VLS: Expozice v historické baště na Olšině otevírá do další sezóny
Rybářská bašta Olšina dnes otvírá své brány návštěvníkům Šumavy do nové turistické sezóny. Výstava v historické budově v majetku VLS na hrázi jednoho z nejvýše položených rybníků představuje zdarma historii regionu, rybářství i šumavskou přírodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

NPÚ: Hrad Švihov otevírá ve věži novou instalaci
Na konci letošní sezóny se na hradě ve Švihově otevírá zcela nová instalace ve vstupní věži. Třetí prohlídkový okruh VĚŽ tedy dostává po několikaleté rekonstrukce věže instalační náplň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VLS: Bašta na Olšině otevře brány veřejnosti podesáté
Stavba z první poloviny 15. století s číslem popisným 329 se za deset let, během kterých zde funguje expozice pro veřejnost, stala vyhledávaným cílem turistů. Každoročně mimořádně cenný památkově chráněný objekt navštíví desetitisíce návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vlastivědné muzeum Česká Lípa: Stálá expozice o historii je dokončena
Částkou půl milionu korun přispělo město Česká Lípa na dokončení stálé historické expozice České Lípy a Českolipska, která byla vytvořena ve Vlastivědném muzeu a prezentuje období let 500 - 1750. V pátek 18. 5. byla na Mezinárodní den muzeí předána veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenský historický ústav: Letadla Albatros a Iskra si vyměnily svá místa
Zahájení nové muzejní sezóny v Leteckém muzeu Kbely se pomalu blíží. Své brány otevře areál do jubilejní padesáté sezóny za dva měsíce, v sobotu 28. dubna. Při té příležitosti bude také otevřen nový hangár číslo 43, ve kterém bude umístěna expozice cvičných letounů. Součástí příprav hangáru byl i nedávný přesun dvou letadel, které patří ve svých zemích k nejznámějším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Praha bude první na světě. Nazí lidé, stálá expozice. Můžete si je osahat. Umělec představil, co chystá
ROZHOVOR Před časem Prahu zaujal do té doby nevídaný projekt, výstava skutečných nahých lidí, kde si návštěvník může na některé živé exponáty i sáhnout. Teď autor projektu Mário Petreje přichází s projektem stálé expozice Galerie Voayer, která poprvé otevírá 5. dubna v Domě módy na pražském Václavském náměstí. Autor celého projektu pro ParlamentníListy.cz o svém nápadu podrobně promluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Přípravy na zahájení sezóny na Baťáku vrcholí
Od ukončení minulé plavební sezóny byla veškerá činnost zaměřena na opravy, údržbu, přípravu plavební cesty a bezproblémový průběh nové plavební sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna zahájila registrace do národní expozice na mezinárodních knižních veletrzích
10. ledna 2018 byla pro české nakladatele a další subjekty z oblasti knižního trhu otevřena registrace do národní expozice České republiky na knižních veletrzích v Bologni a Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Další část historické zdi obory Hvězda bude rekonstruována
Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele na veřejnou zakázku "Rekonstrukce historické zdi obory Hvězda v úseku Kralupská brána - Jinočanská". Stala se jím společnost PSP-GDS, s.r.o., s nabídkovou cenou 13 557 165 Kč bez DPH a termínem zhotovení 90 kalendářních dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Juniorská univerzita UK se znovu otevírá
Univerzita Karlova spustila registraci do třetího ročníku své Juniorské univerzity. Zájemci z řad středoškolských studentů se během třech měsíců budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si historické univerzitní budovy a získat podrobné informace o studiu na nejstarší české univerzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci a záložníci se předvedli na Prague Harley Days
Oslavy světoznámé motocyklové značky Prague Harley Days 2019, které se konaly na Výstavišti v Praze – Holešovicích, zpestřili ve dnech 5. a 6. července příslušníci Ozbrojených sil ČR. Jejich expozice nabídla návštěvníkům statické i dynamické ukázky současné a historické vojenské techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist