Marie Knížáková: Potřebujeme pravdu?
Kauza Národní galerie už není jen o Jiřím Fajtovi, který prokazatelně zneužil svoje postavení. To, co se děje, je boj o moc, a ten je nelítostný a potlačuje všechno dobré, co ještě v lidech zbylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Marie Knížáková: Střílíte od boku. Jste povrchní hlupáci, kteří jen plácají
Reakce Marie Knížákové na článek Zdeňka Zbořila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Marie Knížáková: Česká korektnost
Petře Sedláčku a Davide Havlíku, oba jste typickými představiteli současného marasmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Včerejší lži ČT...“ Moravec čelí novému protestu: Nejde o obyčejnou divačku
K včerejšímu vysílání pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 se vrátila ve svém komentáři manželka někdejšího ředitele Národní galerie Praha Milana Knížáka Marie. Povšimla si totiž toho, jak moderátor Václav Moravec překvapil informací, že prozatímní ředitel Národní galerie Praha Ivan Morávek nabídl odvolanému řediteli galerie Jiřímu Fajtovi post finančního ředitele NGP. Morávek se hájí tím, že mu takový postup nakazuje zákon. To měl podle kritiků uvést sám Moravec při vysílání, což však neučinil. A právě toho si všímá Knížáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Na Pražský hrad se v sobotu vrátí císařovna Marie Terezie s bohatým doprovodem
Dcera panovnice Marie Antoinetta zahájí provoz piknikové louky v Jelením příkopu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Praha si dnes připomene 300. výročí narození Marie Terezie
Pražský hrad dnes symbolicky poctí svou návštěvou panovnice Marie Terezie a jejích 16 dětí. Výpravný programpřipomene dnešní 300. výročí narození této jediné vládnoucí české královny a zároveň zahájí letošní turistickou sezonu na Pražském hradě. Nedaleko Hradu bude odpoledne odhalen základní kámen pomníku Marie Terezie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Profesorka Syková, členka senátní komise pro média: Potřebujeme ČT, která má důvěru. Ohánějí se „Kodexem“, ale tam není ani zmínka, že mají vysílat pravdu
ROZHOVOR V Kodexu České televize v pravidlech pro zařazování zpráv stojí, že nelze při editoriálním rozhodování opomíjet mezinárodní vlivy a vztahy, které působí napříč státy, kontinenty či kulturami. Podle profesorky Evy Sykové, členky Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky, to umožňuje aktivismus, jakýkoli výklad a obsahuje argument, že vše, co činí Česká televize, činí správně. Naopak za pozoruhodné považuje senátorka, že v celém Kodexu se ani jednou neobjeví, že televize veřejné služby má pravdivě informovat. Přitom potřebujeme televizi, která má důvěru všech. Jinak bude nastolena otázka, proč Českou televizi máme a proč ji platíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Odvahu a vůli namísto strachu a nedůvěry
Tichá většina může rozhodnout o naší budoucnosti. Získat důvěru je těžké, ale změnu stále ještě přinášejí jedině volby. Potřebujeme odvahu a potřebujeme se dívat dopředu, ne dozadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Babiš a Marie Terezie
Neoficiální císařovna a korunovaná královna Marie Terezie vzkazovala svým úředníkům, že o dost výše než jejich schopnosti k výkonu funkcí hodnotí loajalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alternativní obraz Marie Benešové
Ještě se Marie Benešová v úřadě ministryně spravedlnosti příliš neohřála a již ve veřejných prohlášeních zaduněla nekompetentností, když vyhlásila své záměry stran „zeštíhlení“ justice a státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Provedete čistky mezi státními zástupci? Marie Benešová odpovídá
Budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová se po nástupu do funkce chce zaměřit především na boj s korupcí a na vytváření kvalitní legislativy. Řekla to dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist