Schola Gregoriana Pragensis vystoupí 18. května na podporu rekonstrukce varhan
Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově nedaleko od Mělníka pořádá první benefiční koncert. V sobotu 18. května od 18.00 vystoupí v kostele David Eben se sborem Schola Gregoriana Pragensis s cílem získat příspěvky na rekonstrukci varhan. Akce je pořádána pro širokou veřejnost. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na opravu varhan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 05. 2019

Související články

MHMP: Pokračuje veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018
Na veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, který se koná v Kongresovém centru Praha, čeká návštěvníky dnes a zítra další zajímavý program. Akce je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů, ale i širší veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Rozběhla se akce na záchranu Cítovských varhan
Známý varhaník Pavel Černý koncertoval v sobotu 20. června v kostele sv. Linharta v Cítově nedaleko Mělníka. Vstupné bylo dobrovolné, neboť výtěžek z benefičního koncertu bude použit právě na záchranu tamních vzácných varhan. O tu se snaží Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově, které rovněž používá zkrácený název Pro varhany Cítov. Byť vzniklo teprve v polovině března letošního roku, jedná se již o druhý hudební počin, který má zajistit finanční prostředky na obnovu unikátního díla litoměřického varhanáře Karla Eisenhuta. Nadace ČEZ přispěla sdružení v rámci grantu Podpora regionů na jeho záslužnou aktivitu částkou 100 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Národní divadlo přispěje provedením Verdiho Requiem na nové varhany svatovítské katedrály
Opera Národního divadla se provedením Requiem Giuseppe Verdiho připojí k podporovatelům stavby nových varhan. Ve spolupráci s Nadačním fondem Svatovítské varhany a Bohemian Heritage Fund uspořádá 12. dubna od 19:30 v katedrále svatého Víta na Pražském hradě benefiční koncert ve prospěch nových varhan, a to v hvězdném obsazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lávka pod hradem Veveří je zúžená, rekonstrukce skončí na podzim
Dřevěná lávka pod hradem Veveří u Brněnské přehrady je od května zúžená kvůli chystané podzimní druhé etapě rekonstrukce i kvůli bezpečnosti. Lávku v roce 2007 postavily a nyní ji spravují Lesy ČR. Za obě etapy oprav podnik zaplatí 3,3 miliony korun bez DPH. I letos začne rekonstrukce po skončení turistické sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí ve čtvrtek 18. května v pořadu „Týden s prezidentem“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Obyvatelé i návštěvníci Cepu si v kapli opět poslechnou varhany
Obec Cep na Třeboňsku získala od Jihočeského kraje dotaci 70 tisíc korun na opravu varhan v kapli sv. Jana Křtitele. Jedná se již o třetí a zároveň finální etapu rekonstrukce tohoto vzácného nástroje. Obnáší mimo jiné opravu měchu, kompletování a ladění. Lidé by se do jeho tónů mohli opět zaposlouchat v říjnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hudební nakladatelství Českého rozhlasu vyhlašuje varhanní skladatelskou soutěž
Hudební nakladatelství Českého rozhlasu a Nadační fond Svatovítské varhany vyhlašují varhanní skladatelskou soutěž u příležitosti uvedení nových varhan Gerharda Grenzinga. Přihlášení skladatelé odevzdají do 6. ledna 2020 samostatnou kompozici psanou pro sólové varhany v délce cca do 10 minut, která může být jednovětá i vícevětá. Skladba musí respektovat dispozice a rejstříkování nových varhan katedrály sv. Víta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Člen Akademické rady Antonín Fejfar vystoupí v OSN
Člen Akademické rady a zástupce ředitele Fyzikálního ústavu AV ČR Antonín Fejfar vystoupí se svým projevem v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Přednášku o úloze Akademie věd v české vědě a vzdělávání obecně bude mít v rámci dvoudenní přehlídky Fórum o vědě, technologii a inovacích pro udržitelný rozvoj (STI Forum), které začíná dnes, v úterý 14. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Oslavte s námi narozeniny Klubu Evergreen na swingových galakoncertech
Hudební pořad Českého rozhlasu Dvojka Klub Evergreen oslaví pětileté výročí dvěma galakoncerty - 15. května v Kongresovém centru Zlín a 23. května v pražském Divadle ABC. S Big Bandem Felixe Slováčka vystoupí moderátoři pořadu Dasha a Jan Smigmator a jejich hosté: Ondřej Ruml a sourozenci Antonín a Věra Gondolánovi. Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na Prague European Summitu
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vystoupí v úterý 13. června 2017 na zahájení Prague European Summitu v Lobkovickém paláci. Na třídenním summitu vystoupí také ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, koordinátor digitální agendy Ondřej Malý a guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist