Internetový prodejce přestal brát chleba od Babiše. Kvůli dotaci, kterou na něj čerpal
Internetový prodejce potravin Rohlík.cz oznámil, že přestává nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Rohlík.cz tak reaguje na stomilionovou dotaci, kterou Agrofert získal z evropských rozvojových fondů. Ministerstvo financí nyní projekty Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, za více než 161 milionů korun, nepředložilo k proplacení Evropské komisi, jelikož čeká na výsledky auditu Evropské komise, zdali český premiér neporušuje pravidla o střetu zájmů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že dotace byla udělená v souladu se zákonem a že jde o „politiku skrze tousty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 22. 05. 2019

Související články

SMO: Občané si nebudou muset brát dovolenou kvůli vydání či výměně řidičského průkazu
Občané si již nebudou muset brát dva dny dovolené kvůli vydání či výměně řidičského průkazu (ŘP), pokud pracují v jiném městě, než bydlí. Od července příštího roku to umožní novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, kterou 21. června 2017 podepsal prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Co se chystá na Babiše? Premiérovi může být horko
Před dvěma měsíci spustili kontroloři Evropské komise prověrku dotací, které čerpal Babišův Agrofert, momentálně odložený ve svěřenském fondu premiéra. Závěrečná zpráva může být hotová před volbami do Evropského parlamentu v květnu. Ale možná bude hotová až po nich, píše server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V Losinském potoce se zase daří vodním živočichům
Koryto Losinského potoka na Kutnohorsku ve Středočeském kraji letos upravily Lesy České republiky. Stavba přišla na bezmála 2,4 miliony korun, podnik čerpal dotaci z Operačního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Bez dotací bude líp
„Víš, proč zemědělec bere dotace? No přece, aby tě nestál chleba 100 korun, ale jen těch 30 Kč. Toto je odpověď na vše.“ [1]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Online platby za nedoručené dárky lze získat zpět
Pokud internetový prodejce nedoručil objednané zboží zaplacené kartou a ani nechce vrátit peníze, spotřebitelům může pomoci nástroj zvaný chargeback. Podle zkušeností Evropského spotřebitelského centra vycházejí banky svým klientům vstříc a zaplacenou částku obyčejně stáhnou zpět od banky podnikatele. Při platbě převodem na účet tato možnost neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rady právníků pro Babiše v dotační kauze: Přestat brát dotace, úplně se odstřihnout od holdingu, nebo odstoupit
Právníci Evropské komise (EK) podezírají premiéra Andreje Babiše (ANO) ze střetu zájmů a z porušení unijních pravidel kvůli dotacím pro holding Agrofert. Napsaly to britský list The Guardian, francouzský Le Monde a německý Süddeutsche Zeitung s odvoláním na zprávu právní služby komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Turecko nebude brát zpět uprchlíky
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dál tvrdě útočí na EU a NATO. Přestal spolupracovat s NATO a Turecko dále oznámilo, že již nebude přijímat zpět uprchlíky. Nyní se ukáže, zda za výrazný pokles migrantů Turecko mohlo.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:40, zobrazit podobné
Prostějovská firma, která zaměstnávala načerno, dostala téměř dvoumilionovou dotaci. Žádný problém, tvrdí ministerstvo
KAUZA Prostějovská firma Vít Spáčil, prádelny a čistírny s.r.o., kterou šetřil inspektorát práce kvůli nelegálnímu zaměstnávání, obdržela eurodotaci na snižování energetické náročnosti ve výši 1,7 milionu korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu na tom problém nevidí a nerespektování zákoníku práce podle něj s udělením dotace nesouvisí. Případ Věry J., kterou kvůli údajné práci načerno u této firmy vyškrtl úřad práce z rejstříku nezaměstnaných, skončil až na stole ombudsmanky Šabatové. Kvůli dalšímu člověku, který ve firmě pracoval bez smlouvy, pak společnost dostala padesátitisícovou pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Retenční vodní nádrž opravily na jihu Čech Lesy ČR
Celkovou rekonstrukci umělé vodní nádrže Kapelunk v lesích Novohradských hor na jihu Čech provedl podnik Lesy ČR. Na stavbu za 3,9 milionů korun bez DPH podnik čerpal dotaci z Ministerstva zemědělství. Nádrž je nyní napuštěná a pojme až stoletou vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Horní komora obvinila vládu z pohrdání Senátem kvůli auditům z Bruselu
Za pohrdání Senátem dnes označila horní parlamentní komora přístup vlády kvůli tomu, že mu ministerstva odmítla poskytnout návrhy auditních zpráv EK, které se týkají premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací pro holding Agrofert, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist