Hejtman Okleštěk: Koncepce paliativní péče počítá s tím, že bude v každém okrese alespoň jeden poskytovatel
Na podporu paliativní péče rozdělí Olomoucký kraj miliony korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 05:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 03. 06. 2019

Související články

Jihočeský kraj: Veřejnost má možnost vyjádřit se ke Koncepci paliativní péče
Veřejnost má možnost se formou vyplnění formuláře vyjádřit ke zpracovaným návrhům a připomínkovat dokument Koncepce paliativní péče v Jihočeském kraji na období do roku 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Kraj podpořil rozšíření hospicové péče
Krajští zastupitelé schválili rozšíření hospicové a paliativní péče v prostějovské nemocnici. Hejtmanství do projektu investuje přes třináct miliónů korun, zároveň také zpracovává novou strategii, která má toto odvětví služeb řešit na území celého Olomouckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové vznikl tým, který má pomoci zlepšit paliativní péči o pacienty
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové byla od 1. ledna 2019 zahájena činnost Paliativního týmu, který má rozšířit návaznost poskytování paliativní péče do všech klinických oborů. Paliativní tým bude provádět specializovanou paliativní nadstavbu nad základní péčí napříč celou nemocnicí. Novinkou je také zřízení funkce koordinátora paliativní péče ve FN HK, na kterého se mohou obracet zaměstnanci nemocnice i pacienti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Mahulena Mojžíšová: Péče o nemocné a umírající děti je stále málo dostupná
Vážné onemocnění dítěte či jeho smrt jsou velmi těžkými tématy. Dětská paliativní péče je nezbytným pomocníkem a průvodcem v této náročné životní situaci a nabízí zajištění nejvyšší možné kvality života pro děti s život omezujícím a ohrožujícím onemocněním a jejich rodiny. Dostupnost těchto služeb reviduje dokument „Stav dětské paliativní péče v ČR v roce 2017“ Pracovní skupiny dětské paliativní péče České společnosti paliativní medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Paliativní péče je důležitou součástí zdravotního systému
Ministerstvo zdravotnictví vypsalo k 21. lednu dotační řízení pro lůžková zdravotnická zařízení, ve kterých bude v průběhu 21 měsíců probíhat pilotní ověření realizace programu paliativní péče v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Olomoucký hejtman z hnutí ANO: Demonstrace mě ze všeho nejvíc uklidnily
ROZHOVOR „Jako první v Česku máme funkční koncepci paliativní péče nebo třeba program na podporu hendikepovaných sportovců, jako jediní v republice děkujeme krajskými cenami lidem, kteří působí v cestovních ruchu nebo se věnují ochraně životního prostředí. Dnes je úřad mnohem dynamičtější, akčnější, jsme tady pro lidi,“ vyzdvihl Olomoucký kraj hejtman Ladislav Okleštěk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví spouští projekt na podporu paliativní péče v nemocnicích
Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Českou společností paliativní medicíny ČLS JEP spouští první fázi projektu financovaného z evropských fondů, který je zaměřen na implementaci a standardizaci paliativní péče v zařízeních poskytujících akutní, následnou a dlouhodobou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jindřichohradecká nemocnice úspěšně pokračuje v rozvoji paliativní péče
Nemocnice Jindřichův Hradec opětovně uspěla v žádosti o grant Nadačního fondu Avast pro rok 2018. Získala tak další významnou částku, která přispěje k rozvoji paliativní péče v tomto zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ministerstvo schválilo sedm dotací na podporu paliativní péče v nemocnicích
Ministerstvo zdravotnictví schválilo celkem sedm žádostí o dotaci na podporu paliativní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních v celkové částce 32 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Cítím se trošku jako nahej v trní
Stačilo pár minut a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přišel o svůj typický knír. V pondělí 8. července ho o něj připravil holič v lazebnickém salonu Capone Barbershop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist