Petr Dufek: Nová pracovní místa už nepřibývají
V dubnu se podle očekávání znovu snížila nezaměstnanost (na 2,7 %) díky rozjezdu sezónních prací v zemědělství, stavebnictví a v některých službách. Počet dosažitelných nezaměstnaných se dostal dokonce pod hranici 190 tisíc, což je třetina ve srovnání se situací na českém trhu práce před pěti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 12. 05. 2019

Související články

Petr Dufek: Průmysl v eurozóně dodá nejen auta, ale i inflaci a nová pracovní místa
Po slabším prosinci by se měl průmysl v eurozóně vrátit zpět ke svižnějšímu růstu. Naznačuje to nejenom očekávání trhů, ale především příznivě se vyvíjející indexy nákupních manažerů zveřejněné na začátku měsíce. PMI se po silném lednu dále vyšplhal nad 55 bodů a v Německu se dokonce dostal na téměř šestileté maximum. Průmysl by se tak měl v letošním roce v eurozóně výrazněji podílet na ekonomickém růstu, snižování nezaměstnanosti a tolik vyhlížené inflaci, kterou se ECB tolik snaží svojí nekonvenční politikou v eurozóně probudit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Vařeka: Nově zřízená četa Technických služeb města Příbram začala fungovat
Město Příbram zřídilo pracovní skupinu v počtu čtyř pracovníků, kteří budou mít v letošním roce na starosti jediný úkol, a to každý den a bez ustání budovat nová a nová parkovací místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Bludy zelené obludy- Zelená pracovní místa
Občané by měli bedlivě zvažovat, zda tato pracovní místa chtějí ze svých příjmů platit. V konečném důsledku je totiž zaplatí hned dvakrát. Poprvé skrze dotace a subvence ve svých daních. A podruhé pak ve vyšších cenách v obchodě u pokladny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Mzdová konkurence přetrvává
Ačkoliv pracovní náklady v ČR v důsledku napětí na trhu práce rostou, zůstávají devátými nejnižšími v rámci celé EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zvrácený akciový kapitalismus a konec globalizace. Donald Trump chystá zásadní přeměnu světa a toto nám k tomu řekli čeští politici...
ANKETA Předseda ODS Petr Fiala v Týdeníku Echo napsal, že Donald Trump vyhlásil omezení globálního obchodu, přihlásil se k ochranářství a chce chránit americký trh a americká pracovní místa. Dle Fialy je potřeba chránit především vlastní podnikatele, pracovní místa pro domácí zaměstnance a bránit nekontrolovatelnému odlivu kapitálu a je třeba chránit některá národní odvětví před konkurencí jiných mocností a nadnárodních společností. Globalizace dle něj končí a trhy se začínají chránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Budeme vytvářet nová pracovní místa – podpoříme proto podnikatele a živnostníky
Elektronická evidence tržeb (EET) je zbytečně složitý bič na živnostníky. Hnutí SPD zavede jednoduchou paušální daň, čímž zjednodušíme daňový systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Boom stavebnictví pokračuje
I v říjnu rostla stavební výroba dvouciferným tempem ( 10,4 %) a opět díky pozemnímu a inženýrskému stavitelství. Říjen měl sice jeden pracovní den navíc, ale ten s výsledkem tohoto odvětví až tak jako v průmyslu nezahýbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová čísla automobilky asi moc nepotěší
Kdybychom měli soudit podle výsledků z minulého týdne, nevedla si česká a nakonec ani evropská ekonomika v posledních měsících zrovna nejhůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Ve Vrbně roste výrobní hala před očima
Skvělá zpráva pro občany Vrbna pod Pradědem a okolí! Vybudováním nových výrobních hal tak vzniknou nová pracovní místa. Je důležité snižovat nezaměstnanost v našem regionu! Říká poslanec Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Navzdory zpomalení vytváří ekonomika nová pracovní místa
Právě úbytek volných pracovních míst je poměrně spolehlivým ukazatelem negativního vývoje v ekonomice a k němu, navzdory zpomalení české ekonomiky, zatím rozhodně nedochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist