Národní galerie: Obrovské manko, vyhozené peníze. Šokující výsledky kontroly oznámeny
Národní galerie je po pětiletém řízení Jiřím Fajtem ve finanční i personální krizi. Vyplývá to z provedeného auditu, který si po svém nástupu zadal pověřený generální ředitel organizace Ivan Morávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 03. 06. 2019

Související články

Milan Knížák: Konec Národní galerie
Na fungování Národní galerie v Praze máme zákon. Je jednoduchý jak zákony mají být a proto ho není nutné politicky korigovat. Současná Národní galerie se tímto zákonem neřídí a nikomu to nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštívil Národní galerii, s jejím ředitelem projednával nové projekty i rekonstrukci Veletržního paláce
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve čtvrtek 7. září 2017 Národní galerii v Praze. V doprovodu generálního ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a zástupců Ministerstva kultury si prohlédl některé expozice a seznámil se s výsledky rekonstrukce Anežského kláštera. S vedením Národní galerie projednal rovněž přípravu rekonstrukce Veletržního paláce a seznámil se s plánem hlavních výstavních a rozvojových projektů na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní galerie v Praze oslavuje 221. výročí volným vstupem
O víkendu 4. a 5. února se všech šest budov Národní galerie v Praze otevře veřejnosti zdarma. Galerie volným vstupem a bohatým doprovodným programem slaví 221 let od svého založení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kdo nahradí Fajta? Ministr Staněk vysvětloval, proč zůstane Národní galerie zatím bez ředitele
Výběrové řízení na nového ředitele Národní galerie se podle ministra kultury Antonína Staňka nesmí uspěchat a musí se pořádně připravit. Důvody Staněk vysvětlil na tiskové konferenci. Podle ministra je nutné vést širší debatu i o směřování a financování Národní galerie a ne jen plnit politická zadání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní galerie představí českou premiéru Aj Wej-wejova dokumentu o uprchlické krizi
Výstava Aj Wej-wej. Zákon cesty, jeden z nejúspěšnějších letošních výstavních projektů Národní galerie v Praze, skončí již 7. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní galerie naděluje k Vánocům svá díla online
V sobotu 23. prosince začíná Národní galerie v Praze zpřístupňovat své umělecké sbírky online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Odbory Národní galerie: S odvoláním ředitele Jiřího Fajta souhlasíme
Výbor odborové organizace považuje za nešťastné zpolitizování dění okolo Národní galerie v Praze a tímto prohlášením se snaží situaci vrátit na věcnou rovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Národní ostuda
Zítra pořádá Národní galerie v Praze několik svých otevření a rozeslala pozvánky s novým logem. Jsem si vědom, že má kritika bude vykládána jako zaujatá, poněvadž jsem byl 12 let generálním ředitelem Národní galerie, ale přesto jsem se rozhodl napsat tento kritický a varovný text.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Je to absurdní, stěžuje se vyhozený šéf Národní galerie Fajt
Odvolaný ředitel Národní galerie Jiří Fajt v rozhovoru pro Českou televizi podrobně popsal, jak vnímá svůj vyhazov. Osobně prý nechápe, co se ministrovi kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD) nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fajt podal na stát žalobu. Tvrdí, že byl z Národní galerie vyhozen neoprávněně
Bývalý ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt v žalobě tvrdí, že jeho výpověď z čela galerie je neplatná. Výpověď podepsal pověřený ředitel galerie Ivan Morávek, který k tomu podle Fajta neměl oprávnění. Vyplývá to z textu žaloby odeslané dnes Obvodnímu soudu pro Prahu 1, kterou má ČTK k dispozici. Fajta a také ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa odvolal v polovině dubna ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Zdůvodnil to pochybeními v hospodaření galerie a muzea. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist