JCCR: Na světě je strategie rozvoje Vltavské vodní cesty
Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) dokončila klíčový materiál, který se má stát pro všechny zainteresované subjekty návodem postupu a směru rozvoje Vltavy jako jednoho turistického produktu od pramene na šumavské Kvildě až po labský soutok u Mělníka. Hlavním, společným a sjednocujícím cílem nové „vltavské bible“ je zvýšení návštěvnosti, rozvoj turistické infrastruktury a udržitelnost cestovního ruchu, po celém jejím 430 kilometrů dlouhém toku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 14. 05. 2019

Související články

Ministerstvo plánuje do vodní dopravy investovat 14 miliard korun
Do rozvoje vodní dopravy v Česku by se do roku 2023 mělo investovat zhruba 14 miliard korun. Předpokládá to koncepce vodní dopravy, kterou v pondělí projedná vláda. Materiál předkládaný ministerstvem dopravy počítá s prodloužením vltavské a labské vodní cesty na 338 kilometrů. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Zvýšení parametrů Vltavské vodní cesty do Prahy bude spolufinancovat EU
Financování strategického projektu zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty do Prahy z prostředků Evropské Unie je realitou - Ředitelství vodních cest ČR podepsalo s agenturou INEA Evropské komise grantovou dohodu na dotaci ve výši 10,7 mil. EUR z programu CEF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích
Ministr dopravy Dan Ťok a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů se zúčastní slavnostního otevření prodloužené Vltavské vodní cesty – nově dokončené plavební komory v Hněvkovicích. Zahájením provozu plavební komory na jezu Hněvkovice dochází ke splavnění celé jihočeské Vltavy až do Českých Budějovic. Po několika desítkách let se otevře nová vodní cesta, umožňující nerušenou plavbu na 98 km od hráze přehrady Orlík, pro menší lodě dokonce z Prahy i z celé evropské sítě vodní cest. Jedná se o vyvrcholení projektu „Dokončení Vltavské vodní cesty v úseku VD Hněvkovice – Týn nad Vltavou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Spolek Středočeské vodní cesty začne znovu fungovat
Po šesti měsících bude moci opět zahájit svoji činnost spolek Středočeské vodní cesty, jehož základním úkolem je podpora rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji. Krajští zastupitelé schválili jeho nové stanovy, na jejichž základě spolek znovu obnoví svoji činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Plavební dráha pro lodě na Vltavě bude hlubší
Speciální stavební stroje začaly v Praze prohlubovat koryto Vltavy, aby bylo možné lodě nakládat na vyšší ponor. Jedná se o další projekt komplexního zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty z Mělníka do Prahy. Větší naložení lodí vede nejen k lepší šanci vodní dopravy uspět na dopravním trhu oproti těžké silniční dopravě, ale také ke snížení dopadů na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Základní pilíře nové strategie rozvoje pražské záchranky
Pražská záchranná služba je evropskou, ne-li světovou jedničkou v kvalitě a rychlosti poskytované pomoci. Nové sanitky i výjezdové základny, efektivnější postupy při záchraně životů: i to je součástí strategie rozvoje Zdravotnické záchranné služby...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Zvyšování plavebních hloubek na Vltavě vstoupilo do další fáze
Speciální stavební stroje již od ledna v Praze prohlubují koryto Vltavy, aby bylo možné na lodě nakládat těžší náklady. Projekt je součástí komplexního zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty z Mělníka do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ: Přes půl miliardy korun na zlepšení meziobecní spolupráce - Strategie a metodiky bez jasného přínosu
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na poskytování a čerpání peněz určených na podporu rozvoje vzájemné spolupráce obcí a rozvoje místních partnerství v letech 2010 až 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
JCCR: Jižní Čechy vstoupí do roku 2019 znovu jako Pohodové
JCCR seznámila odbornou veřejnost s plánovanými aktivitami v příštím roce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Tlapa diskutoval s velvyslanci o Cílech udržitelného rozvoje
11. 9. 2017 uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí informační setkání pro diplomatický sbor k tématům naplňování Cílů udržitelného rozvoje v České republice, předsednictví ČR v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC) a nové Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist