Ministr Kremlík: Co nejvíce prostředků chci přivést do dopravní infrastruktury
Státní fond dopravní infrastruktury připravuje elektronickou dálniční známku od roku 2021. Ministra dopravy Vladimíra Kremlíka o tom ujistil šéf fondu Zbyněk Hořelica. SFDI už také začal zpracovávat žádosti krajů na financování silnic II. a III. tříd a chystá rozpočet pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 16:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

Kremlík se chlubil, kolik peněz vyhádal u Schillerové. Je to prý ale spíš kouzlení s čísly
Ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík se před pár dny chlubil, že u ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové dosáhl něčeho, co se nepovedlo žádnému jinému ministrovi. Prý dostal pět miliard navíc do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Zdá se však, že to není tak úplně pravda...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Příprava, realizace a provozování staveb zůstane zatím na Ředitelství vodních cest
Investice, provoz a správa dopravní infrastruktury na vodních cestách zůstane v resortu Ministerstva dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Návrh smlouvy SFDI považuji za skandální
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) se svým návrhem Smlouvy o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017 snaží přimět hl. m. Prahu ke stažení záměru na omezení průjezdu vozidel nad 12 metrů, tedy především kamionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Stavba prvních vysokorychlostních tratí by měla začít v roce 2025
První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík se zúčastní jednání ministrů dopravy V4
Ministr dopravy Vladimír Kremlík se 21. května v Bratislavě setká se svými protějšky ze zemí Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: ŘSD je připraveno operativně řešit mimořádné situace na dálnicích
Ministr dopravy Vladimír Kremlík dnes navštívil Středisko správy a údržby dálnic (SSÚD) u dálnice D1 v Mirošovicích. Zástupci Ředitelství silnic a dálnic mu na místě představili opatření k řešení mimořádných situací na dálnicích, stejně tak jako nově pořízenou moderní techniku. Ministr Kremlík si také prohlédl nové opatření ke zvýšení bezpečnosti na dálnicích – doporučení k bezpečnému provozu zobrazované na informačních tabulích nad dálnicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kremlík je přes 100 dní ministrem. Co už dokázal?
Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) má za sebou více než 100 dní ve funkci. Jeho nejvýraznějším krokem byly změny ve vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), změny nastaly i v Českých drahách. Další výrazné kroky ministr provedl kolem mýta, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na podporu infrastruktury pro alternativní paliva půjde 130 milionů
Do roku 2021 budou mít řidiči v Česku k dispozici dalších 125 rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Jejich vybudování podpoří ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava na ně může putovat až 130 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Přidělení peněz na opravy bude podmíněno i odstraňováním nelegálních billboardů
Z mimořádné státní dotace čtyř miliard korun určených na krajské silnice, dostane nejvíce Středočeský kraj, Jihočeský a Plzeňský kraj. Vyplývá to z propočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, který opět navrhuje rozdělit peníze podle délky silnic II. a III. tříd v jednotlivých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministra Kremlíka zřejmě čeká obhajoba zákona o urychlení výstavby u Ústavního soudu
Budoucí ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) bude patrně u Ústavního soudu (ÚS) obhajovat část zákona o urychlení výstavby dopravní, energetické a komunikační infrastruktury, pod který se loni jako předkladatel mezi dalšími poslanci podepsal končící šéf resortu Dan Ťok (za ANO). O zrušení části zákona soud požádalo 18 senátorů, mají pochybnosti, zda některé části nezasahují do práv vlastníků anebo se jiným způsobem neocitají v rozporu s ústavním pořádkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist