MŽP: Záchrana vzácných živočichů a posílení populace v českých tocích
Celníci na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni odhalili v zavazadlech tzv. úhoří monté, tedy mladé jedince úhoře do osmi centimetrů délky. Ty se snažila vyvézt pravidelnou linkou Praha – Paříž – Hanoj pětačtyřicetiletá cizinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

ZOO Ostrava: Novinky o vzácných ibisech skalních
Ibisi skalní patří mezi nejohroženější ptačí druh na světě. Volně žijící populace čítá sotva 600 jedinců. O záchranu těchto vzácných ptáků usiluje mezinárodní repatriační projekt, do něhož jsou zapojeny zoologické zahrady a další ochranářské instituce, Zoo Ostrava od roku 2017. Pro posílení divoké populace bezplatně poskytla již osm mladých ibisů. Přibydou k nim i letošní mláďata?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Stav nehod na českých tocích
…a vodních plochách. I přes opakovaná upozornění a bezpečnostní akce organizované Policií ČR zůstává situace na českých tocích a vodních plochách kritická. Není dne, ani hodiny, aby se na vodě něco tragického nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Den biodiverzity připomíná unikátní přírodu, kterou by plánovaný jez na Labi zničil
Arnika u příležitosti Mezinárodního dne přírodní rozmanitosti upozorňuje na to, že česká příroda výstavbou labského jezu přijde o evropsky významné území, které je domovem mnoha vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se poprvé připojuje ke Dni vzácných onemocnění
Už podvanácté se 28. 2. koná mezinárodní Den vzácných onemocnění. Na celém světě se k němu připojují stovky pacientských organizací, lékařů, poskytovatelů sociálních služeb, nevládních organizací, vědců a dalších. Poprvé se do organizace Dne vzácných onemocnění zapojuje i veřejná ochránkyně práv, aby tím vyjádřila podporu celosvětové komunitě lidí se vzácným onemocněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody: Revitalizace mokřadu na Pastvisku začíná
V těchto dnech byla zahájena revitalizace mokřadu nacházejícího se v národní přírodní památce Pastvisko u Lednice [1], kde žije řada vzácných živočichů. Práce budou dokončeny do dubna příštího roku, investorem je Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina má dvě nové přírodní rezervace – Knížecí seč a Výrovu skálu
Nedaleko Rouchovan na Třebíčsku byly vyhlášeny dvě nové přírodní rezervace Knížecí seč a Výrova skála. Obě lokality jsou významné výskytem vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů i vysokou přírodovědnou hodnotou a unikátností pro území Kraje Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Málo kyslíku a výplachy kanalizací jsou nejčastější příčiny hromadného úhynu ryb
Sucho, silný až přívalový déšť a zase sucho. Hydrologické výkyvy, které v posledních dnech zaznamenáváme. Dlouhotrvající sucho a minimální průtoky v tocích v kombinaci s prudkými dešti mají za následek nejen rozvodnění menších toků, erozi a znehodnocení úrody, ale často stojí i za hromadnými úhyny vodních živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Kraj podpoří restaurování vzácných tisků a rukopisů liberecké knihovny
Členové rady kraje na včerejší schůzi odsouhlasili výběr dodavatelů na restaurování a očistu vzácných knižních svazků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Trávení zvířat je nelidské a trestné, přesto je to v ČR velký problém
MŽP ve spolupráci s Policií ČR, ČIŽP a nevládními organizacemi do konce letošního roku vypracuje Národní strategii pro boj s nelegálním zabíjením volně žijících živočichů zaměřenou především na otravy živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
FN Brno: Den vzácných onemocnění 2017
Na světě jsou tisíce málo známých nemocí, kterými trpí jen hrstka pacientů. Tato onemocnění se označují jako vzácná. Tak jako každý rok, i letos má Den vzácných onemocnění své stěžejní téma, které charakterizuje slogan „VÝZKUM NÁM DÁVÁ NADĚJI“. Stejný název nese i přátelské setkání, které se u příležitosti Dne vzácných onemocnění 2017 koná v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity v Brně dne 1. března 2017 od 16 hodin. Vstup na akci je volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist