběstačnosti
Už naši dědové – sedláci hospodařili s cílem zemědělské a potravinové soběstačnosti svých rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jak si Lubomír Zaorálek povídal o budoucnosti a soběstačnosti českého zemědělství
Nový volební lídr za ČSSD Lubomír Zaorálek využil žní, aby si popovídal o budoucnosti českého zemědělství a naší soběstačnosti. Možná se dostal i na to, že část české úrody končí v zahraničí, konkrétně třeba v Německu...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 7.8.2017 v 21:40, zobrazit podobné
Babiš, důchodce bavíš? Drtivá čísla podpory ANO
Komentátor Jiří Nádoba se na serveru Respekt.cz zamyslel nad tím, kde by byl premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš bez důchodců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To, co jíme, jsou často jedy. Občané jsou nuceni konzumovat potravinový odpad z celé Evropy. Ekzémy a alergie. Zemědělec a poslanec naléhavě varuje
ROZHOVOR Poslanec ANO a soukromý zemědělec Pavel Šrámek upozorňuje na očividný úpadek českého zemědělství, naši potravinovou nesoběstačnost a nekvalitní dovážené potraviny. „Nevíte, proč má u nás každé druhé dítě ekzémy a alergie? Jsou to často jedy, které jíme. Je to komplexní problém zdraví obyvatel, nejen soběstačnosti. Zvyšování závislosti na dovozu je alarmující. Situaci je zapotřebí okamžitě řešit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš s ministry navštíví střední Čechy, proberou sucho a dopravu
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes s některými členy vlády navštíví Středočeský kraj. Tématy pracovní cesty jsou sucho a doprava, kromě Babiše proto do regionu zamíří ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO), zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ještě, že máme tu Prahu! To si musí říkat koalice STAN a TOP 09, zde jsou čísla
Jak by vypadaly současné volby, pokud by Praha nevolila? Nebyly by stejné, nicméně s výsledky by pražští nevoliči zase tak nezamávali. Libovat by si mohl premiér Babiš, který by si připsal k výsledku další procento. Naopak Starostové a nezávislí v koalici s TOP 09 by si pohoršili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Babiš vede, ale je ohrožen. Pravice nad propastí
Průzkum střídá průzkum. Podle středečního modelu agentury Median by premiér Andrej Babiš (ANO) získal 33 procent hlasů, kdyby se v této době konaly volby. Podle agentury SANEP by stávající premiér získal přes 32 procent. Kralování Andreje Babiše nad politickou scénou je tedy již podruhé potvrzeno. I když…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Brambory? Všechno bude dražší. Jan Veleba o děsivém stavu českého zemědělství, ukazuje i na viníky
ROZHOVOR „Míra naší potravinové soběstačnosti je alarmující. Kdyby se teoreticky zavřely hranice, tak budeme hladovět,“ říká bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba a dodává, že například vepřového masa vyprodukujeme pouze 36 až 38 procent toho, co se u nás spotřebuje. Porovnal dnešní potraviny s těmi, které byly na našich pultech před sametovou revolucí a nevynechal ani alarmující cenu brambor. Poukázal také na zajímavá čísla ohledně „bruselských“ dotací pro zemědělce v zemích EU. „Naši zemědělci dostávají cca 224 eur na hektar, kdežto například Belgie 400, Nizozemí 393 eur na hektar,“ říká bývalý senátor. Velmi rázně se vyjádřil i v souvislosti s Nejvyšším kontrolním úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Od Pavla Šafra varují Babiše: Hrozí stranická rebélie. Spolupráci s Okamurou někteří straníci nevydýchají
Proč premiér v demisi Andrej Babiš prokoučoval jednání se sociální demokracií a sám se zahnal do pasti? Z jakého důvodu reálně hrozí rozkol v ANO? Odpovědi na to se pokusil rozluštit někdejší poradce premiéra Petra Nečase (ODS) Jiří Sezemský na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nesouhlasím s tím, že jsou dnes svobody ohroženy. Každý si může říkat a psát co chce
Premiér Babiš vyjádřil u Českého rozhlasu úctu obětem okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
TOPlist