Americké vměšování v Rusku, Venezuela, Ukrajina, Sýrie, jaderné zbraně... Lavrov a Pompeo se špičkovali na tiskovce
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký protějšek Mike Pompeo se na dnešním jednání v Soči dohodli na tom, že podniknou kroky k normalizaci vztahů mezi Ruskem a USA. Lavrov vyjádřil naději, že Rusko a USA vytvoří „nevládní radu expertů“, která by zkoumala možnosti stabilní spolupráce, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 14. 05. 2019

Související články

Ladislav Jakl: Proč zrovna Venezuela?
Pustíte si zprávy: Venezuela. Posloucháte rádio: Venezuela. Kouknete do novin, na zpravodajské weby: Venezuela. Kde to je? Někde v Latinské Americe. Mají tam velikou řeku - Orinoko. A ropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Varování před třetí světovou válkou. Novinářka Procházková odhaduje, jaké zbraně teď Rusové mohou přesunout do Sýrie
Ruská média varují před střetem velmocí, třetí světovou válkou a použitím jaderné zbraně, píše v dnešních Lidových novinách novinářka Petra Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Napínání tětivy luku – bombardování Sýrie
Dúmá leží 10 km od centra Damašku. Tam prý Asad, podle USA, Británie a Francie použil chemické zbraně. Rozum mi nebere, proč by měl prezident Sýrie Bašár Asad vypouštět chemické zbraně ve své bezprostřední blízkosti.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.4.2018 v 09:40, zobrazit podobné
USA pošlou zbraně na Ukrajinu. Kreml varuje
Ukrajina bojující proti ruským separatistům ve východní části země získá posilu od Spojených států. Ty se rozhodly posílit ukrajinský obranný potenciál. Zprávu přineslo americké ministerstvo zahraničí. Píší o tom ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sýrie, Venezuela, Ukrajina a také Srí Lanka. Papež přednesl své poselství a odsoudil násilí
O Velikonocích si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Na velikonoční neděli již tradičně papež František přednesl poselství a udělil požehnání Městu a světu (Urbi et Orbi) z balkónu Svatopetrské baziliky ve Vatikánu, které v přímém přenosu odvysílala Česká televize. Připomněl konflikt v Sýrii, ve Venezuele, na Ukrajině a další. Nabádal ke snaze najít politické řešení a vyzval k omezení obchodu se zbraněmi. A odsoudil také bombové útoky na Srí Lance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šéf ČEZu: Jestli nedostavíme jaderné elektrárny, budeme na Rusku závislí ještě víc, než teď
Šéf polostátního gigantu ČEZ Daniel Beneš je přesvědčen, že Česko potřebuje postavit nové bloky jaderných elektráren. Pokud je nepostavíme, budeme muset odebírat o to více zemního plynu a ti podle jeho názoru enormně zvýší závislost České republiky na Rusku. Současně je přesvědčen, že i kdyby stavěli nové jaderné bloky v Ruku Rusové, což není jisté, naší závislost na Rusku by ti nezvýšilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Boj o budoucnost církve. Ukrajinci učinili neobvyklý krok, Kreml zvažuje reakci
Zatímco aféra s Novičokem připomíná dny studené války, na Ukrajině má tento konflikt podstatně jinou povahu. Schyluje se k dalším bojům na Donbasu? Podle americké televize CNN by tomu tak mohlo být. Ruská pravoslavná církev prý přerušila kontakty s patriarchou v Konstantinopoli potom, co Ukrajina získala svolení založit si nezávislou odnož pravoslavné církve. A jde i o zbraně, NATO a USA...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotní útok proti Sýrii má drtivý dopad na mezinárodní a vnitrostátní právo, napsal pro PL geopolitický analytik
„Uplynulý víkend se nesl ve znamení útoku armád USA, Francie a Anglie proti Arabské republice Sýrie. Operace začala ve čtyři hodiny ráno. Proti území Sýrie bylo vypáleno 103 raket, které mířily na čtyři letiště a dvě města, kde se měly údajně nacházet chemické zbraně. Útoky byly provedeny uprostřed noci, tedy v době, kdy lidé spí a jsou nejzranitelnější,"uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Trump definitivně rozhodl: Spojené státy odstupují od jaderné dohody s Íránem
Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že Spojené státy odstupují od mezinárodní jaderné dohody s Íránem. Trump už v minulosti dohodu několikrát kritizoval a je toho názoru, že nezabránila Teheránu dál usilovat o vyrobení jaderné zbraně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Západ poznává, co je zač vláda v Kyjevě, říká Lavrov
V důsledku eskalace napětí na Donbasu si na Západě začínají uvědomovat, co je ukrajinská vláda zač, prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist