Univerzita Karlova: Boj se suchem bude dalším tématem veřejné diskuse UK
Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, dalším tématem chystané veřejné diskuse bude BOJ PROTI SUCHU. Debata se bude konat v úterý 4. června od 17.30 hodin v Jihlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, prečteno: 1x

nejlepší články ze dne: 03. 06. 2019

Související články

Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září
Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, jehož cílem je definovat zásadní témata České republiky, připravit k nim veřejné diskuse a zapojit do debaty o možných řešení špičkové vědce, odborníky, lidi z praxe a především veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Navštivte během Muzejní noci Karolinum a vyfoťte se s pedelem
Během Pražské muzejní noci (9. června) Univerzita Karlova zpřístupní unikátní historické prostory Karolina. Veřejnost může navštívit Velkou aulu, uvidí ukázky žezel a talárů, vyslechne komentované prohlídky a zajímavé přednášky. Velkým lákadlem bude nepochybně noční prohlídka výstavy UNIVERZITA A REPUBLIKA v Křížové chodbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Co plánuje Univerzita Karlova v novém akademickém roce 2018/2019?
Univerzita Karlova představila priority, které před ní stojí u příležitosti zahájení nového akademického roku. Vedení UK informovalo o navýšení rozpočtu pro vysoké školy, o institucionální akreditaci, o výsledcích přijímacího řízení a o dalších akcích, které Univerzita Karlova chystá – nejen v rámci významných kulatých výročí vzniku republiky v roce 2018, ale i v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zahajuje projekt „Česko! A jak dál?“
Univerzita Karlova zahajuje projekt s názvem Česko! A jak dál?. Jedná se o diskusní platformu, která má za cíl definovat zásadní celospolečenská témata, problémy a výzvy naší společnosti a země. Do debaty chce univerzita zapojit své renomované vědce a odborníky, ale také osobnosti z řad odborné veřejnosti, politiky a běžné občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zve na Den otevřených dveří Karolina
Univerzita Karlova slaví 670 let od svého založení. V sobotu 7. dubna otevře své historické sídlo – Karolinum – široké veřejnosti a zájemcům o historii. K vidění budou reprezentační prostory i místa, která běžně přístupná nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tchajwanský mezinárodní žebříček vysokých škol: Univerzita Karlova v první dvoustovce světových univerzit
Univerzita Karlova obhájila loňské umístění v dalším mezinárodním žebříčku vysokých škol. Podle nejnovějšího vydání Tchajwanského rankingu se stejně jako vloni umístila nejlépe ze všech českých vysokých škol, a to na konci druhé stovky univerzit. Nejlépe z českých vysokých škol se umístila i v širších oborových skupinách či jednotlivých hodnocených oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Projekt „Česko! A jak dál?“ - V Českých Budějovicích se diskutovalo o zemědělství a kvalitě potravin
Univerzita Karlova připravila již třetí veřejnou diskusi v rámci projektu „Česko! A jak dál?“, který spustila na začátku letošního roku. Tématem se nyní stalo zemědělství a kvalita potravin. Debata se odehrála ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 17.30 v Českých Budějovicích. S občany diskutovali zástupci Univerzity Karlovy a Jihočeské univerzity, Ministerstva zemědělství, Evropského parlamentu, zemědělských a potravinářských organizací, občanských i neziskových sdružení, zemědělci i studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zveřejní postup ohledně nejmenování profesorů
Univerzita Karlova dnes zveřejní, jak bude dále postupovat ohledně rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat fyzika Ivana Ošťádala a historika umění Jiřího Fajta profesory. Škola již dříve avizovala, že chystá podání správních žalob. Zeman tvrdí, že univerzita nevedla řízení o jmenování řádně. U Fajta podle něho přešla to, že předložil nepravdivé informace, u Ošťádala zase nesoulad jeho styků s StB a etického kodexu školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dvě Nobelovy ceny a dalších 98 exponátů. Univerzita Karlova zve na výstavu k 100 letům republiky
Univerzita Karlova připravila unikátní výstavu k výročí založení Československa. Představuje na ní sto exponátů a sto s nimi spojených příběhů – za každý rok existence republiky jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Řešení dluhů a exekucí se stalo prvním tématem projektu „Česko! A jak dál?“
První veřejná diskuse v rámci projektu Univerzity Karlovy „Česko! A jak dál?“ proběhla v úterý 19. února 2019 v Ústí nad Labem. Debatovalo se o tématu dluhů a exekucí a možnostech, jak mohou odborní zástupci Univerzity Karlovy přispět a pomoci s řešením tíživého celospolečenského problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist