Některé obce a města vyvěsí vlajky za zastřeleného místostarostu
Vyvěšením černého praporu budou dnes v den pohřbu některá města a obce vzpomínat na místostarostu Dražůvek Rudolfa Štose, kterého před týdnem zastřelil jeden z místních obyvatel. Sedmapadesátiletý Štos šel s policisty za občanem řešit spor o studnu. Výstřel padl přes zavřené okno nelegálně drženou zbraní. Muž se pak v domě zabarikádoval a když do domu později vnikla zásahová jednotka, našla ho mrtvého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku
Krajské město Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku. Připojí se tak ke světové kampani Vlajka pro Tibet, která vznikla v polovině devadesátých let a chce poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. O vyvěšení vlajky již rozhodly také některé další radnice ve Zlínském kraji, zjistila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Praha vyvěsí tibetskou vlajku a přijme exilového premiéra
Pražský magistrát letos během akce Vlajka pro Tibet vyvěsí na své budově tibetskou vlajku. Na budově úřadu bude od 8. do 11. března. Novinářům to dnes po jednání radních řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Tibetskou vlajku město v uplynulém volebním období pod vedením bývalé primátorky Adriany Krnáčové (ANO) nevyvěšovalo. Kromě tibetské vlajky letos zavlají na magistrátu vlajka Severoatlantické aliance nebo romská vlajka v rámci připomínky romského holokaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dalších osmdesát obcí získalo nově právo používat své vlajky nebo znaky
Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal v pondělí 17. září starostkám a starostům osmdesáti obcí, městysů a měst České republiky ve Sněmovně v zastoupení jejího předsedy Radka Vondráčka, který je v zahraničí, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Starosta obce Veverská Bitýška Josef Michek dnes zároveň převzal dekret o povýšení této obce na město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Další obce získaly právo užívat své vlajky nebo znaky
Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal starostkám a starostům padesáti obcí, městysů a městských částí České republiky předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Obce budou podevatenácté soutěžit o nejlepší webovou stránku
Odstartoval již 19. ročník soutěže pro české obce a města - Zlatý erb pro nejlepší webové stránky. Své přihlášky mohou do letošního ročníku města i obce zasílat až do 4. února 2017. V průběhu března už budeme znát krajského vítěze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Praha si připomene oběti holokaustu vyvěšením vlajek
Pražský magistrát v den památky obětí holokaustu (Jom ha-šoa) uspořádá veřejné čtení jmen Židů, které vyvraždili nacisti. Při výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim 27. ledna vyvěsí vlajky České republiky a hlavního města. Důvodem je vzrůstající antisemitismus v Evropě. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Město zároveň zřídí pracovní skupinu pro prevenci projevů antisemitismu. Návrh zastupitelům na podnět ODS předložil europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Dokument zastupitelé schválili jednomyslně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení si i letos připomínají výročí Tibetského národního povstání
Zelení jako každoročně vyvěsí 10. března tibetské vlajky na desítkách radnic a úřadů. Podpoří také tradiční demonstraci před čínskou ambasádou s názvem Tibetská vlajka, aby upozornili na systematické a dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Lidská práva nám nejsou lhostejná, tibetské vlajky vyvěsí desítky radnic a úřadů
Stejně jako každý rok se politici TOP 09 rozhodli podpořit ochranu lidských práv. Tibetská vlajka, jako symbol ochrany lidských práv, visí z oken poslaneckého klubu TOP 09 ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dneska jede Tibet. Sedm stovek obcí a úřadů vyvěsí vlajku
Při akci Vlajka pro Tibet vyvěsí přes sedm stovek měst, městských částí a obcí tibetskou vlajku při příležitosti 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Do akce se v poslední dnech zapojují i některé další úřady nebo desítky škol. Uvedl to spolek Lungta, který v Česku vydává Tibetské listy. Dnes odpoledne se také koná před čínským velvyslanectvím v Praze shromáždění Hlas pro Tibet proti násilné převýchově tibetských dětí čínským režimem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Boj Tibeťanů za jejich práva je symbolem boje všech utlačovaných celého světa
Zelení i tento rok připomínají 10. březen jako Den tibetského národního povstání. Tibetské vlajky letos vyvěsí Zelení na Sněžce a mnoha místech v České republice. Podporují také tradiční demonstraci za Tibet před ambasádou Čínské lidové republiky a zvou na Tibetský večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist